Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én látom rosszul a párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én látom rosszul a párkapcsolatokat?

Figyelt kérdés

Tesómmal beszélgettem egyik este, és mondtam neki, hogy szerintem egy párkapcsolatban az egyik fél mindig jobban szereti a másikat. Ő azt mondta erre, hogy nem az eszeddel, hanem a szíveddel kell szeretni és akkor nem jut eszébe az embernek ilyesmi. Ez tényleg így van? Dobjak el minden észérvet, minden határt amit felépítettem magamban és akkor minden jól fog működni? Ez tényleg így megy?


Ha meg akarom védeni magam a csalódástól és fájdalomtól, muszáj egyfajta falat emelni. Mégha nem is akar bántani a másik, akkor is tud fájdalmat okozni, ha elengedek mindent és csak az érzelmeim vezérelnek. Rosszul látom?



2016. jún. 28. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem látod rosszul. Szerintem is az egyik jobban szereti a másikat.


Ezalatt mire gondolsz? :"Dobjak el minden észérvet, minden határt amit felépítettem magamban és akkor minden jól fog működni? Ez tényleg így megy? "


Valami fal azért szükséges, pl. hogy megmaradjon a saját egyéniséged, saját akaratod, tehát ne mindig az legyen, amit ő kitalál, és ha van véleményed, ami épp ellentétes az övével, kultúrált formában igenis el lehet (kell) mondani. Pl. a páromnak sűrűn van ellentétes véleménye és én meg is szoktam neki mondani a sajátomat. Akkor el kezd veszekedni, de megmondom neki, hogy "jó, te így látod én meg úgy, ennyi".Vagy ha tudom, hogy valamit rosszul tud, meg szoktam neki mondani. Elég szkeptikus, akkor hozzáteszem, hogy ha nekem nem hiszel, ott van a gugli.

2016. jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szíveddel nem tudsz szeretni, mivel az csak egy pumpa, ami a vért keringteti a testedbe.


minden érzelem az agyban dől el.

2016. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell minden észérvet eldobnod, mert ha nem tudtok lényeges dolgokban közös nevezőre jutni, akkor azt nem érdemes erőltetni.

Viszont ha szeretsz, abban mindig van kockázat. Csukott vagy félig nyitott szívvel szeretni nem tudsz, mert mindig hiányozni fog valami. Ha félsz, akkor inkább hagyd az egészet. Ébernek kell maradni, de nyitottnak is.

2016. jún. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csalódás és fájdalom nélkül nincs se párkapcsolat, se szerelem.

Néha muszáj kicsit elrugaszkodni a földtől és hagyni magadat sodródni.

2016. jún. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egyik ember mindig jobban szereti a másikat. Ez így van
2016. jún. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!