Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » "Megcsalás", de kizárólag a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Megcsalás", de kizárólag a mi kapcsolatunk érdekében?

Figyelt kérdés

Társfüggő vagyok, meghalnék a páromért, annyira szeretem. Számomra nem létezik senki és semmi, csak az ő akarata, az ő vágyai, az ő kívánságai.


És minden problémánk itt kezdődik, hiszen érzem, hogy egyre inkább kezd elhidegülni tőlem, mondván hogy "nem hagyok neki elég levegőt".


Olyan a párom, mint egy drog. Ha nem kapom meg belőle a megfelelő adagot, szó szerint szenvedek. Szédelgek, sírok, kómás vagyok. És nélküle kikapcsolódni ROSSZ. Olyankor magányosnak érzem magam.


Én SZERETNÉK megváltozni, ez nagyon fontos. Hatalmas motiváció és akarat van bennem, de csak sejtéseim vannak, hogyan fogjak hozzá.


Az egyik felvetésem az, hogy más úriemberekkel is el kellene kezdenem ismerkedni, találkozni, hogy ez a hatalmas szeretet, amellyel elárasztom őt, ne csak rá terjedjen ki. Persze szó sem lenne megcsalásról, SOHA nem csalnám meg őt senkiért. leginkább közös programokra, ebédre, online és offline beszélgetésekre gondoltam.


Persze ez csak egy felvetés. Mi róla a véleményetek?


2016. máj. 28. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
H ha kiderulne,elveszited a drogodat es kereshetsz uj fuggoseged targyat.
2016. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
szerintem egy pszichológus sokkal alkalmasabb lenne ennek a megbeszélésére, mint az itteni bölcs megmondó emberek
2016. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam azon, hogy érdemes lenne elmenni (utána is olvastam), de egyrészt iszonyú drága, sokan csak lehúznak, ráadásul nem is mondanak igazi megoldásokat, leginkább a belső okokat keresik meg. :(
2016. máj. 28. 10:01
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy pszichológushoz. Lehet, hogy drága, de most egész életedben ezzel akarsz szenvedni?

Egyébként, ha jól tudom a háziorvos is felírhatja TB-re.

2016. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok, és mióta vagytok együtt? Így első körben azt mondom, hogy leginkább az idő lesz erre megoldás, ha majd eloszlik a "rózsaszín köd" ez megszűnik...Úgy sacc per kb 2-3 év, persze ha ezt így túléli a kapcsolatotok...
2016. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Beteg vagy. Ilyen ember mellett senki nem bírja hosszútávon! menj orvoshoz, ne sajnáld rá a pénzt!!!
2016. máj. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Te jó ég, ez beteges.

Nincsenek barátaid vagy hobbid?

2016. máj. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

3: Az igazi megoldást senki sem fogja helyetted kitalálni. A pszichológus is csak segít rávezetni, de te magad találod ki, te magad döntesz.


Egyébként amit leírtál, az nem működne.

2016. máj. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus persze, hogy a belső okokat keresi meg. Azt megtalálja, átbeszélitek, megoldóik és nem leszel többet társfüggő. Ha belázasodsz, akkor sem elég folyton lázcsillapítót szedned, ha nem múlik, az orvos is megnézi, mi a bajod- baci vagy vírus, esetleg valami más betegség-, ahhoz igazítja a gyógymódot is. Nehogy már ez tántorítson el.


Egyébként igen, vannak TB-támogatott rendelések is (bár ezek nem mindig fedik a teljes terápia idejét, csak x alkalmat- talán 6 vagy 10 alkalom, bár ez végülis kognitív viselkedésterápia esetén bőven elég is, csak az nem biztos, hogy erre megoldás), de emellett vannak hátrányos helyzetűeknek fenntartott intézmények, ahol ingyenes terápiát kaphatsz, érdemes utánanézned. Nem tudom, hol laksz, Budapesten pl a 19. kerületben van egy ilyen, konkrétan.

2016. máj. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hobbim is van, munkám is van (szeretem is), barátaim is vannak. Az intimitásra vagyok ráfüggve. Tudom, hogy beteges, de ki akarok belőle gyógyulni.


Háziorvos is felírhatja TB-re? Ezt nem tudtam. :) Köszönöm, utánanézek feltétlenül.

2016. máj. 28. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!