Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom meghívta a barátait a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom meghívta a barátait a születésnapomra. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Egy faluban élünk, ahol minden évben nagyjából ugyanabban az idöszakban egy bizonyos ünnepet rendeznek, ami ebben az évben pont az én szülinapomra esik. Párom, akivel együtt élünk, erre az ünnepre meghívott 3 másik párt. Ök az ö ismeretségi köréböl kerülnek ki, és ez úgy szokott lenni, hogy minden alkalommal az egyik pár meghívja a másik hármat és most rajtunk a sor. Tehát a meghívás kölcsönös. Velük én kb. 3-4 alkalommal találkoztam ilyen meghívások során. Egyébként mindenki nagyon szimpatikus, barátságos, intelligens emberek. Szóval meghívta öket grillezni, és csak utána szólt, hogy ekkor és ekkor meg vannak hívva hozzánk. Én már akkor is furcsállottam, hogy milyen dolog ez, hogy ö dönti el és hogy nem az én barátaim jönnek hozzánk ezen a napon. De nem szóltam, mert amúgy sem vagyok nagy szülinapozó és úgy gondoltam, hogy ok, végülis kedves emberek, biztos jó lesz. Idöközben egyre inkább elkezdett zavarni a dolog, mégpedig az, hogy nehogy már ö döntse el, ez közös döntés kellene, hogy legyen. Próbáltam vele erröl beszélni, hogy hívjuk meg öket egy héttel korábban, a szülinapomom pedig jöjjenek az én barátaim. Ö azzal érvelt, hogy ö nem a szülinapomra hívta öket, hanem erre az ünnepre és nem tehet arról, hogy a kettö egybe esik. Másrészt meg egy héttel elötte azon a szombaton neki kb. 2-ig dolgozni kell (kb. 3-tól lenne a meghívás) és ö biztos nem fog azon a napon vendégeket hívni. Mert ö ezt már nekik korábban megígérte, hogy erre az ünnepre jönnek hozzánk. Mivel pont ennyi embert tudunk együtt leültetni, ezért az én barátaimat nem tudom már meghívni. Bunkóságnak tartanám, ha pl. egyik társaság a teraszon ül, a másik meg bent a konyhában. De szeretném, ha ez az én napom lenne, és nem ö diktálná a feltételeket. Este már nagyon fáradt leszek a vendéglátás után, biztos nem lesz kedvem az én barátaimmal még az éjszakába menni, miután a vendégek elmentek. Mit tegyek, hogy a meghívottakat se sértsem meg, ök nem tehetnek semmiröl, viszont én is tudjak a barátaimmal ünnepelni?
2016. aug. 2. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha más nincs, akkor jövő héten tudsz menni a te barátaiddal. Bár elég tahó a párod. Meghívja csak az ő barátait, és nem is szülinapodra, hanem egy másik programra. Nem tudom eddig milyen volt köztetek a viszony, de lehet én ott se lennék, ha már eddig is voltak gondok. Hadd motiválódjon.
2016. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már rá, hogy elmegyek otthonról és azt csinálom és azzal, akivel és ahogy nekem tetszik. Csak így a többiekkel is bunkó lennék, amit meg nem szeretnék.
2016. aug. 2. 22:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A többiek előtt kimented magad, hogy bocs, de szülinapod alkalmából elhívtak a barátaid, és nem illik visszautasítani. Aztán lelépsz.

Majd a párod elmagyarázza, hogy ő miért nem ünnepli veled a szülinapodat.

2016. aug. 3. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem értem miért hisztizel... azt mondtad ez náluk egy hagyomány, körforgásban azon az ünnepnapon meghívják egymást. Egy jött-ment barátnőként a barátai közé akarsz állni, de annyi eszed nincs, hogy kompromisszumra törekedj.


Simán megbeszélhetnéd a pároddal, hogy amikorra ő összehívta a társaságot, akkor velük lesztek, amikorra meg át akartad vele napoltatni, akkor ünneplitek a szülinapod. Belehalnál ebbe?


Ha nem vagy nagy szülinapos, akkor mit érdekel, hogy 1 héttel előbb vagy később emlékezik meg rólad. A lényeg hogy meglegyen neked is a bulid, meg a párodnak is a grillezés. Ez a kompromisszum. Ha erre nem vagytok képesek, akkor nem lesz hosszú életű a kapcsolat. De valóban, a párod a tahó, hogy egy hagyományt követ az aktuális cica szülinapja helyett :D

2016. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Fogd egy kicsit vissza magad.

Nem a jött-ment barátnöje vagyok, és nem is az aktuális cica.

Egyébként meg félreértetted, nem az ünnep alkalmából hívjuk meg egymást, hanem évente többször találkozunk. Ez az ünnep csak a mi falunkban van és a párom ezt akarta nekik megmutatni, azért tette erre a napra. A dátum itt nem számít, szóval nincs itt semmiféle hagyomány.

Másrészt pedig elötte nem jártak még össze, az elsö közös találkozón mi már együtt voltunk, csak ö már elötte ismerte öket, mert a párok egy-egy tagja az ö munkatársai.

Á kérdés pedig megoldódott, tegnap elbeszélgettem vele és lemondta a meghívást, illetve áttette késöbbre. Köszönöm az értelmes válaszokat.

2016. aug. 3. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!