Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek a tűzoltó mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a tűzoltó mennyire párkapcsolat és család-centrikus állás?

Figyelt kérdés

A párommal friss házasok vagyunk, már évek óta együtt élünk, szeretnénk gyereket is. Viszont most kitalálta, hogy szeretne tűzoltó lenni, mert ez a gyerekkori álma. Én ezt egyáltalán nem tartom jó ötletnek. Lehet hogy túlreagálom, de nekem erről csak az jut eszembe, hogy az életét kockáztatná, keveset lenne itthon, a szabadnapjain is bármikor behívhatnák, ha nagy tűzről lenne szó, még csak az sem tudnám mikor fog haza érni, értesíteni sem tudna. Biztos sokszor előfordulna, hogy csak várok rá és nem jön. Azt sem tudnám hogy él-e még. Szerintem ez tönkre tehetné a házasságunkat és a gyereknek sem lenne jó. Most nagyon nyugis munkája van. Nem értem miért olyan fontos neki ez. Persze támogatom ha ezt akarja, de akkor is félek. Szerintetek jogosan érzem ezt?

26/N


2016. júl. 16. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Párom apja is tűzoltó volt, jól el is hanyagolta a családot, az felesége meg szépen félre is lépett.

Ha viszont önkéntes tűzoltó lenne, azzal szerintem nem lenne semmi baj. Ő is belekóstolna a dologba, de nem tenné ki magát állandóan veszélynek.

2016. júl. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tűzoltó, rendőr, mentős munka nem családbarát.

Mindig menni kell, ha tré van, nincs olyan, hogy nem.


Első jól mondja, legyen önkéntes! Lehet meg is fog változni a véleménye, amint belekóstol.

2016. júl. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt kérdezném, hogy ma Magyarországon a diplomás és közalkalmazotti irodai rétegen túl milyen munkák családcentrikusak?


3 szakos folyamatos gyárak kilőve, kereskedelem vendéglátás kilőve, tűzoltó, rendőr kilőve, vasutas úgy szintén. Ma kevés embernek van család centrikus munkája és csodálkozik az állam, hogy senki se akar gyereket csinálni. Ez ilyen egyszerű.

2016. júl. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Legjobb bnőm apukája tűzoltó volt (már nyugdíjas) ők ugye 24-48 óráznak, tehát 24et bent vannak 48at otthon. Minden alkalommal magyon aggódott az anyukája mikor munkába indult és volt olyan, hogy csak szerencsén múlt, hogy életben maradt. Sokszor volt olyan, hogy a karácsonyt máskor ünnepelték, mert ő bent töltötte az állomáson. Szval veszélyes is és nem valami családbarát. Folyamatos aggodalom, hogy bármikor bármi történhet. Nekem az ő családja olyan mintha az enyém is lenne. Nagyon rossz érzés volt amég aktív szolgálatos volt. Feleségként én ezt biztos nem tudnám csinálni 😕
2016. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!