Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kezeljem a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a barátom sértődéseit?

Figyelt kérdés

A barátom nagyon érzékeny, sértődős típus. Nem egyszer volt már olyan, hogy egy általam teljesen poénosnak és jelentéktelennek hitt beszólást ő magára vett és megsértődött. Vagy ha mondjuk másfajta hangsúllyal mondtam vmit, akkor is ugyanez történt. Ilyenkor a barátom szűkszavú, alig lehet vele beszélni, hiába kérek bocsánatot akár többször is, neki az nem számít, mindig azt mondja erre, hogy "most már nem kell bocsánatot kérni", stb, állandóan elmondom neki a látáspontomat és az érzéseimet, de ő mintha ezt észre sem venné, csak azt kérdezgetni, hogyan tudtam neki azt mondani, és, hogy ő megint tönkre van emiatt. Aztán mindig azt mondja, hogy ne aggódjak, többet nem fog semmit csinálni, meg sem fog szólalni, stb.


Nagyon szeretjük egymást egyébként, és nem szeretném elhagyni emiatt, csupán szeretnék pár tanácsot kérni, hogyan lehetne ezt a problémát megoldani. Szakítani nem szeretnék, mert nagyon szeretjük egymást. Csak jó lenne vmi megoldást találni erre a gondra. Az nem opció, hogy én is eljátszom a sértődöttet, és úgy vágok vissza neki.


2016. aug. 9. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Nagy élmény lehet vele lenni. :)


Bár azt nem tudom miket szoktál mondani neki, hogy tényleg bántó e vagy csak ő túlérzékeny. Minden esetre a reakciója nagyon gyerekes.

2016. aug. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

#1.


Lehet, hogy gyerekes ez, de nem tudni min ment keresztül a srác, nyilván minden ok nélkül nem lesz valaki ilyen érzékeny, és nem fogja sok dologban azt látni, hogy bántani akarják.



Kérdező, mióta vagytok együtt? Friss kapcsolat vagy már régebbi?


Azért lenne fontos ezt tudni, mert számít szerintem az ebben a helyzetben, hogy legbelül bízik-e abban a dologban, hogy nem veszíthet el téged, te vele vagy szereted, és tudatosult-e benne az a tény, hogy szándékosan nem bántanád soha. (Legalábbis gondolom.) Ezeket a leírtakat el kellene neki mondani, és megnyugtatni valamilyen módon.

2016. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
8 hónapja vagyunk együtt. Nagyon sokszor elmondom neki, hogy ne féljen, nem fog elveszíteni és, hogy soha nem szándékosan bántom meg őt, de hát szerintem nem bírja ezt feldolgozni. Konkrét példákat nem akarok mondani, de legyen elég annyi, hogy olyan apróságokon sértődik meg, amin más csak nevetne.
2016. aug. 9. 09:44
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Vannak ilyen emberek.


Mindegy, hogy mit mondasz, mindig fog találni valami okot, hogy besértődjön, és adja a mártírt, aztán fogadja a hódolatodat, és titokban élvezhesse, hogy biciklizel a kegyeiért.

Neki ez tetszik, ezt élvezi. Ha látja, hogy tepersz érte, mert nem akarod elveszíteni.


Újra és újra előadja a hattyú halálát, bebizonyítja neked, hogy te vagy a hibás, ő meg szenved, és azért duzzog ilyenkor, hogy neked legyen lehetőséged utána teperni.


Az van, hogy vagy megszokod, és megadod neki azt a plusz figyelmet, ami élteti, vagy belesz.arsz az egészbe, és egyszerűen közlöd, hogy ne hisztizzen, nem volt sértő, amit mondtál. Nem kell mindent magára vennie, és nem kérsz bocsánatot, ha nem követtél el semmit. (Pedig ezzel, hogy most már nem kell bocsánatot kérni, pont ezt akarja kizsarolni.) Az nem a te hibád, ha ő nincs kibékülve saját magával, és mindenért besértődik.

Aztán csinálj úgy, mintha semmi se történt volna, és észre se vennéd, hogy duzzog.


Ha adod alá a lovat, csak rosszabb lesz.


Semmit se tudsz tenni, csak figyelmen kívül hagyod az ilyen hisztiket. Ha foglalkozol vele, rontasz a helyzeten. Tudod, addig van előadás, amíg van közönség... Ha nem vagy vevő ezekre a kirohanásokra, meg nem állsz neki puncsolni, hogy kiengeszteld, fel fogja adni, mert nem kapja meg, amiért csinálja.


Aztán ha őt tényleg ennyire ez élteti, ő fog véget vetni a kapcsolatnak. Mert neki te csak addig vagy jó, amíg esdekelsz a bocsánatáért, könyörögsz, és érzi, hogy kaparsz érte.

2016. aug. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mi közöd Tőle ***** válasza:
27%
Olyan mintha te lennél a fiú a kapcsolatban kérdező.
2016. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Ne szóljál soha semmit hozzá. Akkor nincs min megsértődni.
2016. aug. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

4-es nem tudom miért lett lepontozva, az ő álláspontja a jó ilyen esetben, sajnos.

Nekem ugyanilyen a barátom, akár én is kiírhattam volna a kérdést, mi 7 hónapja vagyunk együtt...

Nehéz így tenni, ahogy 4-es is írta, hiszen szeretem, és rossz érzés hogy így viselkedik, nagyon megerőltető dolog úgy tenni, mintha nem érdekelne a hiszti...

2016. aug. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem veszem eszre ezt a viseloedest ...

Hal istennek leszokott rola :-D

Volt anno egy idoszak mikor direkt csinaltam h megsertodjon majd felvettem videora a duzzogasat !

Betettem a gepbe es rohogtam rajta, titokban megnezte oket es.rajott h tenyleg hulye volt

Azota csak nagyon ritkan sertodik be

2016. aug. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 rrrrrreennnnn ***** válasza:
66%

Jajj,nem tudom,a #4-es miert lett lepontozva,holott teljesen igaz minden szava!

Ki nem allhatom az ilyen mimóza nebáncsvirág fiúkákat. Aztán meg mártîrkodik,hogy“soha többet nem mondok semmit,stb.“ Hogy utána következhessen a másik fél bocsánatkérése,bűntudata.

Hagyjuk már! Ha van neki valami feldolgozatlan sérelme,traumája,márpedig van,menjen pszichológushoz,még támogatom is,de hogy ezt rajtam élje ki,azt felejtheti el hamar!

2016. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én írtam neked egy privit :)
2016. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!