Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire vár? Mitől fél?

Figyelt kérdés
Párommal 3 éve vagyok együtt, de még mindig nem szánta rá magát az összeköltözésre. Nem értem az okát. Kérdeztem őt természetesen, de úgy igazán elfogadható választ nem kaptam. "még nem" igazából ez a válasz. Arra kérlek ne írjátok, hogy van valakije, mert biztos vagyok benne, hogy nincs. Van, hogy együtt alszunk akár 4-5 napot, utána pár napig nem. Napközben persze jön, de éjjel nincs velem. Mondtam neki költözzünk össze és meglátjuk tudunk e együtt élni. Ha megy az szuper, ha nem, akkor hagyjuk egymást, mert én már családot szeretnék és ez esetben ne húzzuk egymás idejét. Többször beszéltünk erről és hárít, hogy majd összeköltözünk, ha eljön az ideje. Ennyire nem félhet a felelősségtől. 30+ N
2016. aug. 23. 09:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem fél szerintem, csak neki így kényelmes. Nem akar változtatni. Pedig igazad van, lakva lehet a másikat megismerni.

Neki valamiért ez a kényelmesebb és ha alapból elzárkózik már az összeköltözéstől, nem hinném, hogy készen áll a családalapításra.

2016. aug. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fél vagy nem fél, egyszerűen nem akarja elkötelezni magát, még nem érett meg rá. Valószínűleg úgy érzi, hogy akkor zsákutcába kerülne, most még azt tehet amit akar, akkor jön-megy és oda, amikor és ahova akar. Ha együtt laktok, akkor már ez nem megy olyan könnyen, illetve el kell kezdeni beszámolnia hogy hova és kivel megy, és ezt nem mindenki szereti. Ráadásul ez így tök kényelmes neki, van barátnője, és megvan a szabadsága is...
2016. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

harminc fölött mire vársz?

főleg ha családot akarsz, akár esküvőt is. akkor mi lesz? vársz még évet hogy összecuccoljatok? leszel 35. mire megkér 37, elvesz 38, szülsz 40. nem hiszem, hogy ezt akarod.


sztem kényelmes neki otthon! és ha nem is tudtok együttélni?!

2016. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen nekem is az a gyanús, hogy így kényelmes neki. Hogyan tudnám ebből a helyzetből elmozdítani a dolgot?? Én nem fogom kényszeríteni semmire. Pont ez a félelmem, hogy mér várunk és esetleg összecuccolunk és esetleg nem megy....akkor csomó idő elment az életemből. Mit lehet tenni ilyen helyzetben?
2016. aug. 23. 09:44
 5/12 anonim ***** válasza:

leülsz vele, megmondod, hogy össze akarsz költözni és elmondod az indokaidat, megmondod hogy a félelem nem lehet akadály és próbáljátok meg.


ha nemet mond, akkor nincs mire várnod, mert félni fog 2-5 év múlva is és megrekedsz

2016. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.. Hogy lehet kimozdítani? Sehogy... ha ő maga nem akar változtatni, te hiába teszel bármit is, hiába.

Ha egy ilyen alapvető mérföldkőnél már mások a nézeteitek, mit vársz tőle a későbbiekben?

Vagy esetleg nagy nehezen elszánja magát az összeköltözésre, aztán megint egy újabb harc a házasság miatt.. vagy a gyerektémában.. mert ő még "nincs kész", vagy " jól megvagyunk még ketten,nem?" ...

Ha te tényleg meg akarsz állapodni, akkor lépj tovább.


30+ anya

2016. aug. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szerintem se lehet ezt nagyon kimozdítani! megmondta a választ, csak lehet nem figyeltél eléggé... ha jobban mondogatod neki, még lehet ő fog kidobni,mert azt hiszed nyúzod őt és sietteted.


Gondolj a jövődre.

2016. aug. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

30 felett tényleg sok a 3 év, amit hezitálással töltött- a "még nem" pedig nem egy korrekt, normális válasz.


Egyébként ha megkérdezed, hogy "Pisti, mi kellene neked ahhoz (milyen feltételnek kellene teljesülnie), hogy összeköltözzünk a közeljövőben (konrtéan mondjuk 3 vagy 6 hónapon belül)?"- akkor erre mit válaszolna?

Feltetted már neki ezt a kérdést?


Nem írtál a körülményeitekről, pedig lehet, hogy valami ilyen triviális okban keresendő (és az ehhez való "furcsa" viszonyulásában)

Jelenleg ki hol és hogyan lakik?

Olyanokra gondolok, hogy pl.:

- neked van saját lakásod, ő albérletben lakik és a költözéssel a rosszul értelmezett férfiasságát látná sérülni vagy tart attól, hogy az első vita hevében a fejéhez vágnád az "ez az én házam, te itt vendég vagy" kártyát

- igen valószínűtlen, de lehet, hogy van egy pl. 5 éves bérleti szerződése, amit ha felbont idő előtt, akkor a maradék irődre járó bérleti díjat is ki kell fizetnie

- esetleg szolgálati lakásban él, amit nem akar feladni

-szülőkkel él és ha költözne, a szülei nem bírnák fenntartani az ingatlant- vagy hitelekkel halmozott és a törlesztőrészlet fizetése mellett nem bírna a közös háztartásotokba is arányosan fizetni

- egyéb tartozásai, kötelezettségei vannak (pl. idős szülő ápolása, tartási szerződés személyes közreműködési kötelezettséggel, bármi)

- esetleg volt előző kapcsolata/házassága, ahonnan vannak gyermekei és emiatt lebegteti a kapcsolatot veled, mert (szerintem tévesen) attól tart, hogy a veled való összeköltözéssel, vagyonközösséggel, együtt töltött idővel "kisemmizi" az "elhagyott" gyermekeit?

-valamilyen nagy lelki teher, szörnyű családi példa okozza a döntésképtelenségét (ez a legnehezebb dió a felsorolásból)


Ezeket már végigbeszéltétek közösen? (hátha tényleg valami ilyen, könnyen orvosolható dolog áll a háttérben)


Ha nem és a férfi is 30+ (az ő életkorát ugyan nem írtad, de ha 30 feletti és évek óta együtt vagytok), akkor már időszerű lenne valóban egy magasabb szintre lépni.


Mikor, hogyan szoktatok beszélni a kapcsolatotokról, jövőtökről? Neki mi a jövőképe? Szerepesz benne? Akar egyáltalán családot (feleséget vagy élettársat, gyerekeket, közös otthont stb.)? 3 év alatt erről ilyenéletkorban egyszerűen már MUSZÁJ őszintén és nyíltan beszélni és akkor sincs gond, ha nem egyeznek a felek elvárásai, csak legyen tiszta és nyílt kommunikáció.


Kezdeményezheted te is. Ha ilyen kétségeid vannak, akkor a saját érdekedben mielőbb.

Nyilván neki megfelel a jelenlegi helyzet, neked meg nem, akkor neked kell lépni/kezdeményezni.

Minden jót:

39N

2016. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igazabol ket dolgot tehetsz szerintem (de az elottem szolok ezt mar nagyjabol leirtak)

- leulsz es megbeszeled vele, hogy te most mar szeretnel csaladot, gyereket, es szeretnel tisztan latni, hogy ez vele vagy nelkule valosulna-e meg. Ha eszbekap, ok. A masik lehetoseg, hogy elhagy, Te pedig kereshetsz valakit akivel osszekoltozhetsz es csaladot alapithatsz.

- maradtok ebben a langyosvizben, meg egy par evig. O ugysem valtoztat, majd vagy elhagy mert megismert egy fiatalabbat, vagy neked lesz eleged, es az elso pontban leirt forgatokonyv megismetlodik. Csalad, gyerek igy sem lesz, kereshetsz uj pasit, csak immar par evvel idosebben. Akkor melyik a nyerobb felallas?


Azert irom, mert :

-29 voltam mikor szakitottunk a volegenyemmel. Kaptam egy lehetoseget kulfoldon, o meg nem tamogatott ebben. Valamint 40 evesen is a mamahotelben lakott, ahonnan nem akart elmenni (most 46 es meg mindig mamahotel...)

- 30 evesen szakitottunk az elettarsammal. O sem volt hajlando elkotelezodni.

- 32 voltam mikor a kovetkezo elettarsam elhagyott, egy beszelgetes utan, hogy o megsem akar csaladot, gyereket. Nagyon a padlon voltam, azt hittem nekem itt a vege.

- harom honapra ra megismertem a ferjemet. 34 multam mikor osszehazasodtunk, 36 mikor szuletett a gyerekunk. Most vagyok 38. Az elso perctol tudtuk, hogy egymast akarjuk es mit szeretnenk egymastol. O 3 evvel fiatalabb (29 volt mikor megismertem). Az osszes tobbi pasi 4-8 evvel volt nalam idosebb.

Szoval : ne felj hogy egyedul maradsz szerintem, inkabb add meg magadnak a lehetoseget hogy megvalosithasd az almaidat.

2016. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem bántásból de ennyi idősen max egy évet várnék, ha nem tudja eldönteni mit akar akkor nem egymást keressük. Mégis mire vársz még? Pont azért kellene összeköltöznötök, hogy kiderüljön összeilletek e. Te már is 3 évet pazaroltál valakire, akinek láthatóan teljesen jó ez így. Nem kell erőltetni, csak keresni valaki mást.
2016. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!