Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Okkal sértődtem meg?

Figyelt kérdés
Kezdem azzal, hogy gluténérzékeny vagyok. Most mentem volna át a páromhoz és mondta, hogy rendel a család pizzákat, ha netán csalni akarok, tudok majd enni bőven. Mondtam neki, hogy azért ez elég pofátlanság, hogy eszükbe sem jutna, hogy akkor nekem olyat rendeljenek, amiben nincs.(pl. gyros tál) Miközben ha netán mi rendelünk, mindig kérdezzük, hogy ő mit kér. Én meg, ha pizzát rendelnek, akkor éhezhetek náluk, ameddig ott vagyok, mert most pont nincs semmilyen velem "kompatibilis" kaja náluk.
2016. jún. 29. 19:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

"Mondtam neki, hogy azért ez elég pofátlanság, hogy eszükbe sem jutna, hogy akkor nekem olyat rendeljenek, amiben nincs.(pl. gyros tál)"


asszetív kommunikáció: ezt sokkal hatékonyabban, kevésbé agresszíven is kifejezhetted volna, és minősítés meg személyeskedés helyett úgynevezett én-közléseket használhattál volna, pl.: "Drágám, én gl. érzékeny vagyok, ugye nem felejtetted el? Jólesne, ha ezt szem előtt tartanád a jövőben, ahogy én is igyekszem figyelni a te igényeidre. Köszönöm."

2016. jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
javítom: asszertív komm.
2016. jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Természetesen nem szó szerint azt mondtam, hogy pofátlanság. Továbbá mondta is, hogy nincs-e kedvem csaló napot tartani, magyarul tisztában volt a helyzettel.
2016. jún. 29. 19:16
 4/23 anonim ***** válasza:
0%

"ha netán csalni akarok, tudok majd enni bőven" Ezt hogyan érthette?

Te miért nem rendelsz a párod(?) cimére akkor gyros tálat (természetesen te fizeted!) a sértödésed helyett? Persze sértödhetsz is ha az neked jobb.

2016. jún. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Komolyan mondod? ***** válasza:

"ha netán csalni akarok, tudok majd enni bőven."


Jól értelmezem, hogy nem mindig tartod be a diétát és néha "csalsz"?

Mert, ha igen, akkor szerintem okkal feltételezheti a barátod, hogy most is megeszel 1-2 szelet pizzát.


Nem tudom, én ezen nem tudnék megsértődni. Ha ilyen helyzet adódna, akkor ennék otthon előtte és kész. De nem vagyunk egyformák...

2016. jún. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek, a családunkban több laktóz-glutén vagy cukorérzékeny van, és tudom milyen a helyzeted. Mi mindig gondoskodunk róluk, sőt unokatesóm exe vöröshús érzékeny volt, és a nagymamám(!) is mindig figyelt rá, hogy ha jött a srác, akkor legyen csirke, vagy pulykamell, és még bacont se rakjon mondjuk a ragu aljára. Szerintem ez alapvető figyelmesség, ami nyilván pozitív, de elvárható is egyben. Szerintem igazad volt, hogy rosszul esett.
2016. jún. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
1 éve tartom a diétát. Volt már rá példa, hogy itthon becsúszott valami, mivel sajnos nem vásároltunk be, így kénytelen voltam a "sima" kaját enni egy étkezés erejéig, aminek meg is volt a böjtje. Már rengeteg alkalom volt, hogy nekem rendelnem kellett magamnak kaját hozzájuk, mert nem úgy készültek. Úgy gondolom, hogy ha mi tisztában tartjuk az étkezési szokásait és úgy készülünk, akkor nekik is tisztában kellene tartaniuk az enyémet. Mellesleg nem vagyok annyira eleresztve pénzügyileg, tanulok, a nyári munka meg még nem kezdődött el. Továbbá holnapig maradok náluk, így nem elég, ha itthon eszek.(ez a tervem, de reggelizni/ebédelni így sem tudok majd, itthonról meg nem viszek magamnak kaját, ne hívjanak át, ha nem hajlandóak biztosítani számomra az étkezést, ami alapvető lenne szerintem.)
2016. jún. 29. 19:23
 8/23 A kérdező kommentje:
tiszteletben tartjuk*
2016. jún. 29. 19:24
 9/23 A kérdező kommentje:
mindkét esetben tisztábant írtam, bocsi
2016. jún. 29. 19:24
 10/23 anonim ***** válasza:
15%

Ha amúgy is szoktál csalni, akkor ezen mit vagy megsértődve? Akkor ezek szerint volt már , h máskor sem tartottad be a kajálást ahogy kell és akkor sem történt komolyabb bajod. A barátod pont ezért mondta, hátha örülni fogsz neki, h eltérhetsz picit a megszokott étrendtől... de te ahelyett, h elmondtad volna normálisan, h "figyeld szívem, most nem szeretnék bűnözni, jobban esne a saláta" akkor szerintem megspóroltál magadnak egy idegeskedéssel teli 45 percet!


Jó étvágyat a pizzához, ha esetleg már nekiláttál mégis!

2016. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!