Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pánikbeteg vagyok, a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pánikbeteg vagyok, a párom meg nem érti meg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elég komolyan pánikbeteg vagyok, egy családi gond okozta(édesanyukám alkoholista, depressziós, többször meglopott, mások ellen használt, zálogba adta az ékszereimet, ha bántottak, nem érdekelte, én adtam neki pénzt, stb...)

16 éves korom óta vagyok pánikbeteg, most 21 vagyok.

A gimnáziumot 2 éve fejeztem be, azóta nem csinálok semmit. Szó szerint otthon vagyok, és túlélek.

Senki nem tudja, hogy ekkora a gond.

Idén kezdtem volna, így, harmadik évben az egyetemet, de nem tudom megtenni. Egy hete közöltem a párommal, aki erre kiakadt, hogy így mi lesz belőlem.

Nekem már az is boldog élet, ha akár kukásként, de a pánik nélkül élhetek, de ezt ő nem érti meg. Idén fogok járni csoportos terápiára, és természetgyógyászhoz(eddig pszichológus és pszichiátr kezelt). Idén van esély, hogy anyám elköltözik, idén kezdődik egy új élet számomra.

Egy senkinek érzem magam, naplopónak, ugyanakkor úgy érzem, hogy 21 évesen még nem vesztettem semmit....de a párom nem érti meg.

Ha emiatt elhagy, hát elhagy, akkor nem volt igazi a kapcsolat. Szüleim pártolták a helyzetemet, sőt, ők is egyetértettek benne. Szerintük is a munka lenne most az, ami segíthetne.

Jogos, hogy ha emiatt elhagy a párom? Annyira rossz, mert rengeteget javultam az utóbbi egy évben az ő hatására(már nem félek bemenni egyedül a boltba, vagy kimenn egyedül az utcára-régen ez is gondot okozott).


2016. szept. 8. 21:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
23%
Keress egy normális párt...
2016. szept. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Idén már nem leszek itthon ülős, mert november végére ha minden jól megy, elköltözik az Anyukám. Onnantól új élet lesz.

Addig kell kibírnom. Megvannak a céljaim, terveim. Le fogom küzdeni ezt a pánikot, ha törik, ha szakad.

2016. szept. 8. 21:57
 13/20 anonim ***** válasza:
28%

21:55-ös

"Keress egy normális párt"

Gondolod talál? Suba subához dilinyós, dilinyóshoz illik.

2016. szept. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
55%

Mit tegyél? Mondd el neki mi a helyzet és gyorsan szedd össze magad. Szerinted más elnézte volna neked, hogy 3 éve csak vegetálsz és sajnáltatod magad? Szerinted csak neked volt rossz gyerekkorod? Gondolom mindkettőre tudod a választ.


Ez az idén fogok járni terápiára pedig mese. A lehető leghamarabb el kell menni. De megmondom neked, hogy egy terápia sem fog segíteni, amíg nem próbálsz magadtól kitörni. Ha csak minden nap annyit csinálnál, hogy pár percet tovább vagy kint emberek között pár hét után pedig szóba állnál másokkal, már semmi bajod nem lenne.

2016. szept. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én 17 éves korom óta vagyok pánikos és depressziós. Ennek ellenére voltak komoly kapcsolataim, és a mostani párom is megért. Teljesen igaz,hogy aki neméli át, az sosem fogja teljesen megérteni, de elfogadni lehet. Sokan írják itt is a szokásos "szedd össze magad" szöveget, de ők nem értik...A lényeg: őszintén mondd el a párodnak a dolgokat. Mindent. Testi-lelki tüneteket,tényleg mindent. Ha ennek ellenére is "flegmázik",akkor nemis vesztettél sokat...sőt.
2016. szept. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%

Tökéletesen megértem ezt a betegséget, mivel én is pánikbeteg vagyok.

Viszont sajnos úgy látom, tényleg bele vagy süppedve az önsajnálatba. Tényleg naplopó vagy, ha nem csinálsz semmit, azzal csak rontasz a betegségeden. Tapasztalatból beszélek...

Nem természetgyógyász kellene neked (orbitális KAMU, kuruzslás), hanem egy normális pszichológus, kemény sport, egészséges étrend, és valami elfoglaltság (munka vagy iskola, az mind1).

2016. szept. 9. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ez ilyen noi gondolkodas most tematol fuggetlenul. "Nem ert meg a parom, milyen szomoru, gonosz es el akar hagyni... - Elmagyaraztad neki, amit meg kellene ertenie? - Ja, hat azt nem...". Kerdezo, hogy kellene megertenie, ha nem is tudja mirol van igazan szo, mert valodi melysegeiben nem mondod el neki. Ha azt latnam hogy valaki csak otthonul es semmit nem csinal, akkor igen, arra mindenki azt mondana hogy naplopo, mert az az. Elobb probald neki elmagyarazni rendesen. Viszont egyre figyelj... most is kifogasokat keresel. "Meg novemberig lesz igy, azutan uj elet". Ha tenyleg akarnad mar ket eve is uj elet lenne. Ha tenyleg akarod, akkor holnap elkezded, mert amig anyad ekkora befolyassal van rad, hogy csak akkor van uj kezdet amikor o mar nincs kozeledben, akkor soha a budos eletben nem fogsz meggyogyulni, es egesz eletben sajnaltatni fogod magad.
2016. szept. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 fru_ ***** válasza:

Nem baj ha lelép.

Elég zűrös ember ezzel az eredetével, ezzel a taplósággal meg főleg:

"szerinte a pánik hülyeség, gyenge embereken fog ki, blabla. "


Az emberek nagy része iylen. Sötét, buta paraszt, csak a lábtörésről hiszik csak el, hogy probléma... ez van.

Rá nem nagyon számíthatsz.

2016. szept. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
63%

16-os válaszolóval egyet értek.

Nekem szerencsére csak enyhe pánikbetegségem van (ettől függetlenül volt olyan, hogy napokig szúrt a szívem, hónapokig minden nap befulladtam, légszomjam volt, vagy épp bizonyos szituációkban rohanhattam a wc-re hányni a roham miatt). Ellenben sok mindent nem értek a sztoridban.

Az első, hogy miért jöttél össze olyannal, aki nem érti, mi bajod van, elutasító ezzel kapcsolatban emiatt csak fokozza az egészet, akarva akaratlanul is? Mivel nem konkrétan neked szegezte a kijelentést, ezért beszélned kéne vele, elmondanod a saját szemszögedből az egész betegséget, hogy értse. Ha nem fogadja el, továbbra is negatív irányba húz, akkor viszontlátás. Ellenben az is lehet, hogy mivel rólad van szó, szeret, értékelni fogja, hogy megnyílsz, és végre érti a problémád.

Másrészt, én sose tapasztaltam ezt a "nem merek felszállni a buszra" dolgot. Speciel szinte semmi félelmet nem érzek, a rohamokat leszámítva. De ha az épp nincs rajtam, nem érzem normálisan a stresszt sem, semmit. Csak random 39 fokos lázam lesz, összeesek a fájdalomtól, befulladok, felfordul a gyomrom ezek után jön a halálfélelem, végül elájulok. Tudom, ez mindenkinél más, de úgy gondolom, akik már az egyszerű, hétköznapi dolgoktól is félnek, azok totálisan belehergelték magukat ebbe, és ennek kell véget vetni.

A sport pedig nagyon jó erre, illetve bármi, amit szenvedéllyel csinálsz. Az egyetemet szerintem rossz ötlet volt visszamondani, bár valahol megértem, de találnod kell helyette mást, és nem azután, hogy anyukád elköltözött, hiszen addig hónapok vannak, és nem ücsöröghetsz egész nap tétlenül... Én legalábbis ezt sose bírtam elviselni, ez nyomasztott mindig a legjobban. Ki kell törnöd ebből a saját magát gerjesztő spirálból, amiben nem a természetgyógyász fog segíteni... Pszichológus segíthet, de sokat kell tenned neked is, és ezt tudatosítsd is magadban. Nem a pszichológus fog meggyógyítani, ő csak segít, hogy te megtehesd.

Én magamtól jutottam el oda, hogy már csak néha szorongok, rohamaim meg szinte már nincsenek, holott annak idején heti rendszerességgel voltak, a mélypontomon pedig naponta. Nem kellett se gyógyszer (erről igazából én le is beszélnélek, hacsak nem nagyon súlyos az eseted), se pszichológus, szóval meg lehet csinálni. Ellenben ha neked segítség kell, az sem baj, csak tényleg tegyél te is érte.

2016. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

15-ös vagyok megint.

Ez azért egy elég sokrétű probléma. Függ a dolog attól,hogy mióta tart,milyen súlyos. Ha nem mersz/tudsz utazni, az már nem a leggyengébb fázis.

Nálam például sosem volt ilyen.

Még mindig arra biztatlak, hogy ültest le a párod nyugodt körülmények között (akár egy üveg borral, hogy "lazább" legyen a hangulat) és nyugodt hangnemben, őszintén beszélj neki a problémádról és az érzéseidről.

Mondd el neki, hogy megérted, hogy ő nemérzi át a dolgot, de téged nagyon bánt, hogy elbagatellizálja és hisztinek minősíti.

Sajnos tényleg vannak még olyan szűklátókörű, ostoba emberek,akik a mentális problémákat nem tartják igazi "betegségnek" és azt gondolják, hogy akiket ez érint, azok "dilinyósok" (ahogy az egyik nagyon okos hozzászóló is jellemzett téged).

Ez fakad abból,hogy ők tényleg neméltek át hasonlót,na meg az empátia/intelligencia hiányából.

Én is hallgattam végig nagyon "okos" tanácsokat, hogymit kéne tennem (összeszedni magam, pozitívan gondolkodni stb.)...De ezek az emberek nemértik,hogymikorbenne vagy ebben a spirálban,ez szinte lehetetlen.

Amúgy vannakkiváló technikák,amik segítenek túllendülni.

A megfelelő légzéstechnika már önmagában is hatásos lehet egy-egy rohamnál. Nekem is 2-3 évbe telt,míg tudatosítottam, hogy ez csak egy roham, egy állapot,nem fogok meghalni, vagy örökké úgy maradni. Ha ezeket tudatosítodmagadban,akkormárnemtud legyűrni a pánik.

2016. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!