Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gondolkoztatok már azon hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gondolkoztatok már azon hogy alkalmatlanok vagytok a házasságra vagy épp a hosszútávú kapcsolatra?

Figyelt kérdés

Utóbbi években egyre többször fedezem fel magamban a tényt, hogy már nem annyira tudja fenntartani a figyelmem hosszútávon senki. Lehet velem van a baj, de 5 hónap, fél év, 1 év... maximum ennyi ideig bírták a kapcsolataim, az érdeklődés utána elszállt vagy egyik vagy másik oldalon.


Lehetséges, hogy a felgyorsult világ, és az intenzív párcsere ami zajlik mostanság, engem is bekebelez?


Nincs bajom a kapcsolattal sem, de lassan oda jutok hogy nincs értelme komoly kapcsolatot kezdeményezni.


27F



2016. júl. 26. 16:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodtam rajta, én is hasonlókat tapasztaltam, rövid ideig tartó, felemás kapcsolatok.

Aztán találkoztam a férjemmel, és azóta semmi kétségem sincs a hosszú távú kapcsolatra való alkalmasságomat illetően. Rá kellett jönnöm, hogy alkalmatlan párral nehéz alkalmasnak lenni egy hosszú távú kapcsolatra. Lehet, hogy nálad is ez a helyzet, még nem találtad meg azt az egy embert, akivel őszintén le tudnád élni az életed.

2016. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

Nem mindenkinek jön be. A mostani korosztály más értékrendek szerint él, mint amiben felnevelkedett.

A hagyományos családmodell is elbukni látszik, szóval mindenki kísérletezni kényszerül, hogy rájöjjön neki mi a jó.

Sajnos azt kell mondanom, hiába jöttél ide tanácsért, a régi bevált szlogenek már nem mindig működnek. Senki nem tudja megmondani a tutit.

2016. júl. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Hogy a fenébe ne gondolkodtam volna már rajta. Én gyakran a kapcsolatig sem jutok el, olyannyira nem tudja más ember fenntartani az érdeklődésem. Mondjuk én régen is ilyen voltam, iszonyúan gyorsan megunom az embereket.
2016. júl. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
61%

Nem kell gondolkodnom rajta. Tudom, hogy alkalmatlan vagyok bárminemű párkapcsolatra. Ez akkor lett számomra nyilvánvaló, amikor az exem össze-vissza megcsalt, hazudozott nekem, aztán elhagyott egy félművelt, cigány kőművesért.


Azóta csak vegetálok.


28/F

2016. júl. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Egészen biztosan változóban vannak a párkapcsolati szokások és én ezt nem fognám teljes mértékben a türelmetlenségre, intoleranciára, szeretethiányra és még lehetne sorolni. Az biztos, hogy egy szerelmem, szeretetet alapuló kapcsolatnak nagyobb az esélye, hogy hosszabb távon működik, de erre sincs semmi garancia.


Szerintem régebben sem működtek sokkal jobban, talán annyival, hogy a nők kiszolgáltatottabbak voltak, nem mertek annyira kilépni, mert szégyen volt és nem is tudtak volna miből megélni.


Ma könnyebb kilépni egy kapcsolatból, bár így is meggondolandó, ha már gyerekek vannak, vagy ha a válás szétzúzza anyagilag a családot.


Most gondolj bele, hogy az átlagéletkor növekedésének köszönhetően 40-50-60 évet "kell" leélned a párod mellett, amit nem biztos, hogy mindenki el tud viselni. Az évek alatt sokat változnak az emberek, lehet, hogy ellenkező irányba, képtelenség már fenntartani még a látszatot is. Arról ne is beszélve, hogy annyi évig, évtizedig a szex is nagyon megkopik, már nagyon nehéz újdonságot vinni bele.


Szóval szerintem erre nem egyszerű a válasz, mert nem mindenki addig marad a párja mellett, amíg megvannak az érzelmek, hanem ezer más okból (félelem a magánytól, gyerekek, anyagiak, lustaság, stb.).

Ha a többség felvállalná, hogy kilép a kapcsolatából, amint nem működőképes, ennél sokkal több lenne a válás, a párcsere, mint amibe belelátunk. Inkább felvállalják a szeretősdit, csak ne kelljen robbantani.

2016. júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak 20 éves srác vagyok, de úgy látom, hogy nagyon hosszú távú kapcsolatot nem tudnék elképzelni, vagy előbb utóbb minden kapcsolat ellaposodik, vagy félrelép valaki. Vagy én alapvetően kapcsolatokban gondolkodok, az alkalmiknak nem vagyok híve, fontosak hogy érzések legyenek, de én úgy vagyok, hogy tart ameddig tart, amíg boldogok vagyunk, aztán ha egyszer vége, akkor úgyis lesz majd másik.

Házasságot, családot, meg közösködést meg nem akarok egyáltalán, pont emiatt.

2016. júl. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
nem gondolkodtam rajta, egyszerűen rájöttem. nincs is ezzel semmi probléma, én jól megvagyok egyedül. Életem 1/3a már úgyis lement.
2016. júl. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
84%

#4

A világért se bántanálak, de nem biztos, hogy egy félművelt cigány kőműves rosszabb ember nálad, csak azért, mert te azt mondod, hogy egy félművelt cigány kőműves kevesebbet ér, mint te.

2016. júl. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
8: Ismerem és tudom, hogy de; részletekbe viszont nem akarok bocsátkozni. Mondjuk visszakapta a volt párom tőle azt, amit nekem "adott".
2016. júl. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Mindenkivel azt csinálják, amit hagy.
2016. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!