Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy vegyem rá a tanulásra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyem rá a tanulásra?

Figyelt kérdés

A párom (24/F) dolgozik, szakmája van én egyetemista vagyok. Engem zavar, hogy a munkaideje után ilyen fiatalon semmit nem csinál, csak egész délután tv-zik meg gépezik, így hát egyre többet kezdtem motiválni, hogy próbálja ki az egyetemet, többek között azért, mert ismerkedhetne, sok új dolgot tanulhatna stb, de hallani sem akar róla, neki ez így jó, ahogy van. Engem zavar, hogy nem akar magából többet kihozni, pedig kihozhatna, nem buta, másrészt meg is zavar, hogy nekem magasabb végzettségem lesz neki, mint neki, ő erre csak azt reagálta, hogy "engem nem fog zavarni, hogy te többet keresel majd, mint én."...

Szóval szeretném ösztözöni, hogy legalább megpróbáljon egyetemre jelentkezni, és kipróbálja milyen az egyetemi élet, de én kifogytam az ötletekből, pedig már nagyon sokszor beszélgettem erről neki, de mindig haar zárta a témát. Én kerestem neki szakokat a felvin, stb... Ja azt hozzá kell tennem, hogy most neki nagyon kényelmes, mert a szüleivel él, de csak akkor gondolná át igazán, amikor 100%osan a saját lábán kéne, hogy álljon, mert egy albérletet alig tudna fenttartani magának, persze a casládja rossz anyagi helyzetben van, na ezért szretném, hogy több legyen! Vélemények?


2016. jún. 10. 15:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Aki butának tart engem, arról feltételezem, hogy egy nagyon okos ember lehet attól, hogy neki nincs diplomája :D


Mivel a bunkó emberek is elvégezhetnek manapság egy egyetemet, ezért következtetsz arra, hogy a diploma értéktelen. Ez aztán az intelligencia! :D


A diploma tényleg nem azt jelenti, hogy valaki intelligens. Azt jelenti, hogy elvégzett egy képzést, teljesítette a szükséges feladatokat és megszerzett egy tudást. Ez egyetem és szakmafüggő, de továbbá azt is jelenti, hogy kitartó, képes fejlődni és mivel bizonyos szakokhoz intelligencia kell, ezért intelligens is lehet adott esetben.


Igen, a diploma nem minden. Az orvosok között is van buta persze. Na de azért gondolkozzatok már! Egyes egyetemek azzal reklámozzák magukat, hogy náluk milyen jó bulik vannak és szépek a lányok. Más egyetemek nevét is félve mondják ki :D Vajon ez mitől van?


Diploma nélkül is maradhat valaki sgghülye! Ne végezzünk akkor felesleges munkát, maradjunk sgghülyék! Jól van az úgy, fetrengjünk a saját hányásunkban, ne tanuljunk semmit. Úgysincs értelme, mert a diplomások között is sok a hülye. EZ A HELYES HOZZÁÁLLÁS????

2016. jún. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A diploma sok esetben tényleg szart sem ér. Munkahelyeken többször alkalmaznak okj-s képzettséggel rendelkező embereket ugyanolyan témakörben, mint bsc diplomásokat. Az msc-vel, phd-vel lehet már mit kezdeni, de nálunk (vegyész vagyok) az alapképzés 3 év, az msc 2, a phd 4. Namost, ez 5-9 évnyi tanulást jelent, és ezen a szakon igen nehéz mellette dolgozni is, max nyáron, vagy msc utolsó évében. De phd alatt kb esélytelen, amennyi cikket kell publikálni, plusz kutatni mellé. Más szakokon lehet, más a helyzet, abba annyira nem látok bele, hogy teljesen őszinte legyek.

Ha motiválni akarod, én figyelembe venném az esti okj-kat, nagyon sok életképes szakmát lehet megtanulni. A különböző informatikai képzések például elég kelendőek, és ha mellé tudsz pár nyelvet, akkor tuti befutó vagy velük.

De felesleges bármit is erőltetni, ha ő nem akarja. Az pedig elég felszínes, ha te az alapján ítéled meg párodat, hogy nincs diplomája. Főleg, ha amúgy értelmes. És ahogy te is mondtad, lehet összeköltözés után jön majd az ihlet egy plusz szakmára, akkor se késő. Ennyi idősen teljesen megértem, ha örül a kis pénzének és szabadságának. Ha olyannak ismered, aki helyt tud állni, képes alkalmazkodni, és fejlődni, ha van motiváció, akkor dőlj hátra, és hagyd, hogy magától érezze ezt. Totál feleslegesen görcsölsz rá.

2016. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kedves 8/11!


Én mondtam, hogy te magad is buta vagy, ha számodra diploma=tudás=intelligencia.


És képzeld, pont azon vagyok, hogy a közeljövőben meglegyen a diplomám, tehát nem azt mondtam, hogy a diploma felesleges, hanem azt, hogy SOK ESETBEN semmi haszna nincsen, hacsak nem valami nehéz szakot választ az ember, hiányszakmát tanul. :)


Még csak nem is azt mondtam, hogy BUNKÓ emberek is szerezhetnek diplomát, hanem azt, hogy BUTA EMBEREK is szerezhetnek diplomát, szóval a nagy diplomáddal hol a szövegértésed?

Mert a diploma konkrétan azt mutatja, mint ahogy te is írtad (akárcsak én is korábban), hogy "elvégzett egy képzést, teljesítette a szükséges feladatokat és megszerzett egy tudást". DE ettől függetlenül sok ember az élet többi területén buta mint a föld, egy diplomától nem lesz intelligensebb, mint ahogy te állítod.


Mi is kell egy diplomához? Egy jó s*gg, hogy leülj és tanulj, nem pedig intelligencia.


Konkrétan te azt mondtad, hogy menjen mindenki egyetemre, mert akkor mindenki okos és tanult lesz, aki pedig nem végez egyetemet, az hülye marad.

Azért, mert valaki egy szakmát tanult, ahelyett hogy egyemet végzett volna, még nem lesz hülye vagy buta, mint ahogy te utalsz erre a kommentjeidben.

2016. jún. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!