Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 8 órás főállás mellett barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

8 órás főállás mellett barátnőzés egyenlő a házassággal?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy itt vagyok 27 évesen, 21 éves koromig nőt nem láttam, csak azt kaptam, hogy ilyen meg olyan ronda vagyok és sosem lesz senkim, és SEMMIM (munkám pl)...


Na hát azóta voltam már jó pár nővel, meg munkám is van, megvagyok rendesen belőle, mondjuk "tombolós éveim" nekem nem voltak, csak mindig a "szemétszedés" hatalmas kinlódások árán. Mert tudjátok nekem még a legalapabb nők is ugy lettek meg, hogy taknyomon csúsztam és próbálkoztam nagoyn sokat.


Most van egy barátnőm, ő elég komolyan gondolja a dolgot, mert fél év után már gyerekvállalásról beszél és hasonló dolgokról.


Ugye a 8 órás munka elveszi az életem nagy részét. Este meg sokszor itt van a barátnőm vagy én nála.


Én ezt úgy érzékelem, hogy az álmaim megvalósításának búcsút inthetek.


Ugyanis nekem nem az az álmom, hogy megházasodjak, csináljak gyereket és 8 órás munkákba fásulva tapossam a mókuskereket, mint egy igásló.


A jelenlegi helyzet úgy érzem, hogy erre húz. Ugyanis nem tudok semmiben sem elmélyülni.


Már az is nagy szám volt, hogy heti 2-3 alkalommal el tudtam menni kondiba, ami ráadásul 10 percre van.


Nincs az mint gimiben, hogy hazajöttem iskolából, tanultam mondjuk 2 órát, utána meg leültem zenélgetni a computerrel. Ami elég jól is ment mindaddig, mig elkerültem egyetemre, ahol meg ugye nem lehetett zenélni, mert sokat kellett tanulni.


De még egy üzleti vállalkozás irányában sem tudnék elmozdulni, mert arra is honnan lenne időm :(


Minek csináljak gyereket egyébként is, ha nem tudnám eltartani? Mármint el tudnám, mert jobban keresek, mint az átlag, de azért még valóságban ez sem elég túl sok mindenre.


2016. júl. 21. 20:19
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:

Világlátás nekem (#17) azért fontos, mert szeretek új dolgokat megtapasztalni. Nyilván jó dolog meg-megállni, de engem nem az hajt, hogy akkor ne kelljen dolgozni. Persze alighanem #26-os írta le a lényeget: te abszolút nem szereted a munkád, így jó, hogy herótod van tőle. Biztos, hogy jó pályára mentél?


Viszont hogy eredeti kérdéseddel is foglakozzak, ezen a mondaton megakadt a szemem: "Ki a fontosabb, ki áldozza be magát?" Áldozza? Úgy gondolod, hogy ez csak úgy oldható meg, hogy valamelyikőtök lemond az álmáról, ennyire áthidalhatatlannak tűnik számodra a dolog? Akkor alighanem tényleg az lenne a legegyszerűbb (sőt, egyébként is), hogyha leülnél vele, és átbeszélnéd vele a dolgokat, akkor is, ha esetleg ez azzal járna, hogy elválnak útjaitok.

2016. júl. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:

mint ahogy a legtöbb ember is foggal körömmel ragaszkodik a gagyi munkájához, amiben éhbérért robotol (számtalan ember van igy)


ugyanugy én is foggal-körömmel ragaszkodnom kell a meglévő kapcsolatomhoz, mert nagoyn nehéz más lányt találnom.


Persze az első bekezdés jelensége teljesen legitim, elfogadott.

2016. júl. 21. 21:59
 33/54 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén? Kérdezni jöttél ide, vagy téríteni? Az a kérdésed, jól van-e, hogy kondizni meg zenélni akarsz gyerek helyett, vagy az, hogy miért nem akar mindenki más is úgy élni, mint te?

Az elsőre a válasz: jó, csak közöld a mindenkori csajoddal, mi az ábra nálad család terén.

A másikra meg az a válasz, hogy nem mindenki olyan, mint te, nem mindenki osztja az értékrendedet, és 27 évesen ne akarj már a világ bölcse lenni. Persze, ha ennyire okosnak, tapasztaltnak és bölcsnek érzed magad, tőlem szektát is alapíthatsz a hasonló értékrendűek számára. Biztos lesz pár kigyúrt technós gyerek, aki belép majd, és akkor együtt imádkozhattok a Soundon a könnyen jövő sok pénzért.

2016. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:

jó jó, de akkor azt rakjuk már még össze, hogy ha mindenki ilyen elégedett és kilendithetetlen a szemléletből, akkor miért sir mégis az ország, hogy jaj nem lesz nyugdij, jaj xarok a bérek és igy tovább?


Ha minden olyan jó lenne, akkor nem kellene az államtól várni a megoldást.


És nem lenne az a mantra sem, hogy "bezzeg akinek van pénze tanittatni a gyerekét, annak milyen jo"


Miért akarod eleve tanittatni a gyereked? Hogy jól keressen majd a munkahelyével? Miközben tudod, hogy a munkahely az nem olyan jo dolog? Akkor miért ne lenne az a cél, hogy a gyerek munka nélkül is megéljen. Tehát munka helyett valahogy máshogy éljen meg?


Ha azt mondod, hogy az életnek az a rendje, hogy a munkában rohadj és reménykedj az esélytelen nyugdijban, akkor egyszerüen hazudsz magadnak, mert a közvélekedés nagyon jól mutatja, hogy a hétvégét mindenki várja, abból az egészen egyszerü okból kifolyólag, mert akkor nem kell munkába menni.

2016. júl. 21. 22:12
 35/54 anonim ***** válasza:
Nem téglából van a ház. Akkoriban a legolcsóbbat vették mindenből. Nem csak a fizujukból , hanem vettek fel kölcsönt is.
2016. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
Elég sok a komment nem olvastam végig mindet bár alapból szokásom. Kicsit úgy beszélsz, mintha ez az egész "nyűg" kötelező lenne. A munkás élet sajnos ilyen. Rajtad kívül még millióan tapossák a mókuskereket napi 8 órában ez az átlag semmivel sem nehezebb neked az élet mint másnak és más nem panaszkodik arra, hogy nincs ideje gyerekre. Nyilván ezzel nem támadni akarlak és nem azt mondani, hogy nem érthető meg bizonyos szempontból az amit mondasz, viszont a te barátnőd családot, gyereket szeretne, így nem gondolom, hogy egymásnak valóak lennétek. Ha úgy érzed most nincs időd gyerekre később se lesz jobb ezt célszerű az elején tisztázni. Ettől nem jelenti azt, hogy neked magányosan kéne meghalnod, csak valaki olyat érdemes keresned, aki nem bánja, ha nem vállaltok gyereket.
2016. júl. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:

Te még mindig el vagy tévedve. Nem igen van olyan vállalkozás, ami csak úgy termeli a pénzt. Én mondjuk pont a "pénztermelő honlap" szakmában dolgozom, hát ez se termel egyedül... Egy honlapot nem egyszer kell megírni, azt - függetlenül a típusától - folyamatosan fejleszteni, felügyelni kell. Kell hozzá programozó is, hogy haladjon a korral - állandóan jönnek ki az új böngészőváltozatok, és ezzel az új igények.. de közben a régivel is legyél kompatibilis. laikusként egy nagyobb rendszert NEM tudsz karbantartani. Ez drága. De ha meg te vagy a programozó, és ezt jól csinálod, akkor meg másban nincs időd igazán toppon lenni, haladni, mind a kettő főállás. A más alatt azt az adott dolgot értem, amiről szól a "pénztermelő honlapod". Hol vannak már azok a dolgok, amik 3 éve voltak igazán felkapottak? Ha még élnek, rengeteg változtak. Csak nézz meg egy facebookot, ami aztán megy magától, csak egyszer kellet megírni, mi? Ha szerzel egy csak 3 évvel ezelőtti archívot, látni fogod, köze nincs már hozzá. Pedig ugyanolyan. Ja, nem.


Ha webshopod van, akkor meg a termékekkel kell foglalkoznod, beszállítókkal tárgyalni, piacot felmérni, rengeteg meló.


A zene megint vicces... Lemezeladásból NEM lehet megélni. Egy kis bevételnek jó, de nem ebből fogsz megélni. Erről pont pár hete beszélgettem bennfentessel is, bár máshol is ezt látom/hallom évek óta. Koncertek! Persze van pénz az egyéb tárgyak (pólók, sapik, zászlók) eladásában is, de a bevétel jelentős része a koncertezésekből jön be. És az se semmi meló, hiába tűnik hű de funnak. De amikor minden nap koncertezel, nem ihatsz sokat, nem lehetsz beteg, ha énekelsz is, nem rekedhetsz be, ha mondjuk gitár/dob akkor vigyáznod kell a kezeidre. Kinn kell állnod és megcsinálni ugyanazt a bulit 60x-120x egymás után és mindenhol előadni, hogy ugyanúgy élvezed és ez a legjobb közönség. Persze ezt a részét még lehet is élvezni, de a többit. Állandóan úton lenni, rohanni, kipakol, koncert, elpakol. Persze, csinálja a road meg minden, de amíg nem vagy egy világklasszis zenész, neked is kell dolgozni ezzel is. Ráadásul kiszámíthatatlan az egész. Emellé ne tervezz családot, bár azt talán nem is akarsz.


Amit ki akarok fejezni, hogy nem, nincs arany tojást tojó tyúk, amit csak egyszer kell felnevelni pár év alatt és utána tolja a tojást egyedül.


Tőzsdézni lehet, vagy kockázati tőkét befektetni, vagy részvényeket vásárolni direktbe cégekhez. Ezek tudnak tojni maguktól csak. De nagyobb eséllyel elviszik a pénzedet, főleg ha nem volt sok alapból sem.

2016. júl. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:

a gyakorikerdese.hu szerinted halad a korral?


több év kellett nekik, mire a mobilos elrendezést kiszenvedték!


ZENE:


egyik ismerősöm csinálsz tuctuc zenéket, meg szinfónikust filmekhez, meg mindenféle világzenét ahova kell (reklámhoz, telefonos játékhoz, akármi)


tuctuc 4-5 száz euro / darab, munkaidő 1-2 nap MAX


persze van h megfogja a jó üzletet és akkor 1 dal akár 1000eur is lehet.


meg mennek hozzá kuncsorogni tréningért, hogy tanitson szakmai dolgokra embereket, több ezek euroért, neten keresztül.


havi jövedelmét olyan 6-7 száz ezerre tippelem, 24 éves.


persze ő is inkább csak önfoglalkoztató, tehát "munkahelye" van, amit saját maga tart fenn. Nyilván kedvezőbb feltételekkel, mint egy kommersz munkahely.


+ igazából ha egy munkahelyen kap az ember 3-4 száz ezret, akkor nem jobb lenne, ha kötetlen munkaidőben keresne ennyit a saját szabályai szerint?

2016. júl. 22. 08:38
 39/54 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki úgy éli az életét ahogyan j9nak látja. Kicsit gyerekes a gondolkodásod, kéne a jó pénz de napi "embertelen" (???) 8 órát ne kelljen már dolgozni. Akkor csinálj saját vállalkozást ahol te osztod be az időd. Majd ott garantált lesz a napi 12 óra és akkor majd visszasírod ezt. Építsd az életed ahogy jónak látod de a barátnőddel szakíts mert ne 40 évesen állj neki gyereket csinálni amikor neki jó eséllyel már nem lehet.


Amúgy nem tudom az én helyemben mit csinálnál mikor napi 13-14 órákat dolgozom sokszor :D

2016. júl. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:

Na, ez igazán szórakoztató volt :-)

Egy dologra volnék kíváncsi: ha Te meg vagy róla győzödve, hogy elektronikus zeneszerzőként ilyen könnyedén ilyen jól tudsz keresni, akkor miért nem csinálod? Lehet, hogy annyira nem is egyszerű :-)

(A dologhoz mondjuk hozzátartozik, hogy én is gyűlölöm ezt a robotolós-aligfizetős világrendet, de voltam már minimális "segílyen", tudom, milyen szar, szóval nem nagyon van mit tenni)

2016. júl. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!