Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 8 órás főállás mellett barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

8 órás főállás mellett barátnőzés egyenlő a házassággal?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy itt vagyok 27 évesen, 21 éves koromig nőt nem láttam, csak azt kaptam, hogy ilyen meg olyan ronda vagyok és sosem lesz senkim, és SEMMIM (munkám pl)...


Na hát azóta voltam már jó pár nővel, meg munkám is van, megvagyok rendesen belőle, mondjuk "tombolós éveim" nekem nem voltak, csak mindig a "szemétszedés" hatalmas kinlódások árán. Mert tudjátok nekem még a legalapabb nők is ugy lettek meg, hogy taknyomon csúsztam és próbálkoztam nagoyn sokat.


Most van egy barátnőm, ő elég komolyan gondolja a dolgot, mert fél év után már gyerekvállalásról beszél és hasonló dolgokról.


Ugye a 8 órás munka elveszi az életem nagy részét. Este meg sokszor itt van a barátnőm vagy én nála.


Én ezt úgy érzékelem, hogy az álmaim megvalósításának búcsút inthetek.


Ugyanis nekem nem az az álmom, hogy megházasodjak, csináljak gyereket és 8 órás munkákba fásulva tapossam a mókuskereket, mint egy igásló.


A jelenlegi helyzet úgy érzem, hogy erre húz. Ugyanis nem tudok semmiben sem elmélyülni.


Már az is nagy szám volt, hogy heti 2-3 alkalommal el tudtam menni kondiba, ami ráadásul 10 percre van.


Nincs az mint gimiben, hogy hazajöttem iskolából, tanultam mondjuk 2 órát, utána meg leültem zenélgetni a computerrel. Ami elég jól is ment mindaddig, mig elkerültem egyetemre, ahol meg ugye nem lehetett zenélni, mert sokat kellett tanulni.


De még egy üzleti vállalkozás irányában sem tudnék elmozdulni, mert arra is honnan lenne időm :(


Minek csináljak gyereket egyébként is, ha nem tudnám eltartani? Mármint el tudnám, mert jobban keresek, mint az átlag, de azért még valóságban ez sem elég túl sok mindenre.


2016. júl. 21. 20:19
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:

oké, értettük a "elektronikus zene nem zene" tipusú mantrát. Tanácsolom, hogy dobd ki a számítógéped és költözz ki az erdőbe, ott talán nem fogja bántani a szépérzékedet a technika.


37 éves pasinak simán lehet fiatal nője. Szerintem sokkal gyakoribb eset, mint a forditottja.


Döbbenetes ahogy felzaklatja az embereket, ha valaki nem akar olyan semmitmondó életet, mint a 90%.


Benő a fejem lágya? Úgy érted, hogy majd én is beállok a sorba, beletörödöm?


Ja és mindezt azért, mert egy nőnek ketyeg az óra?


És azért én áldozzam be az életemet, mert neki ketyeg az óra?


Ki a fontosabb, ki áldozza be magát?

2016. júl. 21. 21:09
 22/54 anonim ***** válasza:
100%

Kicsiszívem, azt ugye tudod, hogy a saját vállalkozásban sokkal többet kell dolgozni, mint napi 8 óra, ugye? Az összes vállalkozó ismerősöm szűk és távolabbi körben is, bőven lekörözi a napi 8 órás melósokat heti munkaórában... Minden héten. A főnököm a nyaralásáról is naponta telefonál/skypeol velünk, akár órákig, ha kell. De akkor is minden nap ránk csörög, ha megy a munka rendesen. Minden este még átnézi a mi munkánkat, amikor mi már itthon döglünk rég... Pedig napközben is benn van velünk, ott dolgozik ő is.


Van pár olyan ember, akiket bár igazán nem ismerek, de pl van saját kávézójuk, kis éttermük. Tök mindegy, hogy hétfőn este 8kor megyek vagy vasárnap délelőtt, ők benn vannak. Az épp velük esetleg benn lévő alkalmazott változik, de ők fixek. És mivel én nagyon szeretek ilyen kisebb helyeken beszélgetni, ha kedvesek (csak egy picit, nem lóguk rajtuk órákig... mindig csak ez a pár mondat, csak hát évek alatt összejön...), szokták mesélni, hogy nem igen van szabadnapjuk. Az egyik pl egész nyárra bezárta a "boltot", kérdeztem hogy mi a program, kiderült hogy megy 3 hónapra külföldre alkalmazottként robotolni, mert jól jön a pénz és nyáron annyira kihal ez a része a városnak, hogy nem hoz eleget a dolog.


Barátom családja mezőgazdaságból él, náluk sincs se hétvége, se ünnep nyáron. A tél nyugisabb, de akkor is van munka bőven. Az a pár nap szünet meg jár a nyári szünet-nélkül-napi-12-14-óra munka után.


Apukám pl nem vállalkozó, de havi 40 túlórát írnak neki általában, mert kevesen vannak. Megfizetik a túlórát, de hát akkor is rengeteg...


Na, nekik NINCS idejük.


Neked (vagy nekem), 8 óra mellett, rengeteg időd van. :)

2016. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
93%
Úristen van egy nő, aki szeret és gyereket akar tőled. Szegény te...
2016. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:

és mi lenne, ha nem a munka mennyiségétől függene a bevétel?


mondjuk letöltik a zenédet (maradjunk a témánál) 5en, ha 100an, ha 1000en, te akkor is csak egyszer ültél le zenélni. Nem mindenkinek egyenként irtad meg a dalt. De egy étteremben egyenként kell megcsinálni újra és újra az ételt.


Max az ilyen vállalkozó "önmaga fönöke" és önmagának dolgozik. De az idő meg nem neki dolgozik.


Pl egy fizetős weblap. Hogy használhassa valaki, előfizet. Te egyszer csináltad meg a weboldalt (napi 12-16 órában), de utána már önjáró és akkor is hozza a pénzt, ha nem csinálsz vele semmit.

2016. júl. 21. 21:24
 25/54 A kérdező kommentje:

itt ez a gyakorikerdesek oldal?


szerinted csak akkor hozza a pénzt, ha a gazdája robotol mellette?


szerintem nem.

2016. júl. 21. 21:24
 26/54 anonim ***** válasza:
100%

Úr isten.

Ha nem tetszik a világ, akkor te menjél erdőbe és élj úgy, ahogy szeretnél.


Tudod te egyáltalán, hogy milyen az, amikor az ember nyaral, és kiszakad a mókuskerékből?

Oké, tök jó, hogy nem kell korán kelni, a melóba rohanni, pihenhet az ember, de meddig bírják az emberek? Max pár hónapig!!!

Amikor munkanélküli az ember, nem csak a pénzhiány viseli meg az lelkét, hanem az is, hogy semmittevésből áll az egész napja, nem teljesít, nem fejlődik, nincsenek céljai.

Oké, olvashat, zenélhet, kondizhat, akármilyen hobbit csinálhat, de a legtöbb embernek a hobbi a kikapcsolódást jelenti, és nem akarnak abból megélni, nem akarják azt munkának.


Emellett nagyon sok ember szereti is a munkáját, mert olyat csinál, ami érdekli őt, vagy csak szimplán talál benne valami örömforrást.

Szerinted egy orvos miért praktizál? Mert "muszáj" neki? Simán elmehetne másik egyetemre, vagy találhatna olyan munkát, amihez csak érettségi kell, vagy elvégezhet egy 2 éves okj-t, de nem, azért praktizál, mert segíteni akar az embereken, és szereti a munkáját.

Vagy a tanárok? Szerencsétlenek nincsenek megbecsülve, mégse mond fel sorban az összes, mert a jövő nemzedékének szeretnék átadni a tudásukat, szeretik csinálni.


Gondolkozzál már, mielőtt kinyitod a szádat. Attól, hogy te mókuskerékben tengeted a napjaidat, és nem találsz örömöt a munkádban, nem vagy képes időt szakítani a hobbidra, nem lesz mindenki olyan szerencsétlen mint te.


Másoknak van egészséges párkapcsolata, ahol elég időt töltenek együtt, de közben mindkét félnek jut ideje saját magára is (kondi, zene, olvasás, haverok, stb), és emellett még dolgoznak is, a szakmájukban, ami érdekli őket.

Az anyukák is, szülés után otthon lehetnek a gyerekkel, de sokan ma már a 3. év letelte előtt visszamennek dolgozni, mert hiányzik nekik, hogy ténylegesen csináljanak is valamit, kezdjenek valamit a saját érdeklődési körükkel. Ettől függetlenül ugyanúgy szeretik a gyereküket, ugyanúgy hiányzik nekik és vele akarnak lenni, de nem ennyiből áll az élet, nem ennyiből áll egy ember.

Egyszerűen nem elég az, hogy felkelsz és elvagy a családoddal meg a hobbiddal, nem csak ennyi a világ.


Szerencsétlen lánnyal ülj le és beszélj, nem várhatod el, hogy várjon rád akármelyik nő is, csak mert neked nem tetszik a világ működése, és majd amikor úgy döntesz minden megy a maga útján.

Sok idősebb férfi van fiatalabb lánnyal? Persze, akkor keress te is egy olyan fiatal pipit, akinek eszábe nem jut még a család, házasság, akivel a kamaszkorodat újraélheted.

2016. júl. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:

anyámék is vállalkozók, virágboltjuk van, meg ruhakölcsönző, meg dekoráció meg temetkezés, de mit látok?


ha több pénzt akarnak, akkor több megrendelés kell és több gürizés.


És nem tudják befolyásolni, hogy mennyi pénze van az embereknek virágra meg a többire.

2016. júl. 21. 21:26
 28/54 A kérdező kommentje:

Nekem jó a munkám, nem utálom. Elég nagy szabadságom van benne. De sajnos még mindig csak klasszikus 8 órás és nem fogok belőle meggazdagodni sosem. És munkahely váltása csak araszolgatást jelent a jövedelem növekedést illetően.


10 év alatt csoda, ha mondjuk 5x annyit keresel, mint az elején.


munkahelyen mit fejlődsz? Ha 2-3 év után már semmi ujat nem mutat a munka? Ráadásul erősen le van korlátozva, hogy egy adott munkahelyen milyen jellegü tapasztalataid lesznek.


Nekem nem ugy tünik, hogy a ranglétrát mindenki végigjárja, és havonta cserélődnének a vezérigazgatók. Mondjuk az lenne az igazságos, hogy mindenki dolgozik és mindenki a "végére ér" egyszer és megkapja méltó jutalmát. De ahogy gondolom mindenkinek nyilvánvaló, a 90% nem kapja meg a méltó jutalmát egyik fázisban sem. Max reménykedik, hogy jobb lesz, és addig megprobálja magát visszafogni (vagy hitelekbe veri magát).


Én nekem az alap problémám azzal van, hogy a munkába járás nem kecsegtet sok jóval alapvetően. 2-3 év után midnen munkában kimaxolod a lehetőségeidet. Ha tovább ottmaradsz, akkor csak reménykedsz, hogy közelebb kerülsz a nagy léhez. Persze sosem fogsz.


Persze oké, biztosan van, akit teljesen boldoggá tesz, hogy egy átlagos munkája van, de kétlem, hogy a magyar jövedelmi viszonyok biztosítani tudnák ezt. Mondjuk Norvégiában lehet, hogy ez elég vagy Svédországban (1 millio HUF feletti összeg az ÁTLAGjövedelem)...de itthon munkából élni nem habostorta

2016. júl. 21. 21:34
 29/54 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát. XD

A legtöbb apuka 8 órában dolgozik,sőt az enyém még néha túlórázik.

A nők is évekig dolgoznak.

"van olyan ember, akinek az az álma, hogy legyen egy családja, akit eltart mókuskerék munkából meg közepes fizetésből? "

Van én. Én jövő nyáron fejezem be a sulit. Utána meg keresek majd egy állást és 12 órában fogok dolgozni, meg éjszakázni is fogok. De nagyon szeretnék egy családot.


"Mikor mondom a barátnőmnek, hogy szerintem előbb a biztos anyagi helyzet lenne a fontos és majd aztán gyerek, hogy ne legyen már rossz annak a szerencsétlen utódnak, akkor forgatja a szemét, mintha valami hülyeséget mondanék... "


Igaza van. Most elmondom a saját szüleim példáját. Amikor tesóm (1. gyerekük) megszületett semmijük sem volt. Saját házuk sem, addig mamáméknál laktak. 3 év múlva beköltöztek a saját házukba. Lett egy szép házuk,udvarral. Évek múlva meg beépítették az emeletet a másik tesómnak meg nekem. És ezt úgy , hogy a semmiből indultak ki és nem a pénzt gyűjtögették előtte,hanem közben az évek alatt.


20/L

2016. júl. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:

és hogy? Vettek egy halom téglát, letették az udvarra, utána a tetőcserepeket meg a padlólapot, stb?


3 év alatt fizetésből összegyüjteni egy házra valót az azért nem kis mutatvány.

2016. júl. 21. 21:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!