Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy amióta összeköl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy amióta összeköltöztünk, már nem olyan szép a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés
Egy év után költöztünk össze, nekem ő az első akivel együtt élek. Az első év a kapcsolatukat illetően csodálatos volt, de amióta összeköltözünk, úgy érzem csak romlik. Szeretjük egymást de már nem tudom úgy elnézni a hibáit, könnyen megsértődöm és könnyen neki állok hisztizni. Ő viszont békés típus, tudom hogy sok mindent elnéz nekem, de látom rajta hogy már nem úgy szeret mint anno. Az ágyban is kevesebbet kezdeményez. Nem akarunk szakítani, nem merült fel ilyen nálunk, csak érzem hogy már nem olyan jó. Mit lehet tenni?
2016. máj. 11. 09:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Amikor megismerted őt,tisztába voltál a hibáival,de nem minden olyan konfliktus merült fel,mint amikor együtt lakik 2ember.Ez nálunk is így van,attól függ mi a vita tárgya? Vagy ha más miatt olyan veled,lehet van valakije,nem lehet?
2016. máj. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
1.Vál.vagyok.Miért hisztizel? Ne hisztizz avval csak rontasz.Ha ő békés tipus,te miért reagálsz így.? Beszéljétek át őszintén,higadtan a dolgaitokat. 30/N
2016. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én próbálok nem hisztizni, de nem megy. Ha valamiért mérges leszek így jön ki rajtam.
2016. máj. 11. 10:10
 4/15 anonim ***** válasza:

Elsőre nem szabad feladni, elég fiatalnak tűnsz az írásodból. Szóval igen le kell ülni és megbeszélni a problémákat, őszintének lenni, egy jó kapcsolatban a felek leülnek és minden létező problémájukat megbeszélik a másik féllel, mindent ami nyomja a lelküket.


De ugye azt mondják, lakva ismerni meg az embert, szóval az első pontot próbáld meg, ha nem , háát nem kötelező együtt maradni.

2016. máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok, a párom 32, együtt tervezzük leélni az életünket. Azt mondja még így is szeret hogy ennyit hisztizek.
2016. máj. 11. 10:14
 6/15 anonim ***** válasza:
Háát birkatürelme lehet.
2016. máj. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom felfogni, hogy ha valaki pontosan tudja, hogy hisztizik, akkor miért nem állítja le magát? Ennyire nincs önuralmad?


Felnőtt nő vagy, tanuld meg magad fegyelmezni, számolj el 10-ig, mielőtt balhéznál, és amikor kijön rajtad a hiszti érzése (mert az sem úgy megy, hogy az egyik másodpercben nincs, aztán egyszer csak ott van), ahelyett, hogy azonnal hangot adnál neki, igyál meg egy pohár vizet és közben gondolkozz el azon logikusan, mi váltja ki ezt belőled és hogyan kellene kezelned. Ilyenkor mérlegeld, tényleg olyan súlya van a dolognak, hogy így kell reagálni? Tényleg nincs más módja? Megéri ezért haragban lenni, vagy meg lehet beszélni? Hiszen nem akarod tönkretenni ezt a kapcsolatot.


A hiszti a figyelemfelkeltés egy klasszikus formája, viszont nagyon más fajta figyelmet érsz el vele, mint amit szeretnél... Sokkal többet ad a higgadt, öszinte kommunikáció.


Gyakorlás teszi a mestert, de ha elég elszánt és kitartó vagy, le fogod tudni győzni a sárkányt, amikor épp felébred :) Sok sikert!

2016. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. máj. 11. 10:27
 9/15 anonim ***** válasza:
1.vál.vagyok.Kérdező,ha nem tudsz engedni a viselkedésedből,ne csodálkozz a problémákon.Vegyél egy mély levegőt,ereszd ki a gőzt! Egymásért vagytok,akkor tegyél ne el vegyél! Döntsd el mit akarsz.
2016. máj. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Felsoroltad a tüneteket, de az okokat nem, pedig az a fonos. Szerintem az a bajotok, hogy hitvány közöttetek a kommunikáció, nem ismeritek egymást igazán, és nem is tudjátok PONTOSAN, hogy mi változott meg, mi a probléma a kapcsolatotokban, hanem csak az eredményét látjátok és nem tudjátok, honnan jött, mit kezdjetek vele. Ezen kéne változtatni. Idejekorán felismerni és normálisan megbeszélni a problémákat.


A hisztit pedig egyszerűen abbahagyod. Nem fogadom el, hogy "ilyen vagy". Ha már felismerted, hogy ilyen vagy, és tudod, hogy ez is baj, akkor egyszerűen nem így csinálod. Lehet, hogy először csak a hiszti után jössz rá, hogy "hopp, ezt nem kellett volna", de ha ezt is mindig tudatosítod magadban, akkor előbb-utóbb már előtte le tudod magad állítani. Nem nehéz.


Szerintem próbálkozzatok meg egy komoly, őszinte, de sértődés-, hiszti-, vádaskodás-, számonkérés- és veszekedésmentes beszélgetéssel, ahol kiderítitek és megbeszélitek, hogy mi a gond és hogyan kerülhetitek el. Ha ebből az jön ki, hogy nem vagytok egymásnak valók vagy hogy nem működik, akkor legyen. De ha van rá igényetek, akkor simán működhet. Csak tisztában kell lennetek azzal, hogy magától nem fog a kapcsolat működni, folyamatos problémakezelés kell hozzá.

2016. máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!