Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elfogadható e/belefér e, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfogadható e/belefér e, hogy tőlem vár engedélyt, biztatást, arra hogy mással lehessen? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt, komolyabb veszekedéseink, problémáink nem voltak. Mindketten egyetértettünk benne, hogy mennyire összeillünk, hozzám akar jönni feleségül, tőlem akar gyereket, mellettem akar megöregedni, a szex is jobban működött mindkettőnknek mint korábban bárki mással stb. Aztán telt-telt az idò, és most nemrégiben beütött a válság. Azt mondja nem érzi jól magát, nem boldog, túl fiatal ehhez az egészhez, nem kíván már és nem tetszem neki úgy, mint régen, nem tudom megadni neki, amire szüksége van. Ez pedig nem más, mint a kalandvágy, legfőképp a szex másokkal. De közben ragaszkodik hozzám és tartja, hogy amiket korábban mondott, azokban most is hisz és, hogy márpedig mi együtt leszünk egyszer, csak ezt nem most akarja. Gyakorlatilag azt várja tőlem, hogy áldásomat adjam rá minden fájdalom és ellenérzet nélkül, hogy mással legyen, nézzem el neki és közben próbáljam én is jól érezni magamat valahol, valahogy. Megmondtam neki, hogy ha két ember szereti egymást, akkor nem külön utakat járnak, hanem együtt akarnak csinálni mindent és nem majd egyszer valamikor, hanem mindig most. Megmondtam, hogy számomra legfontosabb dolog egy kapcsolatban a hűség és erre sem tudnék másképp tekinteni, mint megcsalásra. Megmondtam, hogy feltétel nélkül szerettem és szeretem mindig, sokmindent el tudok nézni, megbocsátani, de ez nem az a kategória. Mondtam neki, addig tudom elnézni ezeket a dolgokat, amíg csak szavak szintjén van, ha tettlegességig fajul a helyzet, soha nem fogok tudni úgy nézni rá, részemről megszűnik a bizalom, részéről a tisztelet irántam, s a kapcsolatunk iránt. Szerinte túllihegem és hogy ha ennyire szeretem, meg kéne tudnom bocsátani neki és hogy a feltétel nélküli szeretés az lenne, ha engedném, hadd menjen mégha úgy is gondolom, vagy kiderül, hogy hülyeséget csinált és végül visszavárnám, hogy én akkor is szeretem. Úgy érzem abszurd dolgokat kér és hogy ez egy hatalmas önzőség tőle, ilyen dolgokat elvárni, mikor elvileg szeret meg velem akar megöregedni. Őt viszont ez felbosszantja, idegesíti, majdhogynem megharagszik rám érte, hogy értetlenkedek és nem értem meg, amit mond, kér, akar. Csak én vagyok ilyen régimódi, csak én érzem úgy, hogy nagyon nem fair, amit tőlem kér, elvár? Csak szerintem, nem elvárható a másiktól, hogy rúgja fel az értékrendszerét, változtassa meg a gondolkodását, a dolgokról, kapcsolatunkról kialakított közös képet? Tényleg én lennék, aki rosszul gondolkodik azzal, hogy azt szajkózza, ezzel a kapcsolatunk halálos ítéletét írná alá?

2016. aug. 15. 09:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
20# válaszoltam, de elszállt, semmi kedvem újra leírni. Nem hiszem, hogy megértetted a mondandóm. Semmi ilyesmit nem mondtam amit írtál, se vallásról nem volt szó, se arról, hogy engem nem csalhatnak meg akár most akár 20 év után. Olyat meg pláne nem írtam, hogy hozzá kell menni az első szembejövőhöz.
2016. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Röviden összefoglalva nem maradnék olyannal együtt aki már most nem bír a farkával/puncijával.
2016. aug. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Én már azért szakítanék, hogy egyáltalán felvetett ilyesmit. Neki biztosan praktikus lenne, ha megmaradnál tartaléknak, de veled szemben tényleg nem fair.
2016. aug. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Engedd el őt, kérdező. Fájdalmas dolog, amit mondandó vagyok, de nincs mit szépíteni rajta. Nem te vagy számára az igazi. Kevés vagy neki. Tudod, a szerelem nem olyan, mint a boltban vásárolható pálinka. Nem mindig fél liter, és nem mindig 40%-os. Vannak fokozatai, változatai. Annak ellenére is vannak, hogy amiben éppen benne vagyunk, azt mindig a legnagyobbnak, legszentebbnek, legidőtállóbbnak gondoljuk, érezzük. Valójában nem vagyunk mindenkire egyforma hatással, ugyanúgy, mint ahogy ránk sincs mindenki egyforma hatással. Van, akit egy szempillantás alatt és örökre magunkba tudunk zúgatni, és van akit csak kínkeservvel szerzünk meg magunknak, és akkor sem érezzük igazán magunkénak. És a kettő között persze milliónyi fokozat, eltérés van. Van, akibe szempillantás alatt belezúgunk, és van, aki akkor sem kéne, ha ketten lennénk egy lakatlan szigeten. És a kettő között persze itt is milliónyi fokozat, eltérés van.

Másrészt három év untig elég ahhoz, hogy a hormonális szerelem elmúljon, lebomoljon. Szeret ő még téged, de már nem szerelmes.

Akárhogy is, rajtad egyik változat sem segít. Tovább kell lépni, és megkeresni azt, akivel az élet minden területén összeilletek.

2016. aug. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a megoldás, mond neki, hogy figyelj kisanyám, ha már úgy is szabad szárnyat akarsz, akkor ugye nem haragszol, ha a barátnőidet megfarkalom?

De aztán lehet hogy ők többet adnak és mellettük maradok..

Lehet meggondolja a magát a szabadság gondolatáról..

2016. aug. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Igazad van neked is és neki is.

Különbözőek vagytok, talán összeegyeztethetetlen a két érzelmi igény. hosszú távon biztosan összeegyeztethetetlen.

Ő többszerelmű, te nem.

De arról tudjál, hogy az nem feltétlen szeretet, amit érzel iránta, mert el is mondtad, mik a feltételei.

2017. febr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 ÉrettFfi ***** válasza:
Az a helyzet, hogy nagyon jól kereshetsz ha ragaszkodk hozzád illetve a pénzedhez.
2021. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!