Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan van kiakadva?

Figyelt kérdés
Tudom hülye kérdés,de a párom azon van kiakadva hogy az új gépem jelszóval van védve.A régi gépeim is mind felhasználósak voltak az nem zavarta,volt amikor az ő gépe is.Ettől függetlenül szívesen ideegedem meg volt hogy én ültem az ő gépénél.De állandóan cseszeget hogy miért jelszavazom le és miért nem mondom meg neki a jelszót?(vagy belépek az enyémhez és úgy ül ide vagy van egy külön felhasználója).Nem értem miért ne lehetne a saját gépemen jelszó ha akarom.Már így szoktam meg mert régen apu volt hogy belenézett a beszélgetéseimbe,emailekbe a képekbe stb.
2010. ápr. 22. 13:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet kicsit túl féltékeny a barátod,de ha nincs mit rejtegetned előe,akkor mond meg neki a jelszót.
2010. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha kérne akármit megmutatnék neki,vagy azt néz meg amit akar nem ülök mellette mindig amikor a gépemnél van.Csak úgy gondolom ennyi "magánélet" belefér a dologba.Engem sem érdekel se az emailekhez a jelszava vagy a pinkódja semmi :) Bár ezeket ő sem kérte nem is azért írom.
2010. ápr. 22. 14:02
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez sztem gyerekes viselkedés a párod részéről... Nem is értem, miért zavarja. Az én gépemen is volt jelszó, aztán végülis azért szedtem le, mert túl sokszor kellett újraindítani, és meguntam folyvást beírogatni. (Ezért nem használok pl PINkódot sem a telefonon.)

Én páromat érdekes módon nem zavarta, h jelszó van a gépen. Beléptem neki, aztán hagytam.

Az már más kérdés, h később megmondtam neki a jelszót, mert egyszerűbb volt.

De a párodnak el kellene tudnia fogadni, h te használsz jelszót. Egyébként is, egy kis privát szféra mindenkinek jár.

Mondjuk nem értem, miért használja (sokszor) a te gépedet, vagy egyáltalán miért használja. Ha együtt vagytok, akkor is a gép előtt ültök?

2010. ápr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem,hanem van olyan hogy nálunk van de én nem vagyok még itthon (meló vagy suli) vagy én náluk,és tök egyedül vagyunk.Vagy van olyan hogy amig fürdök,hajat festek vagy valami játszik egyet.Köszi a válaszokat:)
2010. ápr. 22. 14:12
 5/17 anonim ***** válasza:

nekem fura kitol felsz hogy "betor a magan szferadba" lakik meg veletek par ex szomszed vagy mi? szerintem nem nagy dolog csak benan serto mert ertelmetlen te is mondod barmikor odaengeded

vagy pedig csak a felet mondod el a dolognak csak hogy mindenki veled ertsen 1et es tiszta legyen a lelkiismereted


ha a masodik resz tevedes bocs de sokan csinaljak igy

2010. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem világéletemben jelszóval volt védve a rendszerem és én lennék kiakadva, ha valaki azt kérné tőlem, hogy ne védjem.


Szerintem egyáltalán nem jogos, hogy ki van akadva elvégre is a Te gépedről beszélünk. :|


Az én barátnőmnek még felhasználófiókja sincs a gépemen, mégse panaszkodott soha.

2010. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Semmi gond:) Igazából évekig el kellett viselnem hogy kutattak a szobámban a gépemben(volt hogy a telefonomban is) és ahogy jelszavas lett a gépem az elmaradt én meg megszoktam és ennyi.Benne megbízok 100%ra ha érdekli megnézi ennyi,de én sem kötök bele miért van pinkódja :D
2010. ápr. 22. 14:22
 8/17 anonim ***** válasza:

Én is védem a telefonomat,meg úgy általában mindenemet jelszóval.Ez nem azért van,mert a páromban nem bízok,én így érzem biztonságban a holmijaimat.Ezt nevezik magánszférának,pontosan,és ehhez csakis neked van közöd,Te senkinek nem tartozol elszámolással,mi van és miért van a gépeden,telódon,tb.

Gondolom,hogy Te is hasonló megfontolásból raktál jelszót a gépedre,szóval mondd meg a barátodnak,tartsa ezt tiszteletben,és ne rossz szándékot lásson mögötte.Mondd el neki,hogy nem azért van mindez,mert Benne nem bízol,egyszerűen azért,mert úgy érzed,vannak dolgok,amik a Te magánügyeid.Finoman,kedvesen közöld Vele.Ha bízik Benned,akkor megérti.

2010. ápr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel pont az ellenkezőjét fogod elérni. Normális, bizalmas, őszinte kapcsolatban éltek nem? Ezt ha nincs semmi titkolni valód, miért nem erősíted meg a barátodban is?

Nem jelent semmit, nem ez a lényeg, de én is tudom a jelszót a barátnőm gépéhez, ő is az enyémhez. Megmondom őszintén először én is kissé bizalmatlan voltam Vele szemben. Nem akartam hogy megtudja a jelszavam, ezért mindig igyekeztem kerülni a témát :) Viszont szerintem észrevehette, és nagyon jól esett, amikor egy gépujrainditáskor mikor adtam volna Neki oda a laptopot, kérés nélkül megmondta és megkért, hogy írjam be én :). Ilyen apróságokkal tudja az ember elérni a párjánál, hogy megalapozza a kapcsolatukhoz szükséges bizalmat. Ellenkező esetben, ha még el is fogadja, akkor is mindig marad benne egy kis tüske, hogy de mit titkolhatsz előtte?

Én azt javaslom, hogy szerintem ha tényleg nincs semmi rejtegetni valód, nyugodtan mond el neki (persze csak ha Te is bízol benne annyira, hogy nem él vele vissza-de erről beszélek, ez a kölcsönös bizalom :))

Az én meglátásom szerint a magánszféra nem itt kezdődik. Magánszférába mondjuk részemről egy haverokkal történő sörözést, vagy a lány részéről modnjuk egy hasonlót az ő baráti körével sorolnék. Esetleg beletartozhatnak a Te saját családod dolgai, magánügyei, amiknek nem feltétlenül kell témája lenni egy pároddal történő beszélgetésnek bármilyen okból is legyen az. Vagy bármiféle olyan dolog aminek közléséhez még nem érzed elég mélynek a kapcsolatotokat. Ilyen esetben, egy ilyen belépéshez szükséges jelszó megmondásához szerintem így látatlanban is van már elég mély a viszonyotok :)


Nekem ez a véleményem, de a Te döntésed, Tégy úgy, ahogy jónak találod :)

P

2010. ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Külön felhasználóval is meg lehet oldani, hogy a felügyeleted nélkül is használhassa a gépedet, nem?
2010. ápr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!