Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit mondhatnék a páromnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit mondhatnék a páromnak, hogy ne legyen sértődés a vége?

Figyelt kérdés

A párom egy nagyon okos ember,felnézek rá,tisztelem őt. Pszichologiat tanult,pedagógusokat "tanított".


Van egy 6 éves testvérem,aki néha kólát iszik, édességet,gyorskaját eszik. Nos, én megengedem neki,úgy gondolom,egye azt a gyerek,amit kíván. Másrészt,mi is ilyen nevelést kaptunk a 3 testvéremmel,a kisebbik tesónk sem lesz kivétel.


Szóval, a helyzet az,hogy amikor egyutt vagyunk az anyukammal és a kistestvéremmel,akkor folyton magyarázza a párom,hogy ez nem jó nevelés, a gyerek 40 évesen bottal fog járni,a sok kóla miatt, nem az van amit a gyerek akar,nem parancsolhat a felnőttnek,stb... Amikor megkérem,hogy fejezze be,mert attól,hogy ő ezt tanulta,az én anyukám nem fogja másképp nevelni a kistestvérem,akkor fellázad,hogy neki ne magyarázzak ő jobban tudja ezt hogy kell,foglalkozzak magammal,ne szóljak bele anyám dolgába.

Azt mondja,amiért anya ilyen liberális,a hugom nem fogja semmire vinni...

Mi mind ilyen nevelést kaptunk anyátol... Mindent megkaptunk,mert mindent előteremtett nekünk,ő Maga,egyedül. Azt ettünk,amit épp kívántunk. Oda mentünk,ahová akartunk... Nem azért,mert nem foglalkozott velünk,hanem azért,mert bízott bennünk. A barátnőimnek 8-9re hazakellett menni,szobafogság stb... Nálunk ilyen nem volt... Mindent megbeszéltünk és beszélünk mai napig. A barátnőim mindezek ellenére, csak a 8általánost végezték el, isznak,drogoznak,stb... Én nem voltam beszabályozva,mégsem drogoztam,ittam,buliztam. Ügyvédnek tanulok.A legnagyobb bűnöm,hogy 2 éves korom óta kólát iszok kólával,imádom a gyorskaját,az édességet. Nagyon jó gyerek vagyok mindazok ellenére,hogy anyukám "nyalta a seggem"... Mit mondhatnék a barátomnak? Nem bîrom már,az okoskodását.


2016. jún. 15. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy lesz-e belőletek valaki nem anyád nevelése, hanem a mázli eredménye. A tinik nagy része, ha azt csinál, amit akar, akkor rossz irányba megy el. A leírt életmód pedig káros, nincs más szempont, ami alapján ezt értékelni lehet. A gyerek pedig tényleg ne parancsolgasson a felnőtteknek. Sajnálom, hogy azért, mert kivételesen jól sikerültél, azt hiszed, hogy ez a jó megoldás. Ha nem akarsz olyannal lenni, aki őszinte, akkor hagyd el. De ettől még igaza lesz.
2016. jún. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Jah, és csodálatosan megalapoztátok a korai cukorbetegséget. Olvasgass az inzulinrezisztenciáról is, mert meddőséghez vezethet, ahogy étkezel! Akkor is megköszönöd anyádnak, hogy így ehettél, ha nem lehet gyereked? Először tanulj, gondolkodj, és utána ítélkezz!
2016. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem az őszinteséggel van baj. A saját gyerekét mindenki úgy neveli,ahogyan akarja. Akkor ő ne erőltesse rá magàt senkire....
2016. jún. 15. 18:14
 4/14 anonim ***** válasza:

Mit mondj neki? "Köszönöm." A

De valóban, mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja.

Azért nem hiszem, hogy neki kéne bocsánatot kérnie, amiért védi a gyereket, aki ráadásul a tesód. Bocs, hogy úgy érzi szólnia kell, mert nyilvánvalóan tudatlanságból nagyon rossz úton jártok. A stílusa minden bizonnyal nem megfelelő, de az, ahogy reagálsz rá, nem normális dolog. Nem tett rosszat, csak szeret és meg akar óvni téged és főleg a tesódat attól, hogy BETEGEK legyetek!

2016. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó.. A tesvéremről aki egy hónapban,megiszik összesen másfél pohár kólát...


Az unokahugom 11 éves,életébe nem evett meg összesen egy zacskó gumicukrot sem,vizen kivul mást nem iszik.. Mégis olyan beteges,hogy még....

2016. jún. 15. 18:18
 6/14 A kérdező kommentje:
Én megértem őt! De felesleges szószaporítás az egész... Nagyon erőszakos,mikor megkérem hogy fejezzük be,nem akarok vitázni mert semmi értelme,akkor lázad... Nem értem miért... Attól hogy ő veszekszik velem,az anyukám nem fogja másképp nevelni a hugom.
2016. jún. 15. 18:20
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem is anyum minde t meg tett de azt nem hogy sokszor gyors kajàt enni meg kolst inni 3 havonta ehettem gyors kajat meg inkabb gyumolcslevet vett mint kolat és azt ihattam .. Nem is kivantam a gyors kajakat mert nem sokszor ettem .de ha pl vendégsegbe voltunk es kolat akartam inni engedte de ő nem vett nekunk.. A parodnak igaza van reszben es tenni kell ellenne mert nagyon nem egészseges .Neked is jobb lenne ha visszabb vennel a kola ivasbol mejd bajod eshet..
2016. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat... Mint emlitettem,nem nagy mennyiségről van szó.. Ő sem mindig kivánja,havonta 2x-3x biztosab eszik gyrost,pizzát, és ezután megiszik egy pohárka kólát. Csupán ennyiről van szó... Nem nagy kólás a gyerek...


Én az vagyok, napi 2,5 kolat megiszok...

2016. jún. 15. 18:24
 9/14 A kérdező kommentje:
Ne értsétek félre. A legjobb érzés nekem,hogy ennyire szereti a csaladom. Itt csak a stilusarol van szo, nem vagyok hozzaszokva a veszekedeshez,nem is ertem miert kell kiabalni es magaslorol beszelni.
2016. jún. 15. 18:38
 10/14 anonim ***** válasza:
En inkabb a helyeben erted aggodnek. Undorito allapotban leszel a kesobbiekben ennyi kolatol. A cukorbetegseg talan csak a legkevesebb amit az a szar lotty okozhat ekkora mennyisegben. Neked kene predikalnia hogy vegre megjojjon az eszed es tegyel magadert mar valamit. Ennyi kola az mar fuggoseg nem szimpla kola-szeretet.
2016. jún. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!