Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan mondanátok meg neki? Illetve hogy esne nektek, ha ezt mondaná a párotok?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 1 hetet voltunk együtt hivatalosan, mielőtt kiment külföldre, előtte 3 hetet randizgattunk. Valószínűleg szeptemberben jön haza. Elég nőies alkat, szóval volt rajta egy kevés felesleg, amit nem bánok, engem ez vonz (kb 180cm/77kg). Viszont ennek az alkatnak az a hátránya, hogyha felszalad 5-6 kg ZSÍR, akkor nekem már sajnos kövér. Ez van, nem tudok magammal mit csinálni.

Én egy egészséges ember vagyok, alapból egy paleo közeli diétát csinálok, minden nap edzek, vigyázok magamra, és 183/78kg vagyok, kocka hassal(90%).



Barátnőm küldözgeti a képeket, minden nap desszertet eszik, van, hogy naponta 2x is. Az általa küldött selfieken is látom, hogy az egy hónap alatt felszedett súlyt. Nekem ez így nem okés.


Már célozgattam finom rá,

-Minden nap eszel édességet?

-Aha, legtöbb nap igen.

-És szerinted nem sok egy kicsit? Nem félsz, hogy nagyon meghízol?

-Áhh nem, dehogyis.

-Nehogy túlságosan meghízz, mire látjuk egymást.

-Nem fogok.


2016. jún. 23. 18:55
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%
Lehet :D Jóvanakkor, nem akarok még pluszban bekavarni, csak mondom, így jött le elsőre. Nem vagyok nő, átérezni nem tudom, csak sejtem, hogy sokuk érzelmekkel gondolkodik és nem logikával, de talán az használható tanács, hogy ha ezt nyíltan megmondod neki, akkor ne vádlóan, hanem inkább aggódóan.
2016. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
62%
Azert eleg vicces vagy hogy azokra akik "nem allnak melletted",azokat leszolod pedig lehet hogy koztuk is van olyan alkatu aki 10/10-es.
2016. jún. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:

Minden bizonnyal az, aki azt mondja, hogy nem számít, ha a párom felszed 10kg zsírt, az 10/10 alkat.


Bizonyára!


Nem azzal van a gond, hogy nem egy követ fújnak velem, hanem azzal van a gond, hogy szerintük én kicsinyes és rossz ember vagyok, csak azért, mert ezt nem fogadom el.

2016. jún. 23. 21:24
 44/49 anonim ***** válasza:

Na nekem jó az alakom nagyon, és szerintem nincs gond azzal, ha valaki 10 kgt hízik. Azzal van gond, hogy te jelezted, hogy számodra így már nem lesz vonzó, őt meg nem érdekli. Ha fontosabb neki a 10kgnyi plusz kaja, mint te, akkor szakítsatok.


Én megmondanám nyíltan, hogy ha felszed 6 kgt, akkor nem lesz több szex, mert nem fog rá felállni. Ez van, arról senki nem tehet, hogy mit tart vonzónak.


Csak gondoljunk bele abba, hogy esetleg 3 centisre vágatja a haját a régi félméteres helyett. Egészen megváltozik tőle az arca, más vonásait emeli ki az új frizura. Simán lehet ez is szakítóok, ha így nem találod vonzónak.


Mielőtt meghízik mondd el neki nyíltan, hogy mit gondolsz.


24/L

2016. jún. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 Noblesse Oblige ***** válasza:
88%

Én már jó sok éve együtt vagyok a párommal. De engem nem zavarna pár kiló hízás rajta. A súlygyarapodás-vesztés előfordul. Főleg nála, mert küzdő sportol. De amíg a plusz kiló mellett is tud velem túrázni, bicajozni, teniszezni, gyakorolni a mérkőzésekre, teljes értékű ember lenni, addig nem zavarna. Ha súlygyarapodás lelki vagy testi okok miatt van, akkor pedig mellette állnék, és segítenék neki visszavenni az élete fölött a kontrollt.

(Ha pl a barátnődnél nem volt jellemző, hogy mindennap lenyom egy édességet, akkor nem lehet, hogy mondjuk édesség=boldogság, tehát mondjuk szorong kinn egyedül?)


Sosem tudtam megérteni azokat, akik itt nyüszítenek pár kilón, mert nem esztétikus... szerintem az esztétika itt az utolsó, aminek számítania kellene. Ha a párom hízik, és látványosan, annak oka van, és jobban aggódok a háttérben álló dolgokért, mint azon szenvedjek, hogy nem fogok rá benedvesedni. Ez utóbbi egy felületi dolog, amit tök érthető, ha az ember, nem társat tart maga mellett, hanem szexpartnert.

Ennyi év után én már eljutottam oda, hogy érje bármi a páromat, veszítse el a végtagját, égjen le a fél arca, hulljon ki a haja, vagy szedjen fel pár kilót, én akkor is szeretem, rohadjak meg!


És normál esetben én úgy vettem észre magamon, hogy szeretetnek ilyen a természete. Én a csonka emberi testrészekről irtóztam világ életemben. Még a fejem is elfordítottam, ha megláttam egy láb nélküli embert vagy egy csonka kezűt. Amíg az élet egy kislányt az utamba nem sodort, akinek már magzatkorától nem fejlődött ki a keze. Mikor először megölet azt hittem elájulok, olyan mértékű undor volt bennem a csonka testrésze iránt. És ma már nem tudom őt, nem nagyszerűnek látni. Nem undorodom tőle. Szeretem és bármikor szívesen társasozok, főzők vagy focizok vele. Nem félek az érintésétől. Mert megszerettem. Mert szeretem és elfogadom őt.


Szóval szerintem ha az ember igazán szeret valakit, akkor elfogadja. Nemcsak a nagyszerűségét, hanem magát az embert. A gyarlóságával, halandóságával, a változásaival. Azért vagyunk egymás mellett és osszuk meg az életünket egymással, mert nagyszerű embernek tartom, mert tudom hogy nincs még egy olyan mint ő. Épp ezért ha megzuhan, akkor ott vagyok mellette mint támasz. Nem visszafogni akarom, és ítélkezni felette, mert nem a bírája vagyok. Segíteni akarok neki, hogy jobb legyen, hogy fejlődjön. Ha visszafejlődik valamiben akkor pedig azon lennék, hogy megtalálja megint önmagát. A harmóniát, az egyensúlyt.


Én a te esetedben úgy látom, hogy ez kapcsolat, felületi. Nem mély, megreked a felszínnél. Ami nem baj önmagában, amíg tudatában vagy ennek. Mert a szeretett önzetlen, támogató, ítélet nélküli, nem keresi a maga hasznát, mert "A szeretet soha el nem fogy".

2016. jún. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

"Ha a párom hízik, és látványosan, annak oka van, és jobban aggódok a háttérben álló dolgokért..."

Épp itt van a kutya elásva! Ha az ok csupán a nemtörődömség és az igénytelenség, akkor azt szerintem NEM kell, sőt, nem is szabad elfogadni! Ha valami mély lelki ok van, akkor nyilván próbál az ember segíteni, türelemmel és megértéssel. De ha nincs ilyen, akkor arról van szó, hogy a hízó partner tojik a párja fejére. Nem akar neki tetszeni, nem veszteget rá annyi energiát, hogy örömet okozzon neki. Ő nem tesz hozzá a kapcsolathoz ennyit, az elfogadást viszont elvárja. Nem önzőség ez? Az önzést, nemtörődömséget, akaratgyengeséget miért kellene elfogadni?

(És itt megint tegyünk különbséget a jelen eset és aközött, amikor 20 év házasság alatt szökik fel pár kiló)

2016. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

A szeretetről írt dolgok nagyon szépek és igazak. A szülői, gyermeki, emberbaráti szeretet ilyen. De egy férfi-nő kapcsolathoz a szeretet nem elég. Illetve, ha plátói módon akarnak együtt élni, akkor elég.

Bár, mondjuk én a gyerekemet sem nézném karba tett kézzel, ha hízásnak indulna, hanem szólnék neki, hogy vigyázzon, és mindent megtennék, hogy segítsem abban, hogy egészséges maradjon.

Nem abban mutatkozik meg a szeretet, ha végignézzük, ahogy valaki komoly következményekkel járó állapotba sodorja magát.

Ezzel az erővel fogadjuk el azt is, ha az általunk szeretett ember drogozik? Annak ugyan gyorsabban és látványosabban van meg az eredménye, de a hízás is meghozza az eredményt lassan, de biztosan.

2016. jún. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:

"Mert a szeretett önzetlen, támogató, ítélet nélküli, nem keresi a maga hasznát, mert "A szeretet soha el nem fogy"."


Nem mondta senki, hogy nem szeretném. Csak azt, hogy nem állna fel rá a bré. Ez két különböző eset.


Meg hát azért válasszuk külön a dolgokat. Dolgok, amikről tehetsz és azok, amikről nem. Egy lapon említeni, a saját hibából bekövetkezett helyzetet és elfogadni, amikor a másiknak befolyása van fölötte, azzal, amikor nincs, pl betegség vagy gyerekszülés (de sajnos gyerekszülésnél is nagyon sokan vannak, akik oknak használják fel, hogy el lehessen engedni magukat. Pl hogy lehet, hogy valaki 20kgt szed fel egy terhességnél, valaki meg 50et?)

2016. jún. 25. 14:10
 49/49 anonim ***** válasza:

Túl sok az a drámázás, egy egyhetes kapcsolatban nem várhatsz el semmit, az meg tökre világos, hogy nem egy a világotok.

A dolog többi oldaláról is van határozott véleményem, de az nem érdekes a kérdésed szempontjából.

2016. jún. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!