Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az egyik fél társasági ember,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyik fél társasági ember, a másik otthonülős. Működhet így egy kapcsolat?

Figyelt kérdés
A férfi akivel ismerkedek ilyen beállítottságú, sok barátja, haverja van...Mindig keresi valaki, mindig eljár bulizni, inni velük, alig van otthon elmondása szerint. Én ennek a teljes ellentéte vagyok, csak dolgozom, és itthon töltöm a szabadidőmet, barátaim, barátnőim nem igazán vannak. Egy barátnőm van, de vele sem járunk el, csak átmegyünk egymáshoz néha. Egyáltalán nem vonz a társasági élet, sőt utálom ha beleerőltetnek olyan helyzetbe, hogy el kell mennem valami összejövetelre. A kettőnk különbözősége, már most megmutatkozik a kapcsolat elején, én szeretném vele tölteni a hétvégét, ő viszont a bulit választotta. És nem is titkolja, hogy ez többször is így lesz. Hétköznap találkozni pedig nem sokat ér, csak pár órára tudunk, és úgyis fáradt, nyűgös az ember munka után. Én sem arra vágyom, hogy hétvégente mindig nézzük a tévét, és az ágyban feküdjünk. Szívesen elmennék vele kettesben programokra, kirándulni, elutazni pár napra. Szerintetek van értelme komolyabban belemenni így a kapcsolatba?
2016. szept. 10. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
részemről nem működött a dolog.
2016. szept. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A válasz: egyértelműen NEM. A túl szociális emberek SOHA nem fogják elfogadni azt, ha valaki csendesebb. Elkezd majd piszkálni, figyeld csak meg. Keress egy ugyanolyan habitusú férfit, mint te.
2016. szept. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ezekre a helyzetekre mit mondani, mert a szerelem vak és az ilyen különbségeket az elején elkendőzi, de később probléma lesz. Pont ugyanilyen otthon ülős típus vagyok, és nem bírnám elviselni, ha minden hétvégén a buli, haverok felállás menne. Egyszer-egyszer persze, még én is elmegyek, de ha valakinek nagy igénye van erre... hát, az hosszabb távon nagy konfliktusforrás lesz.
2016. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dreamer88 ***** válasza:
71%

Nem szivesen mondok ilyet, de ennek hosszu tavon nem lesz ertelme. Foleg, ha a srac nem akar valtozni.


Az egesznek az lenne a vege, hogy te elhanyagoltnak erzed magad es sulyos lelki es onbizalmi seruleseket szerzel.


Probald megbeszelni vele, de ha egyaltalan nem hajlando valtoztatni az eletstilusan akkor nem erdemes egy (hosszu tavon mindenkepp) rossz kapcsolatban maradni.

2016. szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hat!nem nagyon müködik nem egyszerü,en sem tudom mit tegyek 6ev al mögöttünk.26 evesek vagyunk.parom otthonülö tipus nem jar bulizni inni a haverokkal,en mikor megismertem eleg bulizos lany voltam sok barattal aztan parom munka miatt költözött masik varosba több 100 kilometerrel odebb jöttem utana ennek mar 5 eve jol megvagyunk de valahol hianyoznak dolgok.pl hetvegenkent ritka ha kimozdulunk,meg setalni se a környekre mert nincs kedve ö inkabb egesz nap elnezne a tvt.ilyenkor en haragszok ra h egyszeruen munka aztan itthon döglünk.nehez igy de nem tudom h ez miatt hagyjam el szerintem szanalom mert szeretjük egymast es együtt tervezzük a jövöh lassan babat akarunk csak nekem neha mehetnekem van,imadok kirandulni...
2016. szept. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt, és nem.

Illetve szerintem az sem segítene, ha te bulizósabb lennél, és eljárnál vele bulizni. Az ilyen emberek pont azért élvezik a bulizást, mert szabadnak érezhetik magukat, és úgy érzik, övék az éjszaka, bármit megtehetnék.

Egy barátnő csak kötöttség lenne nekik...

Utána persze hazamennek, és elvannak,de utána ismét le van sz*rva.


Exem is pont ilyen volt, 2 és fél hónapig bírtuk.


20/L

2016. szept. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha tudnak kompromisszumot kötni, idomulni egymáshoz, akkor működhet, ha nem, akkor nem érdemes folytatni.

Az ember alap esetben lassan, de képes változni, és tágítani a komfortzónáját. Szélsőségesnek látszó változás csak akkor következik be, ha vagy az addigi élete nem a valódi komfortzónája volt, és kényszer hatására élt úgy (így jártam én), vagy az új helyzet egy olyan kényszerhelyzet, amihez alkalmazkodnia kell, vagy alkalmazkodni akar, de hosszú távon csak akkor megy a változás, ha abban is jól érzi magát, tartós sikerélménye van, különben visszahuppan idővel a saját komfortzónájába.

Szóval erre a kérdésre nem lehet egyértelműen igennel vagy nemmel válaszolni.

2016. szept. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

en csendes vagyok, megis szeretek tarsasagba jarni.


szerintem az a kerdes, hogy amig o szorakozik, nem erzed-e azt, hogy lemaradsz valamirol? hogy vele tortennek dolgok? es o nem talal majd unalmasnak, ha nincs mirol beszelned, hogy mi tortent veled?

2016. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én például sokáig azért látszottam otthonülőnek, mert rövid pórázon tartottak a szüleim, de alapvetően nem ez a típus vagyok, csak nekem nem a "bulizgatás" jelenti a nem otthonülést, hanem a tömegrendezvények és az utazás (nőként akár egyedül is, szóval 22 éves korom óta nem foglalkozom azzal, hogy jönnek-e velem ismerősök, mert ha akarok és ki tudom szorítani pénzben és időben, és a közlekedésben sincs akadály - nincs jogosítványom -, akkor egyedül is megyek). Nálam ez a sarkalatos pont, hogy ebből ne akarjanak visszahúzni, főleg, mert így is ritkábban van lehetőségem ezekre az élményekre, mint szeretném. Szóval össze tudnám hangolni egy egyébként megfelelő partnerrel az életemet, ha ő bár nem csatlakozik, de nem húzna vissza (bár elég furán jön ki, ha én megyek valahova, a párom meg nem csatlakozik, de még mindig jobb, mint hogyha jön és ott nyavalyog, mert neki semmi kedve), vagy egy olyannal, aki ugyan eddig nem így élt, de kedve lenne, csak valamiért a kivitelezésig nem jutott el, és ezért nem volt kimozdulós. Meg persze ott vannak azok a típusú emberek, akik ebben hasonlítanak rám, vagy még ennél is több lehetőségük van, és élnek is vele. Viszont gondjaim lennének olyan társ mellett, aki vissza akarna fogni, csak azért, mert ő nem akar vagy nem tud ezekhez a kimozdulásaimhoz csatlakozni, vagy bár velem jönne, de végighisztizné az egészet (az ilyet mondjuk lehet, hogy magára hagynám valahol).
2016. szept. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!