Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kellene kicsit változta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

~OnLány~ kérdése:

Hogyan kellene kicsit változtatni magamon, a viselkedésemen?

Figyelt kérdés

Veled volt olyan, hogy érezted mikor kell változtatni magadon belsőleg, hogy elkerüld a problémákat és el ne veszítsd a párodat?


Túlságosan indulatos vagyok, nagyon hamar kapom fel a vizet és borulok ki olyan apróságokon, amiket csak később tudok megbánni.

Teljesen kiborítom magamat is és a barátomat is, amitől csak egyre feszültebbek leszünk mindketten.

Mondjuk egy példa, amin sokszor veszekszem, az a takarítás.Az a legnagyobb mániám, amivel nincs gond, megcsinálok bármit, de egyszerűen a barátom nem ilyen.

Idegesít, hogy nem képes vigyázni a tisztaságra.

Ezen sokszor kiakadok.Az is bánt, hogy mostanában újra eljár egyedül a társaságával bulizni.Nem féltékeny vagyok, soha nem adott ilyesmire okot, csak piszkál, hogy elmegy.Vannak okok, amik miatt együtt nem mehetünk sehova.Nem vagyok az anyukája sem, hogy megtiltsam, de hiába mondom el neki, hogy rosszul esik, hogy egyre többször csinálja, jobb volna ,ha nem tenné ezt túl gyakran és inkább megvárná, mikor együtt mehetnénk valahová. (talán ez már gyerekes dolog, de ha zavar..)

Már nem tudom, vele van a baj, vagy inkább velem, hogy ennyire gőzölök mindenen..


Hogyan legyek lazább?

Tudom, hogy következménye lesz annak, ha minden miatt így megsértődök, sok más dolgon is.

Ezt épeszű ember nem fogja sokáig eltűrni, ezzel is tisztában vagyok.

20L



2016. máj. 11. 18:31
1 2
 1/14 Noren1989 ***** válasza:
100%

Ha máshogy nem megy, gondolj bele, h a veszekedésnek mi haszna? Csak rombolja a kapcsolatot...Bújj oda hozzá, súgd a fülébe, hogy "Ha nem takarítasz ki, estére elfenekellek.."


Amúgy lelkibéke rulz.

26/F

2016. máj. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Próbáld fejleszteni a humorérzékedet.

Ha nem bántóan, hisztisen adod elő a dolgokat, sokkal egyszerűbb. Ha nem vigyáz a tisztaságra, mondjuk kérdezd meg, hol van a kis manód, aki majd rendet rak, amíg te az új szexi fehérneműdet veszed elő. Ha elmegy bulizni, és az orrod alá dörgöli, mondhatod, higy ahh, végre, a szeretöd már alig várja, hogy feljöhessen a kocsiból. Persze, ezt csak kacéran, vicceskedve, nehogy komolyan vegye.

No meg, kereshetsz magadnak egy hobbit, vagy áthívhatod barátnőidet ilyenkor.

2016. máj. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A problémákat nem elkerülni kell, hanem megoldani! :)


mindkettőtökkel baj van

egy párkapcsolat az egy hosszú távú kölcsönösen előnyös együttműködés. Tehát ha valami probléma van, akkor azt meg kell tárgyalni, és kompromisszumra jutni, vagy jobb esetben konszenzusra.


Ehhez nyilván szükség van önismeretre, hogy az adott szituban milyen érzéseid vannak, mire van szükséged, mit szeretnél.

És kommunikációra, úgy kell megbeszélni, hogy nem bántjuk meg a másikat.


a hisztis résznél is az önismeret... minden pillanatban legyél összhangban a testeddel, és ismerd fel, ha elborítottak az érzéseid. Azután meg jöhet a fentebb leírt rész.

2016. máj. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát a humoromon volna mit fejleszteni, az biztos.Ő nagyon vicces srác, én meg soha nem értem a "vicces" megjegyzéseket, főleg amit felhoztál példát..:D Ha fordított esetben ő mondaná ezt, na ott helyben megfojtanám.

Nehezebb a dolog, mert külföldre ment dolgozni, talán ezért is vagyunk egyre idegesebbek. Megértőbbnek kellene lennem, nem támadni. Csak ilyen a személyiségem.

2016. máj. 11. 18:50
 5/14 anonim ***** válasza:

- jógázz, meditálj, vagy ami jól esik

- ha készülődik egy újabb "hisztiroham", gyorsan merülj bele valami általad élvezetesnek tartott tevékenységbe (egy kád fürdő, számítógépes játék, vasalás, kinek mi:D), és gondold alaposan át a helyzetet, mielőtt a párodnak bármit is mondanál

- fontos, hogy indulatosan és dühösen soha beszélj vele a problémáidról, mert akkor a megoldásra való hajlam/képesség se megfelelő egyikőtök részéről sem

- a takarításnál nem részletezted, milyen jellegű a probléma pontosan, de mondjuk szedd össze magadban azokat, amik a legjobban idegesítenek (2-3 dolgot kezdésnek), gondold át, hogy a párod milyen minimális megerőltetéssel tudna ezeken kezdetben segíteni, és erre a pár dologra koncentrálj, illetve nagyon kedvesen reagálj a próbálkozásaira - aztán lehet előre haladni

- az is fontos, hogy ami zavar, azt higgadtan, nyugodtan, kedvesen mondd el neki, lehetőleg egy alkalmas pillanatban, és érthetően fejtsd ki, hogy miért fontos neked, illetve ne sértegesd, ne jellemezd a viselkedését negatívan (pl. mert neked nem számít a rend, te igénytelen vagy stb.)

- ha valójában nem hanyagol el téged, akkor inkább támogasd a programjait, mondd, hogy addig szépítkezel/olvasol/tornázol/barátnőzöl stb. és várd őt úgy haza, hogy élmény legyen neki megjönni :)

2016. máj. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Kenzo Tenma ***** válasza:
Erre annyit tudok mondani, hogy tanulj önkontrollt. Ha lazább lennél nem menne el annyiszor a barátod.
2016. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5. Köszönöm. :)

Amikor próbáltam higgadtan elmagyarázni, hogy a szennyesbe dobálja a piszkos ruháit..minden csoda 3 napig tart.

Én örültem neki, viszont aztán elölről jött minden.

Vagy rámutatni, hogy új ruhába nem szabad koszolni (komolyan, mint egy gyereknek, úgy kell mondogatnom) ,akkor csak duzzog, de nem érdekli. Így nem lesz új dolga, ha nem vigyázza meg.


Nem mondanám őt annyira gyerekesnek, viszont tény, hogy komolytalan. Én meg éppen az ellenkezője vagyok.

2016. máj. 11. 19:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de annyira látszik, hogy mennyire kis fiatal vagy még. :)

Hogy tudsz a szerelmeddel a takarításon/tisztaságon veszekedni? Nem éri meg hidd el, vannak az életben sokkal de sokkal fontosabb és komolyabb dolgok, de ezt majd idővel úgyis tapasztalod.

2016. máj. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen,még fiatalabb vagyok. :)

Nem akarok, csak nagyon anyumra hasonlítok, túlságosan utálom a rendetlenséget, rossz a közérzetem, de igyekszem ezen változtatni, nem akarom ezzel többet felidegesíteni.

Tudom,hogy lesznek idővel, de nekem jelenleg ez (is) a problémám.

2016. máj. 11. 22:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Emlékszem, mennyit balhéztam anno a pasimmal emiatt, hogy rendetlen volt. Most meg örülnék, ha itt lenne velem, még rendetlenül is. :(

De okés, megértem, hogy ez problémát okoz, csak legyél egy kicsit lazább.:)

Ő is értékelni fogja. :)

2016. máj. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!