Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kellene tennem, ha én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene tennem, ha én vagyok a ragaszkodóbb és haragszik ha sírok és feldúlt vagyok?

Figyelt kérdés
A barátommal kb 4 hónapja vagyunk együtt és egyébként minden rendben lenne köztünk, viszont máshogy fejezzük ki az érzelmeinket. Én az a típus vagyok, aki vagy benne van valamiben vagy nincs. Érzékeny vagyok, támogató és toleráns. Ő is próbál támogatni, de ha feldúlt vagyok, akkor mérges lesz rám mert azt mondja, hogy ő máshogy érti. És ilyenkor nem tudunk sehova jutni, mert olyanokat vág a fejemhez, hogy ő megunta ezt a veszekedést, meg hogy ez fárasztó, meg hogy én mindenen felzaklatom magam. Jelenleg távkapcsolatban vagyunk és péntek-szombat dolga volt ezért nem beszéltünk, közben én pedig rossz híreket kaptam otthonról és összejöttek a dolgaim. Ideges lett hogy 2 órája skype-olunk, mert mondta hogy pakolnia kell otthon meg ebédet csinálnia stb. Meg azt mondta, hogy mi nem működünk, mert én mindig feldúlt vagyok és nem bírom a távolságot. Meg hogy én jobban benne vagyok érzelmileg ebben mint ő. Van esély hogy ezeket csak mérgében mondta? Mit tehetnék? Nagyon fájtak a szavai és nem értettem, mivel nem várom el tőle, hogy minden nap órákig skype-oljunk, de jelenleg nincs senki más akivel tudok a dolgaimról beszélni és szerettem volna vele erről beszélni (meg ő is mesélt a túrájáról, meg hogy mi a helyzet vele). Mit tudnék javítani? Nehezen viselem az egyedüllétet, de ez még egy hónapja sincs, úgyhogy még meg kell szoknom. Tudom, hogy máshogy kommunikálunk, de mikor ilyeneket mond, nagyon felzaklat. Azt szokta mondani, hogy szeret. Hiányolom azt, hogy tényleg megpróbáljon megérteni ahelyett, hogy ideges lesz. Voltatok hasonló helyzetben? Esetleg hirtelen haragúak vagytok? Tudnátok tanácsokat, ötleteket mondani, hogy hogyan oldhatnám ezt meg? Már próbáltam erről beszélni vele, de nem sokat segített. Igyekszem kevésbé magamra venni ezeket a dolgokat. Nem akarom elveszíteni, mert szeretem és szeretek vele lenni. Kérlek segítsetek.
2016. jún. 26. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ő ezt úgy reagálja le hogy mindenen kiakadsz és gyenge jellemnek gondol. Hogy mindig pátyolgatnia kell téged, egyfolytában nyugtatnia, sőt ha ő nyugodt természet általában és te folyton felzaklatod az rá nagyon negatívan hat, hisz nincs hozzászokva és a feszültséget mindenki elkerüli ha teheti. Biztos szeret téged mert mégiscsak megpróbáltátok együtt. De lehet, hogy mérlegelt magában és nem éri meg neki a sok feszültség és idegesség csak azért hogy kiismerjen téged hosszabb távon. Csak azért mert jársz valakivel még korántsem biztos hogy vele maradsz életed végéig. Ehhez idő kell hogy rájöjjetek, ő szerintem hamar rájött erre.
2016. jún. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem az, hogy gyakran felidegesíti magát, az pont nem annak a jele, hogy ő nyugodt típus. Nem vagyok gyenge jellem és nem vagyok hisztis sem. De mikor ideges, akkor nem lehet vele beszélni egyáltalán és nem érti, hogy nekem miért fáj valami, mikor neki fordított esetben nem fájna.
2016. jún. 26. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Szakíts vele. Ezek alapján teljesen életképtelen az egész kapcsolat. Mindössze egy hónapja jártok, és te magad is leírtad, hogy csak azért, mert jobb, mint egyedül.

Ez nem kapcsolat, hanem kabaré.

2016. jún. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem egy hónapja járunk, hanem négy, ahogy írtam is. És nem azért vagyok vele, mert jobb mint egyedül, nem vagyok társfüggő. Azért vagyok vele mert szeretem és szeretem mint embert. Az egyedüllétet nem szeretem, de azért, mert nincsen senkim a közelben, így teljesen egyedül vagyok szinte minden nap. Nem akarok szakítani, annál többet jelent a kapcsolatunk és dolgozni szeretnék rajta.
2016. jún. 26. 21:11
 5/5 anonim ***** válasza:
De a folytonos feszültség meg fogja ölni a megmaradt kapcsolatot is. Elengedni is tudni kell. Az az igazság hogy kevesebbért is szakítani szoktak egymással a felek (ami becsülendő nálad, hisz nem akarod csak úgy feladni), de ehhez 2 ember kell. 1-es voltam.
2016. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!