Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti adnátok még 1 esélyt ebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti adnátok még 1 esélyt ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

10 éves kapcsolat, 2 gyerek, alkoholista férj...

Nem durván, de éppen eléggé ahhoz, hogy zavarjon.

Évek óta mondtam, hogy ez nekem sok, ne csinálja, zavar, utálom stb, de nem törődött vele.

Mellé rengeteget dolgozik, elhanyagol engem, nem törődik velem, ezeket is már milliószor mondtam neki, de szerinte hülye vagyok, hogy azt várom, hogy beszélgessünk és töltsünk kettesben is időt...

A gyerekekkel amúgy sokat foglalkozik, amennyit az ideje enged, tehát apának nem rossz, de férjként megbukott.


Nálam eljött az a pont, hogy most már tényleg elegem van és elhagyom, erre ő teljesen kifordult magából és minden nap nyaggat, hogy ne tegyem, megváltozik, nem iszik stb.


Most nagyon erős az elhatározásom és nagyon félek, hogy ha még1x csalódnom kell benne, akkor meghal a lelkem egy része...


Ti mit tennétek?


2016. jún. 16. 06:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szabnék egy határidőt, ha addig összekapja magát akkor maradnék még, de őszintén szólva felnőtt emberek lényeges váktozásokra nem képesek. Apróbb tulajdonságokban még javulhatnak, de ha ő ilyen, ne várj sokat tőle. Ha javul is valamennyit előbb-utóbb elengedi magát és ugyanez lesz. A határidpt is csak azért adnám, hogy lásaa, hogy te megadod az esélyt.
2016. jún. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. Legfeljebb kicsit később hagyod el, ha tényleg nem változik meg. Nem nagy az esély, hogy megváltozik sajnos, de hátha. Egyet ne csinálj, hogy ötvenszer bocsájtasz meg és áltatod magad, hogy változik valami, de EGY esély lehet adni szerintem.
2016. jún. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mondja vagy mutatja is.

Mondani bármit lehet, annak céljából, hogy lemondj a különválástól.


Ha megvan benned az elhatározás, leülnèk vele beszélgetni, hogy mit hogyan képzelek el, pl. a jelen alkoholizmus mértékétől függően teljesen hagyja el az alkoholt önmagától/segítséggel/vagy nem kell teljesen, elég ha pl csak havi egyszer iszik mértékkel pl. Kollegákkal.


A másik, amit írtál, a kapcsolatotok. Pénzfüggő is, de az elejèn szakemberhez is elmehettek párkapcsolati tanácsadásra, itt Te is kaphatsz ötleteket, segítséget ahhoz, hogy hogyan változz/segíts a férjednek.

De ami mindenképp fontos, jelöljetek ki heti egy estét/pár órát, amit egymásra tudtok szánni, és a kapcsolat ápolására.


Ha nem változtat, akkor elővenném a mostani elhatározásom és szétválnának útjaink.

2016. jún. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

NEM, én nem adnék esélyt, mert ha TÍZ év alatt nem hallgatott rád, nemcsak az ivás miatt, hanem hogy "szerinte hülye vagyok, hogy azt várom, hogy beszélgessünk és töltsünk kettesben is időt...", akkor garantátlan nem fog változni. NEKI nincs igéyne egy nrmál családi légkörre meg szeretö partnerre, hanem csak azért van megijedve, mert ha otthagyod, akkor nincs, aki ellássa öt. (Fözés, takarítás, mosás, szex)


Egy felnött ember soha nem képes teljesen megváltozni - esetleg arra igen, hogy abbahagyja az ivást, de hogy hirtelen elkezdjen veletek törödni, az kizárt dolog.

A csalódás elöre boritékolható, ma´rcsak önvédelemböl is - meg a gyerekek érdekében is - LÉPJ minél elöbb.

2016. jún. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azzal,hogy abbahagyja az ivast igenis rengeteget valtozhat ,fejlodhet a szemelyisege...DE ez nem fog neki egyedul menni,uljetek le komolyan beszelni,ha o is érzi,hogy problema a pia,javasolj neki terapiat. Itt mar latod ,hogy mennyire komoly az elhatarozasa..vagy menjen el 1-2 Anonim Alkoholistak gyulesere...olyan meg nincs,hogy csak kicsit alkesz...
2016. jún. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem. Nem. Soha. Alkoholista embert le sem köpnék, bocsánat. Apám is az, idegeimre ment, tönkretett, pedig. Mindenféle segítséget megkapott.

Ha tíz év alatt könyörögtél és mindent megtettél, akkor dehogy fog változni. Ez a szokásos, jaj, sajnálom, megváltozom... Nem, aki ennyi idő alatt képtelen változni a családjáért, az nem is fog.

A párom képes volt egy év alatt inkább átszokni az ecigire, különben elhagytam volna.

Nem vagyok az a típus, aki az első problémára azt mondja, szakítsatok, de ezt az embert már rég kivágtam volna. Még te voltál lehülyézve.

Most érzelmileg zsarol. Ahhoz rohadtul értenek. Hagyd el. Költözz el jó messzire. Esetleg, ha szereted, és nem tett még annyira tönkre, adhatsz neki ultimátumot, hogy ha eljár kezelésre és x ideig tiszta, akkor visszamész hozzá. De addig nem fog tanulni belőle. Most csak érzi, hogy a kényelmes élet kicsúszik alóla. Esetleg el tudom képzelni, hogy a gyerekeit nem akarja elveszíteni.

És rohadtul nézz rá a körmére, ha a gyerekekkel van, mert olyan lelki traumát tud okozni ez a típus, hogy felnőttként is szenved az ember. Az apám a szerencsézlen mártírt játszotta, gyűlölte az anyámat, folyton öngyilkossággal fenyegetőzött.

Lehet, hogy a te férjed nem ilyen. De az alkohol az agysejteket is kiöli, egy idő után rohadtul nem emlékszik, hogy egyébként miket csinált. Amikor éjszaka közepén felhívott, hogy megloptam és felakasztja magát.

Úgyhogy gondolj a gyerekekre. Rohadtul nem ezt kéne példaként látniuk.

De te döntesz. Szerintem nem egy esélyt adtál már neki. Ha megcsalna, adnál esélyt? Az alkpholizmus ennél sokkal rosszabb. Senkit nem tisztel magán kívül.

2016. jún. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, csak nem ilyen sokáig...

Szóval holnap szép, napsütéses idő lesz... első alkoholmentes napnak éppen jó.

Valami nyugtató gyógyszerre lehet, szüksége lesz, meg sok támogatásra. Mehet ez, de ha nem holnap, akkor kamu az elhatározása.

2016. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, nagyon jókat írtatok!


Az ultimátumokon már túl vagyunk, nem ez az első eset, hogy lépnék.

Most viszont nagyon erős az elhatározásom és a nyári szünet is kapóra jön ebben.

Úgy érzem, ha most nem teszem meg, akkor soha.


Csak a gyerekek miatt aggódom, mert nagyon szeretik az apjukat, sőt talán még jobban, mint engem :(

2016. jún. 17. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!