Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy ne parázzak és féltékenyk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy ne parázzak és féltékenykedjek emiatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez a "felnőtt párkapcsolat", már mindketten huszonévesek vagyunk és én is tisztában vagyok vele, hogy éretlen és hülye dolog, amit csinálok, pont ezért is szeretném megszüntetni, úgyhogy kérlek, kioktató hozzászólásokat ne írjatok :)

Nagyon zavar, mikor a barátom bejegyzéseit lájkolja egy lány ismerőse vagy hozzászól és egy ideig ezt el tudom nyomni magamban de aztán kitör belőlem és mindig veszekszünk emiatt. És sosem néznék bele a levelezésébe, pedig tudom, hogy meg is engedné, ha kérném, de ez az ő privát szférája, amit nem akarok megsérteni, mégis szeretném látni, hogy kivel levelezik, és ha levelezik lányokkal, akkor mit.

Semmi okom nincs féltékenységre, soha nem is volt, az életem is rábíznám, tudom, hogy szeret :) Szóval nem szeretném ezt a kapcsolatot tönkretenni és elüldözni őt ezzel a hülyeségemmel.

Hogy "mulasszam el" ilyenkor ezt a feltörő rossz érzést, hogy utána ne támadjam le, hogy ki ez a lány, meg ne kezdjek el vele veszekedni?


2016. máj. 18. 08:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Pardon, kicsit általánosítottam, a Te esetedre a "(vagy a párjuk)" rész vonatkozik... :)
2016. máj. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Most komolyan kérdezem, Te azt nézed egész nap, hogy ki "lájkolja" és kommenteli a pasid facebook bejegyzéseit? Ennyi felesleges időd és energiád van?!
2016. máj. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
12.:nem, nem azt nézem egész nap, de mivel ha belépek, az ő dolgai ugranak fel rögtön, ezért nyilván látom.
2016. máj. 18. 09:49
 14/24 anonim ***** válasza:
Akkor ne lépj be, és nem látod. Ennyi. :-)
2016. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Be lehet állítani, hogy kiket akarsz követni. Ez azt jelenti, hogy ha rámész a párod profiljára és kikapcsolod a követést, akkor még ismerősöd marad, de te nem fogod látni a dolgait.
2016. máj. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nem fogod látni a dolgait a főoldalon, de az ő idővonalán megmaradnak, ezt akartam írni.
2016. máj. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
De nem így akarom megoldani a dolgot, hogy elbújok a probléma elől azzal, hogy lerejtem a bejegyzéseket, hanem magamban szeretném megoldani, hogy ha látom, akkor se zavarjon.
2016. máj. 18. 10:19
 18/24 anonim ***** válasza:

Nézd, ezek nem lehetnek problémák.

Valahogy próbáld magadban helyretenni, hogy nem helyes ez a hozzáállás.

Szerintem menni fog ez.

2016. máj. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A leírás alapján az önbizalmaddal - vagyis hát inkább annak hiányával - van a baj, mint ahogy a féltékenykedők nagy százalékának.

Ezen kezdj első körben dolgozni.


Egyébként az is segíthet, ha logikusan végiggondolod magadban, hogy azért csak van oka, hogy veled van a párod, és nem mással. Nálad (és nálam, és legtöbbünknél) csinosabb, szebb lányok mindig lesznek a világon, de a párod TÉGED választott, VELED van, VELED akar lenni, nem pedig bárki mással. Ha meg is néz valakit (és miért ne nézne, van szeme, azt a legnagyobb álszent duma lenne állítani, hogy te nem veszel észre senkit az utcán vagy a neten vagy filmekben), az még nem jelenti azt, hogy téged kevésbé szeret ettől vagy kevésbé vonzódik hozzád.


Tudatosítsd ezeket magadban, és ha zavar valami, ne várd meg, hogy összegyűljön és kirobbanjon egy veszekedés során, ha sokáig csinálod, elmarod magad mellől, akármennyire is szeret. Kérd meg, hogy segítsen át ezen a nehéz időszakon, figyeljen rád egy kicsit jobban oda, közben pedig tényleg foglalkozz az önbizalmaddal, tűzz ki magad elé (először kisebb és elérhetőbb, majd nagyobb) célokat, sok önbizalmat ad azok elérése, újíts a ruhatáradon, kinézeteden, olvass sok önfejlesztő (lehetőleg pszichológiai, nem ilyen amerikai stílusú self-help katyvaszokat, bár ha az válik be, olvasd azt!) irodalmat, ha kell, menj el szakemberhez tanácsadásra. Sok sikert kívánok!

2016. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

18: igen, ezért írtam ki a kérdést. De a "próbáld magadban helyretenni"-vel nem megyek sokra, ha ilyen egyszerű lenne, akkor ki sem írtam volna.

19: köszönöm a választ, próbálok majd racionálisan érvelni, hogy mégis velem van, de a pánikolós énem ezt figyelmen kívül hagyja

2016. máj. 18. 10:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!