Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan beszéljek erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan beszéljek erről a párommal? Egyáltalán elmondjam neki?

Figyelt kérdés
7 éve vagyok együtt a barátommal, 2 éve lakunk együtt. Az a helyzet, hogy én az elmúlt időszakban nagyon ingerlékeny lettem, hatalmas vitánk és cirkuszok voltak a párommal, nagyon hisztis lettem és borzasztóan féltékeny. Szóval a lényeg, hogy elkezdtem járni egy pszichológushoz, már 2x voltam, de nem mondtam el a barátomnak, mert nem akarom hogy azt gondolja, hogy tényleg begolyóztam és majd ha összeveszünk akkor a fejemhez vágja, hogy hát nekem nem lehet igazam, mert én bolond vagyok, azért kell a pszichológus. Pedig sajnos el kell járnom, persze nem azért mert szellemileg valami bajom lenne, csak a sok lelki teher, amiket cipelek (ezt most nem a barátomra értem természetesen), ezek kihatnak a mindennapjaimra, és sok élethelyzetet nem tudok megfelelően kezelni... Azt se akarom, hogy kidobott pénzt lásson benne, mert sajnos most kicsit szűkösen állunk anyagilag, így a félretett pénzemből fizetem az orvost. De nekem ez is nagyon nehéz, hogy hazudnom kell hova megyek, mindig kitalálni valami fedősztorit... El akarom mondani, de nem tudom hogyan tegyem... vagy hogy egyáltalán elmondjam-e neki... Ti mit tennétek a helyemben?
2016. aug. 10. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz nem a bolondok járnak és ha a párod ilyennel fog neked vissza vágni, akkor bennem is előjön a kérdőjel, h egyáltalán milyen férfi mellett is élsz te?! Aki egy szakember által kezelt problémádat kiforgat és lenéz ezáltal, lekicsinyít...

Igen, elmondanám neki, ugyanis ebben nincs szégyellnivaló! Nekem is elég kusza a lelkivilágom, de eddig mindenki lebeszélt az orvosról, mert h semmit nem fog tudni mondani amivel segítene...

2016. aug. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bence_ ***** válasza:

Pszichológus olyan mint a fogorvos vagy a szemész. Ezekhez ciki menni?

Lelki dolgokban segít.

2016. aug. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is voltam már nagyon nehéz lelki helyzetben, a párom nem hitt a pszichológusokban, mégis együtt kerestünk egyet, és végig támogatott benne!A te problémád az övé is, és a kettőtök problémája is, ezért vagytok egy pár. Nekem nagyon sokat segített, röpke 1 év alatt. Szerintem mondd el nyugodtan, biztosan támogatni fog, hiszen ha te jobban vagy, akkor őt is boldogabbá tudod tenni, és többet kihozni a kapcsolatotokból! Ha sok pénz is..de ha ezt külön fizeted és nem a közösből veszed el, akkor ez nem lehet probléma.


Sok sikert, és kitartást a problémákhoz, csak pozitívan! :)

22L

2016. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 icu75 ***** válasza:
Szerintem beszélj vele nyugodtan. Pl én meg persze öcsém nem hiszünk a pszcichológus segítségében,de amikor a sógornőm úgy érezte hogy szüksége van rá,öcsém elfogadta hogy a feleségének erre van szüksége. Nem vagyunk egyformák,de minden ember saját magát ismeri a legjobban,ergo ő tudja mi az a segítség ami használna neki. Ezért nem ítélhet el.
2016. aug. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tegnap elmondtam neki, látszólag megértő volt. Ma meg már összevesztünk és rögtön be is szólt, hogy "jó sokáig kell neked még orvoshoz járnod úgy látom"...
2016. aug. 12. 12:14
 6/8 Bence_ ***** válasza:

Mivel dolgozol magadon ezért változol, változik a gondolkodásod változni fog az életed. Könnyen lehet, hogy a megváltozott, boldog életedben neki az ex szerepe fog jutni.

Magadra figyelj.

2016. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen partner mellé ellenség nem kell. :D


Ember, nem veszed észre, hogy ott tapos meg téged, ahol a legjobban fáj? Milyen ember az ilyen? Minek vagy vele?


Egy csomót spórolhatnál, ha dobnád a fenébe, mert akkor nem kéne pszichológushoz járnod. Csak be kéne vallani magadnak, hogy a szívszerelmed oroszlánrésszel van benne a problémáidban!

2016. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, itt első változásnak annak kell lennie, h a párodat kitessékeled az életedből, mert ő is elég sokat tesz annak "érdekében", h te ilyen lelki állapotban vagy... És lehet a dokinak is ez lesz az első tanácsa! Gyógyulni csak olyan mellett tud az ember, aki 100%-ban megérti őt és a helyzettel még szóban sem él vissza a viták során.

Ez kb. olyan, h én is összeveszek a jelenlegi párommal. Tudja, h volt egy brutális nagy csalódásom, ami nagyon összetört lelkileg és pszichikailag is... A veszekedések alatt sosem vág olyat a fejemhez, h mondjuk: "Nem is csodálom, h az exed elhagyott!" vagy hasonló mondatokat. Aki szeret, az sosem üt vissza olyannal ami téged fájdalommal önt el!

2016. aug. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!