Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom miért viselkedik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom miért viselkedik így velem, miért néz semmibe?

Figyelt kérdés

A párom dolgozik, érettségije van. Én még egyetemre járok, de 2 évet csúsztam, mert amikor összeköltöztünk akkor 1 évig passziváltattam magam és dolgoztam, az előző félévben még vizsgáztam és most is van még egy utolsó (fél)vizsgám, ami eredetileg 2 tantárgy összevonva, rohadt sok, de már csak a fele van és abszolválok.


A párom viszont olyan szinten fel tud idegesíteni ezzel kapcsolatban, hogy meg tudnám fojtani puszta kézzel. Vizsgaidőszak van, ezért szabin vagyok, de az egész napom elmegy a tanulással. Ő meg csak háborog amiért nincs kaja meg rendetlenség van, de közben ő hazaesik és leül játszani számítógépen.


De ami a legjobban felhúz, hogy állandóan bszogat a tanulással. Hogy én biztos nem is tanultam egy qrva szót sem, csak sorozatot néztem, mert ő sose látja hogy tanulnék (hogy látná ha akkor tanulok amikor egyedül vagyok és nyugi van??), erre ő hogy na majd ő meglátja hogy milyen jegyet fogok kapni. Jövő héten megyek vizsgázni és mondtam neki hogy még csak az átolvasás (átolvasás!, a kidolgozás már megvan) felénél járok, ő meg rákezdett hogy fúúú hát akkor hogy akarok én így vizsgázni, meg fogok bukni, hát akkor én minek mentem el magántanárhoz, mit csináltam ott?? Mert ha én előbb elkezdek tanulni, akkor már rég levizsgázhattam volna (azt se tudja mikor van vizsgaidőszak...), hogy így nem haladunk semmire és őt ez már idegesíti, hogy nem igaz hogy nem tudom megtanulni. Mondja ezt úgy hogy ő az érettségijére se tanult semmit, azt hiszi 1x elég elolvasni és megvan a vizsga, ugat meg magyaráz, holott egyetem közelébe sem járt, még a xaros nyelvvizsgát se meri letenni, mert neki "nincs rá szüksége" és ilyenkor olyan érzéseket vált ki belőlem, hogy még én is megijedek magamtól, komolyan neki tudnék esni és....

Számtalanszor megbeszéltük már hogy nem szól bele a tanulmányaimba, de ő csak nem bírja megállni. Pedig jól esne ha azt érezném hogy büszke rám és beszélgethetnék vele erről, de nem is érdekli őt.


Valaki érzett már így rajtam kívül? Hogy kellene kezelnem ezeket a helyzeteket, hogy ne akarjam agyonverni a párom? És ő miért viselkedik így velem? Miért nem tud megértőbb lenni?


2016. jún. 7. 16:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Azért viselkedik így, mert rettentő nehéz elfogadni valakit, aki sokkal tanultabb/műveltebb nálunk. Kisebbségi komplexusnak hívják.
2016. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem fordítva volt, a barátom, aki 6 évvel volt idősebb nálam, és megszerezte a a második diplomáját, engem meg épp nem vettek fel egyetemre, mert csak 405 pontom volt, folyton csesztetett a kapcsolat alatt. Nem volt annyi eszem, hogy kidobjam, mert szerettem. Elmentem egy éves okjra, dolgoztam, hogy szeptembertől egyetem, és végig azt hallgattam, hogy nem fognak felvenni, meg senki nem lesz belőlem, meg hogy ő aztán nem fog eltartani. Nagyon gyűlöltem, de olyan érzelmi függésben voltam tőle, hogy szakításra gondolni se mertem. Végül ő dobott ki, engem meg felvettek egyetemre. Azóta ő aztán nagyon menő a munkában, de mivel leginkább csak számomra volt vonzó és elviselhető párkapcsolata már 4 éve nincs, én meg hamarosan diplomázok.


Tudom, hogy hiába tanácsolom, hogy dobd ki, mert lenéz és nem értékel, ez úgy sem fog megtörténni.


Sajnálom, hogy más is elviseli a szóbeli bántalmazásokat.

2016. jún. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!