Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Okkal sértődtem meg?

Figyelt kérdés
Kezdem azzal, hogy gluténérzékeny vagyok. Most mentem volna át a páromhoz és mondta, hogy rendel a család pizzákat, ha netán csalni akarok, tudok majd enni bőven. Mondtam neki, hogy azért ez elég pofátlanság, hogy eszükbe sem jutna, hogy akkor nekem olyat rendeljenek, amiben nincs.(pl. gyros tál) Miközben ha netán mi rendelünk, mindig kérdezzük, hogy ő mit kér. Én meg, ha pizzát rendelnek, akkor éhezhetek náluk, ameddig ott vagyok, mert most pont nincs semmilyen velem "kompatibilis" kaja náluk.
2016. jún. 29. 19:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje vagytok együtt?
2016. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Hisztis vagy.
2016. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

10-es valszeg fogalmad sincs erről a betegségről. Az, hogy azért evett párszor félre mert tényleg nem volt mit ennie, és a barátja által tervezett csalás, elég más kategória.

Másrészről felnőtt nő, hadd döntse el, hogy ha évente egyszer csal, akkor mikor teszi. 22/F (nem tudom hányas vagyok, nekem van a családomban sok érzékeny)

2016. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Amúgy férfi vagyok. Igaza van az utolsónak, nem azt mondom, hogy a többieknek nincs, embere válogatja, hogy ki min akad ki, én meg olyan dolgokkal nem foglalkozom, ami másokat zavarna. De a párom lévén nem kellene az alkalmi bélboholy károsításomat "támogatnia", mert szerintem sem mindegy, hogy én kényszerítem magam erre külső okok miatt, vagy a párom találja ki, hogy na akkor most ehetek(mint kiderült, fel sem merült benne, hogy tud mást is rendelni a pizzériából), miközben már máskor is rendeltek haza pizzát és akkor is elutasítottam, mert nincs kedvem görcsökkel ülni másnap a wc-n, miközben jobb dolgom is lenne. Amúgy 1 éve vagyunk együtt.
2016. jún. 29. 20:01
 15/23 anonim ***** válasza:
Igenis, tudom mivel jár a betegség, csak nem mindenkinél egyformák a tünetek. Az emberek többsége manapság gluténérzékeny csak nem vesznek tudomást róla és nem is realizálják. Valakinél azonnali erős hasi görcsökkel jár, hasmenés stb. de másoknál csak esetleg a karon megjelenő apró kiütésekből lehet észrevenni. Na most nem tudni, h a kérdező melyikben szenved! De nyilván ha tud néha csalni, akkor a barátja sem rosszból mondta, h "csaljon", mert a diéta sosem egyszerű és néha ki nem bűnözne? Főleg ha utána olyan fájdalmak nincsenek utána... :)
2016. jún. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben ha tudja, h utána fájdalmaid vannak, akkor önzőség igen!

Én is enyhe gluténérzékenységben szenvedek,de olyan formában, h nehezen emésztek miatta és kiütéseim vannak. Fájdalmaim nincsenek. Ezért nem tudtam hova tenni a dolgot, de így persze érthető, ráadásul 1 év alatt hozzászokhatott volna, h neked ez nem játék!

2016. jún. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Amikor Candida-diétát toltam, és igencsak meg kellett válogatnom, mit ehetek, akkor volt, hogy vendégségbe mentem, és megkérdeztem barátnőmet, lesz-e számomra is ehető étel, vagy vigyek magammal enni. Mondjuk főzött nekem külön, édespofa volt, de eszembe se jutott volna elvárásokkal odamenni.

Én azt gondolom, hogy ha neked van valamilyen intoleranciád, arról elsősorban neked kell gondoskodnod, nem pedig másnak. Még akkor se, ha a párod. Ez egy ilyen műbalhé, ahol ahelyett, hogy azt mondanád: "szivi, holnapra durva hasmenésem lesz, ha pizzázok, rendeljél már nekem inkább egy gyrostálat" inkább azt mondod, hogy "nem igaz, hogy nektek eszetekbe se jut az én óriási problémám". Ez tipikusan az a történet, ahol nem problémát akarunk megoldani, hanem húzzuk a pofánkat a másikra feleslegesen. Nem azt mondom, hogy te vagy a hibás, de le lehet ezt rendezni röviden és sértődésmentesen, nem kell nekiállni hisztizni.

2016. jún. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Te csak zabálni jársz hozzá? Nem lehet valami nagy a szerelem ha a kaján így kiakadsz!
2016. jún. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, igazad van, lehettem volna higgadtabb is, de szerintem ha 1 napot vagyok náluk, akkor nem kellene nekem gondoskodni minden étkezésről. Persze végül megoldottuk. Utolsó már ne haragudj, de szerintem pont a te kijelentésed primitív. Szóval szerinted, ha 1 napra átmegyek a páromhoz, akkor nem ehetek nála, mert én hozzá mentem, és hanyagoljam az alapvető szükségleteimet addig? Maslow piramis?
2016. jún. 30. 11:24
 20/23 anonim ***** válasza:
Pont ezért kell neked gondoskodnod a saját étkezésedről, mert nem várhatod el, hogy csak mert te egyszer-egyszer odamész, akkor mindenki a te diétáddal foglalkozzon. Vagy hát megbeszélheted vele/velük, hogy te mit ehetsz, mit nem, és segítenek-e neked ennek betartásában, de én tutira nem sértődnék meg azon, ha nem. Én mondjuk nem is ettem meg, csak azt, amit én csináltam, mert én értettem a diétámhoz legjobban.
2016. jún. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!