Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy amióta összeköl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy amióta összeköltöztünk, már nem olyan szép a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés
Egy év után költöztünk össze, nekem ő az első akivel együtt élek. Az első év a kapcsolatukat illetően csodálatos volt, de amióta összeköltözünk, úgy érzem csak romlik. Szeretjük egymást de már nem tudom úgy elnézni a hibáit, könnyen megsértődöm és könnyen neki állok hisztizni. Ő viszont békés típus, tudom hogy sok mindent elnéz nekem, de látom rajta hogy már nem úgy szeret mint anno. Az ágyban is kevesebbet kezdeményez. Nem akarunk szakítani, nem merült fel ilyen nálunk, csak érzem hogy már nem olyan jó. Mit lehet tenni?
2016. máj. 11. 09:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A hiszti egy tünet: azt jelzi, hogy nem tudod másképp megfogalmazni a problémáidat, igényeidet és/vagy próbálod ugyan jelezni, de a másik fél hárítja, ezért a tehetetlenség váltja ki a hisztit.

Ahol hiszti van, ott kimondatlan problémák vannak a kapcsolatban, bármilyen idilli is a látszat.

A megoldás az, ha megtanulod "normálisan", nem kapcsolatromboló módon kommunikálni az igényeid, szükségleteid, érzéseid.

Ennek számos módja van: tanulható könyvekből, tréningeken, vagy szükség esetén pszichológushoz is fordulhatsz, aki segít átalakítani a kommunikációs stílusodat, megfogalmazni az igényeidet.

De még mindig ott van annak a lehetősége, hogy te hiába tanulod meg, a másik fél alkalmatlan a befogadásra. Ebben az esetben sem veszítesz semmit azzal, ha megtanulsz jól (asszertíven) kommunikálni, csak akkor olyan társat kell keresni, akivel ez működik is.

2016. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Lakva ismerszik meg az ember.
2016. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

ha csak a hiszti a baj, meg kell picit tárgyalni, hogy mindkettőtöknek jó legyen, akkor ezeket tanuld meg jól kezelni.


önismeret, felismerni az érzéseidet, leállítani magad, ha elkap a "hiszti", és nyavalygás helyett megoldáson kéne gondolkodni. Ehhez viszont kommunikálni kell tudni, úgy kifejezi magad, hogy nem bántod meg a másikat, hanem a hosszú távú eredményes együttműködésre törekedtek, konszenzusra. Meg kell tudni beszélni, hogy mit érez a másik, mire van szüksége egy adott szituban, mit szeretne.

2016. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
1.válasz.vagyok.Ha például mi a párommal öszefeleselünk egymással,java én is nyugtatom le őt.Gyengéden megfogom az arcát vagy a kezét,a szemébe nézek.Elmondom neki,nézz rám és nyugodj meg..elmondom neki,h szeretem..És itt vagyok neki:-)
2016. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
NEM csak szavakkal,beszélgetéssel lehet a másik tudtára adni,hogy fontos neked.:-)Hanem a kéz érintéssel,szem kontaktussal.Ezek mind fontos jelzések a másik ember számára.:-)
2016. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!