Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek annak érdekében,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek annak érdekében, hogy a párotok megbízzon bennetek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban a párom végleg elvesztette a bizalmát felettem.

Ugyanis az exemre féltékeny, mikor igazán olyan nyomós okot nem adtam neki, hogy az legyen. Tényleg nagyon szeretem, sose mennék vissza hozzá, de ő ezt nem érti meg.

Először üzenet félreértése a részéről, mikor megkeresett az exem,hogy küldjek egy képet neki, utána egy kicsit még beszélgettünk,akkor szerinte siránkoztam utána, de nem így volt. Utána egy találkozás, de nem történt semmi, viszont részéről igen, de később tisztázódott, mert találkozott is vele. Végül most egyik haverja azt mondta neki, hogy engem láttak több alkalommal a parkban egy férfival csókolózni. Mikor ez képtelenség.


A párom szerint pedig eléggé elképzelhető részéről. Mikor nem tudom miért gondolja ezeket. Mikor nem adtam okot neki ilyenre.


Tényleg az üzeneteimet is megmutatom neki, beszámolok mindenről, de most végleg azt mondja hogy ő ezt már nem tudja elviselni, és hagyjuk egymást békén..


Szerintetek miből vagy miért adódhat ez a féltékenység részéről?



2016. jún. 19. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt ugy mondom hogy jomagam is feltekeny vagyok. A feltekenysege onbizalomhianybol ered. Nem benned nem bizik hanem onmagaban. Abban hogy nem tud neked mindent megadni vagy csak ot mint potlekot hasznalod vagy hogy nem eleg jo o neked.

Mit tudsz tenni? Az elso lepes hogy neki kell ezen valtoztatnia. Helyette nem tudsz semmit csinalni. Segiteni viszont tudsz neki: biztositod ot nagyon gyakran es komolyan arrol hogy szereted, dicsered ot. Nalam igy mukodik ilyenkor lenyugszom ha erzem hogy elonti a szarle az agyamat es kicsit elgondolkodom magamon.

2016. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Az exed nagy tabu legyen innentől fogva, ha a barátod ennyire nem ismer se téged, sem önmagát. Most vagy tepersz érte, hogy visszahozd az elvesztett bizalmat (főzz neki, lepd meg, kényeztesd és ne hozd fel ezt a témát többet) vagy hagyod a fenébe. Mellesleg azok a "haverjai" gondolom suttognak még a fülébe egy két dolgot rólad és az exedről. Velük is beszélhetnél, hogy maradjanak már ki a kettőtök dolgaiból.
2016. jún. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én is felvetettem nála, hogy önbizalomhiányból eredhet a féltékenysége, de szerinte az kizárt, mert semmi köze nincs hozzá. Azt mondja, hogy én vagyok az oka, mert hazudok állandóan össze - vissza.

De szerintem is az önbizalomhiányából fakad minden. Ugynis múltkorában felvetette, hogy szerinte az exem még mindig sokkal fontosabb, mint ő. Mikor nem is beszélek vele hónapokon át, nem találkozok vele.

De nem akarja elhinni, hogy engem az exem már nem izgat.

És most hogy a haverjai ezt mondták neki, hogy én más csávóval voltam és csókolóztam.. és ráadásul elhitte, ez betett nála, és már hozzám sem akar szólni, azt mondta hagyjam békén .


Talán most egy is időre van szüksége, és majd akkor beszélek vele. Vagy nem tudom, mihez tudnék kezdeni. Tényleg nagyon szeretem, és szeretnék neki is segíteni, hogy jobb legyen mindkettőnknek.

2016. jún. 19. 13:27
 4/11 A kérdező kommentje:
Akartam a haverjaival beszélni, de nem árulta el, hogy kik voltak pontosan akik ezt mondták neki. A barátom azt mondta, hogy ez már nem lényeges, mert úgy sem hisz nekem.
2016. jún. 19. 13:28
 5/11 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor tudni kell róla, hogy nagyon makacs egy személyiség. Mindenben a saját igazát állítja, még ha nem is úgy van, ritka amikor nem így van. Ha egyszer valamit a fejébe vesz, annak úgy is kell lennie.
2016. jún. 19. 13:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Ajjaj, akkor annak kell lennie, amit ő akar:D Tényleg hagyd, hadd főjön a levében. Nekem is volt egy ilyen barátnőm, hát nem is sírom vissza.
2016. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A féltékenység ebből adódik:

"Először üzenet félreértése a részéről, mikor megkeresett az exem,hogy küldjek egy képet neki, utána egy kicsit még beszélgettünk,akkor szerinte siránkoztam utána, de nem így volt. Utána egy találkozás, de nem történt semmi, viszont részéről igen, de később tisztázódott, mert találkozott is vele. Végül most egyik haverja azt mondta neki, hogy engem láttak több alkalommal a parkban egy férfival csókolózni." - Neked nem feltűnő, hogy folyamatosan félreérthető helyzetekbe keveredsz az exeddel?

Van az a szint, amikor az ex-szel való kapcsolattartás nem probléma, de te a közelében sem vagy annak a "szintnek", már ne is haragudj.

A ti korotokban meg még nagy igazság, hogy csajok/pasik jönnek-mennek, de az igaz barátok mindig velünk maradnak. Később ez változik, akivel az ember összeköti az életét, abban mindenkinél jobban megbízik, de ez tényleg csak később, testileg és lelkileg is felnőtt embereknél működőképes...

2016. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az exemmel nem tartom a kapcsolatot azóta, sőt előtte sem én kerestem fel..

De az a helyzet, hogy bármely más férfira is féltékeny, aki csak érintkezik velem. De én egyiknek sem küldök olyan jeleket, hogy bármit is szeretnék tőle, és ezt azok is tudják, hogy részemről semmi más nem lehet, csak szimpla barátság.

Sőt, egy jó ideje már nem is beszélgetek férfiakkal, igazából azért is, mert kedvem sincs hozzájuk, mert a legtöbben csak fárasztanak.


Ennek hatására is a barátom nem akarta/ja elhinni, hogy nem beszélgetek senki mással, ő azt hiszi, hogy kitöröltem az üzeneteket. Mondja nekem,hogy valljam be, és ne hazudjak.


Így már komolyan nem tudom, hogy mi lenne a jó. Mert sehogy se jó számára.

Persze vannak nyugisabb napok, amikor elfelejtődik az egész.

2016. jún. 19. 16:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyem pasim. Tonkrementem bele. Ma mar csak azt sajnalom hogy nem dobtam ki elobb. Egy bantalmazo kapcsolatban elsz tipikusan. Persze hogy nem fogja elmondani melyik haverja volt mert o talalta ki az egeszet. Ezt ugyanis az enyem is eljatszotta. Egy narcisztikus perverz alak a pasid aki azt akarja elerni hogy magadat hibaztasd, es persze veletlenul sem o a hibas hanem te. Hat nem.

Tudnek hosszasan meselni rola mert pontosan ebben a cipoben jartam de szerencsere vege. Egyet tudok mondani es ajanlani: menekulj amig tudsz. Ez nem lesz jobb vsak rosszabb. A "mezeshetek" periodusban elhiteti hogy minden rendben van, sot. Csak idovel ezek a periodusok rovidulnek... Nalunk egy ido utan mar mindennap vita volt.

2016. jún. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Egyre rosszabb lesz. Önbizalomhiányból, érzelmi éretlenségből fakad legtöbbször az ilyen viselkedés. Tapasztalatból írok én is, egy idő után teljesen rád telepszik majd, nem tudsz elmenni sehova anélkül, hogy ne írogatna, el akar kísérni mindenhova, a napod minden részéről kifaggat majd, csak akkor öltözhetsz fel csinosan ha vele mész valahova, gyanúsítgat - ezer példát tudnék felhozni. Az ilyen emberek ráadásképp sokszor érzelmileg zsarolnak, még a végén te fogsz elnézést kérni tőle! Csak ismételni tudom az előzőt, ne vesztegesd az idődet.
2016. jún. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!