Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyibe kerül fenntartani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül fenntartani éves szinten egy komoly párkapcsolatot egyetemistaként? És honnan finanszírozzam ezeket, ha szüleim nem adnak pénzt semmilyen szenvedélyekre?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy egyetemistaként éves szinten mennyi pénzre lenne szükség átlagosan egy komoly kapcsolat fenntartásához. Természetesen az átlagosat hangsúlyozom, nem a milliomosok élete érdekel, tehát az olyan ajándékok és hasonlók mint a kaliforniai nyaraló, a világkörüli út, az új Ferrari meg a legdrágább milánói nercbunda nem játszanak. Viszont az (szerintem) alap dolgok igen, mint amilyen a randevúk költsége, mondjuk párhetente elmenni vacsorázni valahova (nem McDonalds meg lángosos hanem komoly hely), az alkalmakra szánt ajándék mint születésnap, névnap, karácsony, nőnap és Valentin-nap, valamint hétköznapi dolgok (közös vásárlás állása, bármilyen apró dolog, figyelmesség), valamint egy hét nyaralás jó esetben egy évben (nyilván itt sem Monaco, Cannes, Bahama meg Szingapúr amire gondolok).


A másik, ebből következő kérdés: honnan lehet erre összekeresni a pénzt, ha nincs saját fizetésem (egyetem mellett amúgy is hiába keresnék munkát, (még) szakképzetlenként), szüleim pedig a szenvedélyeimre, hobbikra nem adnak pénzt?


Amennyiben számít, 20/F vagyok, és nem nagyon tudok honnan elvonni pénzt, így sem űzök káros szenvedélyeket, nem dohányzom, inni sem szoktam, nem fizetek elő játékokra stb.


2016. máj. 3. 22:30
1 2 3
 1/25 opened paradise ***** válasza:
93%
Millió és egy diák munka van,de sebaj...
2016. máj. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ja csak azok semmit nem fizetnek ellenben egész maradék szabadidőd rámegy. Egyetem mellett pihenni meg magánéletet fenntartani épp elég nehéz, ha még ehhez hozzájönne olyan meló ami semmit sem fizet ellenben napi 8-10 óra, na az nem tudom hogy lenne összerakva.
2016. máj. 3. 22:40
 3/25 anonim ***** válasza:
En tanitottam altalanos iskolasokat es egyetemistakat kilon orakon, heti 2-3 alkalom kb egy ora/alkalom. Jol fizet es szabadido is marad. Milyen szakos vagy? Angolra, matekra mindig van kereslet
2016. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%

Nőként írom: Nem kell pár hetente vacsorázni vinni és ajándékokkal elhalmozni a nőt.


Számomra (és rengeteg másik nő számára) az a fontos, hogy szeresd és becsüld meg. Én többre értékelek egy szombat reggel ágyba hozott kávét, mint azt, hogy elvisz vacsorázni.


Nyugodtan lehet mondani, hogy hazudok, stb, nem érdekel.

27N

2016. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
Egyetemistaként nem igazán jártam étterembe randi címén, leginkább sétáltunk. Normális csaj ha ismeri az anyagi helyzetedet akkor fizeti a saját részét pl egy moziban vagy hamburgeresnél, és Valentin-napra is bőven elég egy szál virág vagy akár egy szerelmes levél ami ingyen van.
2016. máj. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Mi az hogy semmit nem fizetnek??

Te nagyon el vagy tévedve! Tesóm is diákmelózik, ilyen szövetkezeten keresztül, és 600-700 Ft-os órabére van egynémely helyen!!

A szakmunkás minimálbér "órabére" van 500 Ft körül..


Egyébként meg amiket szépen felsoroltál, te is ki tudod számolni magadnak, nem?

2 havonta egy mozi, évente kb 30 000 Ft, ha a jegy mellé még rágcsát is vesztek és utána esetleg bekaptok valamit.

Havi egy vacsi egy "normál" helyen, legyen 10 000 Ft, az egy évre akkor 120 000 Ft.


Randevúk (mozin kívül) pl koncert, színház, előadás, múzeum, stb, évi mondjuk 50 000, mert nem megy az ember ugye ilyen helyekre minden héten/hónapban..


Nyaralás, 2 főre... mondjuk 300-400 000 Ft.


Ajándékok (karácsony, szülinap, névnap, nőnap, évforduló, Valentin-nap) legyen mondjuk 40-50 000 Ft.


Hétköznapi kis meglepik, valamint sima filmnézéshez rágcsa + üccsi mondjuk 30-40 000 Ft, attól függően hogy neked mi számít meglepinek. Pár száz Ft-os csoki, vagy kis mütyűr, vagy kisebb virágcsokor, egyéb ajándék.


Azt nem értem, hogy mit vásároltok közösen, ha együtt se laktok, szóval nem számolom bele.


Tehát összesen kb 30 + 120 + 50 + 400 + 50 + 40 = 690 000 Ft-ba jön ki egy párkapcsolat EGY ÉVRE, a te igényeid (vacsora valami normál helyen, randevúk, meglepik, ajándékok).


Persze, ez csak akkor jön így ki, ha mindig mindent TE fizetsz, valamint ragaszkodsz mindenféle fizetős dologhoz, meg a "normális" vacsorákhoz, és a sok ajándékhoz, meg a nagy nyaraláshoz.. és még így is direkt kicsit drágábban számoltam.


Tudod, egy lány nem a pénzedért fog szeretni, vagyis olyat kell keresni, aki a személyiségedért van veled, nem a pénzedért.

Amúgy meg van rengeteg INGYENES program, és elég ha néha elmentek vacsizni, stb, amit már előttem is leírtak.

2016. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Lakást és autót szoktak fenntartani.
2016. máj. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

26 éves vagyok de még sosem voltam "komoly" randevún. Vacsora étteremben vagy ilyesmi. Nyaralni se voltunk közösen.


Hol tanulsz egyébként ahol ez elvárás? Plusz ha nem használhatatlan bölcsész szakon vagy, akkor a szakmai diákmelók jól fizetnek. Pl az építészek minimum 1000 ft bruttóban vannak. Az infósoknál meg a határ a csillagos ég. Tehát a diákmelót ne szóld le, főleg azért ne, mert lassan el kellene kezdened valamit keresni különben ott fogsz állni diplomával a kezedben nulla munkatapasztalattal, ezért a cégek majd körberöhögnek, hogy mit akarsz. A pályakezdőktől is 2-3 év szakmai tapasztalatot várnak el.

2016. máj. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Komoly kapcsolatom van,évek óta együtt vagyunk,pedig elég fiatalon kerültünk össze és megmondom őszintén sose jutott eszembe így anyagiakon gondolkozni és nem is szeretném összeszámolni éves szinten,mert tökre változó...Mikor hogy alakul az anyagi helyzet, volt olyan,hogy egyikünknek se volt pénze, évfordulóra így 1-1 személyre szóló levelet írtunk és pezsgőztünk(hozzáteszem, nagyon örültem neki, azóta is nagy becsben őrzöm és néha elolvasom:) ). De volt,hogy belefért 1 hét közös nyaralás, "komolyabb" ajándék. Én speciel nőként nem is várom el,hogy ajándékokkal lepjen el,meg vacsora...Jobban díjazom a kettesben töltött estét,közös főzést például, így tényleg csak 1-1 alkalommal megyünk el étterembe:) Pénzem többnyire egyetemistaként ösztöndíjból van egyébként,illetve alkalmi munkák.

A lényeg,hogy szerintem kár ezen agyalni. Nem ettől függ,hogy lehet e komoly kapcsolata egy tanulónak... Ha nem egy anyagias p*csát fogsz ki,akkor nem ez számít:))

2016. máj. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Én azt se értem, aki számolgatja, hogy "mennyibe kerül egy kapcsolat", éves szinten kiszámolni meg szerintem egyenesen beteges.


Mindenesetre a költségek két tényezőtől függnek: tőled és a lánytól. Az én barátnőm például egyáltalán nem várja el, hogy sokat költsek rá, ha pedig költök, akkor szereti valami módon viszonozni. Például az első randinkon egy drágább fagyizóba vittem (nem tudtam, hogy olyan), aztán amikor félévesek lettünk, akkor egyik meglepetésként ő hívott meg engem ugyanott :)

Szóval ha ilyen lányt fogsz ki, akkor nem sok, randiknál lehet ingyenes programokat is csinálni, ha meg nem, akkor is meglehet osztani a költségeket. Pl moziban te veszed a jegyet, ő a kaját. Ha ennyire számolod a költségeket, akkor felesleges burzsuj helyre menni vacsorázni, egy sima kifőzde vagy Mcdonalds vagy lángosos is jó tud lenni és ott se kell neked kötelezően neked fizetni az ő részét, legtöbbször én se szoktam. Az ajándék a te kreativitásodon múlik, nem kell több ezret költeni egyenként rájuk, a lényeg, hogy szívből jöjjön. Ezen kívül meg kb csak a gumi van meg az egyéb apróságok, például ha elmegyek boltba, akkor néha neki is veszek eg csokit. Az írásodat elnézve meg szerintem jobb ha elfelejted a nyaralást.

2016. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!