Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párommal együtt élünk az én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal együtt élünk az én lakásomban, ő belepótol a rezsibe. Nekem lakáshitelem van amit csak én fizetek, neki viszont ki van adva a saját lakása, az ebből kapott albérleti pénz miatt jobban áll anyagilag. Igazságos ez így?

Figyelt kérdés
Nekem fáj hogy nem segít jobban,azt mondja nem mellette szedtem össze a tartozásaimat.Ez igaz,de hol marad az önzetlenség,a másik segítése? Hiszen többet is dolgozom.
2016. aug. 18. 20:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

"Még szakíts nélkül is durva lenne, ha neked x év múlva lenne az ő segítségével (ha fizetne a hitelbe) saját lakásod, neki meg semmi. Gondold ezt át!"


Így most a párjának van egy saját lakása + abból és a fizetéséből keresete és szinte ingyen lakik, mert csak rezsit fizet (ami 1 emberre kb. 20ezer és akkor már soknak számít). És neki meg semmi, csak hitele, amit a fizetéséből fizet

2016. aug. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
A többletbevételét a lakása kiadásából fordíthatná a közös megélhetésbe. De a hitelhez tényleg semmi köze nincs.
2016. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

#12: "Így most a párjának van egy saját lakása + abból és a fizetéséből keresete és szinte ingyen lakik, mert csak rezsit fizet (ami 1 emberre kb. 20ezer és akkor már soknak számít). És neki meg semmi, csak hitele, amit a fizetéséből fizet"


Ez így OK, de közben meg a rezsit is felezik. Tehát pl. a TV és internet (ami fix költség, azaz 2 személy esetén is ugyanannyi) 5000 Ft helyett már csak 2.500 Ft. Nem mindegy. :)


Amúgy egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy a hitelhez nincs köze. Kérdező, a hitelt te vetted fel a lakásra (azaz nem közösen), melynek eredményeként lesz 100%-os tulajdonodban lesz egy lakás. Ha a párod törlesztene benne, akkor neki is járna valamekkora tulajdoni hányad.

Az már megállapodás kérdése, hogy mondjuk kérsz tőle havi 10e Ft-ot (a rezsin felül) ottlakásért (de nem hiteltörlesztésért!). Vajon a lakás kiadásából származó bevételt nem fordítja pl. közös nyaralás finanszírozására? :)

2016. aug. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Többféle megközelítésből nézhetjük a dolgot.

Én személy szerint biztos nem tudnám megtenni hogy csak a rezsibe szállok be, főleg ha még van egy kiadott lakásom amiből pénz folyik be. Emberileg szerintem ez lenne a normális, ha ő is így látná, és eszerint cselekedne.

Az nyilván más kérdés hogy az a hitel a te döntésed volt. Elvárni nem várhatod el hogy ő is fizesse.

Amit én tennék ilyen esetben, és ha komoly próba elé akarod tenni a párod, add ki te is a saját lakásod( nyilván ez csak feketén fog menni), és költözzetek egy semleges albérletbe, ahol mindent felesben fizettek.


Mégegy személyes véleményem hogy párkapcsolatban lakhatási költségeket, legyen az hitel, albérlet, rezsi, mindent felesben illik fizetni.

2016. aug. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az lenne fair, ha az ő lakásából befolyt albérleti pénzt feleznétek. Neki van egy lakása, amiben egyedül élhetne. Most ketten éltek, szóval ilyen értelemben egy "fél lakásban" él (vagyis hát ketten vagytok egy egészre, de hogy legyen mivel számolni). Neked is egy lakásod van. Szóval a ti közös együttéléseteknek a következménye, hogy ő ki tudja adni. Ha nem nálad lakna, nem tudná kiadni, max a felét. Szóval az albérleti díj felét "te termeled ki". Annyit odaadhatna. Ha neki nem lenne lakása, csak simán melléd költözött volna be, elfogadnám, hogy nem fizet, bár szerintem olyankor is illik albérleti díjnak megfelelő összeget fizetni (szobabérlésre gondolok, nem egész lakást megfizetni), ha a másiknak hitele van. Ha nincs hitel és hasonló anyagi helyzetben vagytok (vagy még ő van rosszabb helyzetben), akkor elfogadható, hogy csak a rezsibe fizet. De így, áhh.... Nem fair.
2016. aug. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mióta éltek együtt... De! Szerintem azért egy felnőtt, sok éve tartó párkapcsolatban ilyen nem forulhat elő. Nekem nem lenne gyomrom hozzá, hogy ne fizessek bele a hitelébe a páromnak. Nem ő vette fel, de annak köszönhető, hogy most nálad lakik, még ő rohadt kényelmesen meg kiadja a sajátját.

Két lehetőség van:

1. Szakítotok, mert (szvsz) másban is ilyen lesz az évek során, mert az ilyen fillérb...szó emberek már csak ilyenek.

2. Megmondod neki, hogy albérlőt fogadsz, ő meg menjen csak a saját lakásába vissza, majd megtudha milyen azt egyedül fizetni. Ki tudja, talán ő os hitelhez folyamodik.

2016. aug. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
17%

A 15ösnek van igaza. Fel ne hozd a hiteled, úgy mondd neki, hogy mivel nem fogsz tőle lakbért kérni, fizesse a teljes rezsit helyette. Kicsit kevesebb lesz, mint a bevétele a kiadott lakásból, de így mindkettőtöknek jó érzése fog maradni utána. Kíváncsi vagyok tőled mennyit kérne, ha nála laknátok.


Az elején kellett volna megmondani, hogy ez igazságtalan szerinted. Most egy kicsit cikibb, de nehogymár kihasználjon.


Milyen kapcsolat ez, hogy félsz elmondani azt, ami zavar?

2016. aug. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

A bevàsàrlàsokkal hogy àlltok? Kajàba, egyéb dolgokba amik egy hàztartàsba kellenek. Fizeti a felèt? Természetesen rezsi mellett. Internetet, tv-t ha van otthon , én a rezsibe szàmolom egyébként. Ha csak mobilnetetek van akkor persze külön.

Mert ha kajàba sem ad, csak a rezsibe, akkor viszont kihasznàl. Ami bérleti díj neki befolyik, azt ràtok kéne szànnia.

2016. aug. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom a 10-es miért pontoztátok nullára pedig igaza van. Ez így már jogi kérdés is. Mert ha a kérdezőnek hitele van, és igény tart a törlesztőre a párjától, akkor bizony a lakás X%-át is jogosan írassa rá. Ez így nem működik, hogy a lakás az enyém mindig is az enyém lesz, de azért a hitelem fizesd már. A rezsibe belead, kajába belead, akkor? Ha meg x év múlva szétmennek, a srác egy csomó pénzt beleölt egy olyan lakásba amihez semmi köze többet az életben. Párkapcsolatban bérleti díjat fizettetni meg szerintem amúgy is gerinctelen.
2016. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Osztom a többség véleményét. Költözzetek át az ő lakásába, osszátok meg a rezsit, te meg add ki a tiédet albérletbe, és abból rendezd a lakáshitelt. Ha nem tetszik neki, akkor költözzön haza egyedül.
2016. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!