Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerinted melyik a jobb: egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted melyik a jobb: egy teljesen vitamentes kapcsolat, vagy egy olyan pár akivel minden problémára és vitára van megoldás?

Figyelt kérdés

fura a kérdés, tudom, valahol egyértelmő, hogy az első variáció a jobb... én mégis valahogy elképzelhetetlennek tartom, hogy úgy legyek együtt valakivel, hogy nincs efgy vitánk sem

a minap egy ismerős pár mesélte nekünk (nekem s páromnak) hogy ők már évek óta együtt vannak, pár hónapja házasok is, és egy komoly vitájuk sem volt még.. én pedig csak arra tudtam gondolni, hogy mi a párommal elég gyakran összekapunk valamin.. s még csak éve vagyunk együtt


van okom aggódni emiatt? szerintetek kell vagy sem a nézeteltérés egy kapcsolatban?


2016. szept. 11. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:

A kulcsszó ott van, hogy az ismerős párnak is _komoly_ vitája nem volt.


Mesélek én is egy sztorit: van egy barátnőm, halál cukik a párjával. Egy közös ismerős áradozott nekik, hogy hát ők mennyire édesek és mennyire tökéletes pár, és sose veszekednek, és jajj neki sose lesz ilyen...

Az adott barátnő csak pislogott. Hiszen ők is veszekednek, persze. Apróságokon folyton összekapnak. Csak külső szemlélő ebből nem lát semmit, mert megoldják és túllépnek rajta. És erre bizony ők is azt mondják, hogy komoly vitájuk nincs - külső szemlélőnek pedig ők "A" tökéletes pár.


Nincs baj a nézeteltérésekkel. Az asztalcsapkodós tányértörős balhékkal már van. Ha nem ilyenek vannak nálatok, akkor nincs gond. :)

2016. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem higgadtan is meg lehet beszélni mindent, nálunk is vannak olyan dolgok amiben nem értünk egyet, de akkor elmondja nyugodtan a párom az elképzelését én is elmondom, esetleg beavatjuk a szűk családi kört is, ki mit gondol róla és akkor szépen nyugodtan megbeszéljük. Kisebb dolgokban sem érdemes felkapni a hangot és vitát generálni belőle, tolerancia..Vannak kis dolgok, de abban meg engedünk egymásnak, én is neki, ő is nekem, mindenkinek van rigolyája, hülyesége, ezekben muszáj engedékenynek lenni.
2016. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nálunk sajnos sokszor abból van a vita, hogy egyes dolgokban nagyon eltért a gondolkodásunk, és valami amit én tök normálisnak tartok, neki elképzelhetetlen, v fordítva..
2016. szept. 11. 21:39
 4/9 A kérdező kommentje:
és ezért félek én, hiszen ezek mint a jövőben is vitaforrások lehetnek..mert nem azok vitázunk hogy ma nem olyan jó a húsleves, hanem pl. azon, hogy számára sokszor más fontosabb mint én, az én véleményem, kéréseim, stb.. ez csak egy pl :)
2016. szept. 11. 21:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért kéne vita a párkapcsolatba? Érzelmileg eltávolít a másiktól, és az energiát is elveszi más, jobb dolgoktól. Nekünk sosem volt nagy veszekedésünk a párommal, és egyáltalán nem érzem hogy hiányzik. A véleménykülönbségeket meg tudjuk beszélni, ha meg észrevesszük, hogy valamelyikünk csakazértis vitát próbál generálni, akkor a másik figyelmezteti, és megbeszéljük, mitől ingerült.


Viszont azt sem gondolom, hogy ettől a mi párkapcsolatunk jobb lenne a többinél. Egyszerűen csak mi másképp működünk, mint a vitázósok. Minden párnak van egy saját dinamikája, nincs arra recept, hogy mitől lesz jó a kapcsolat. Ha szerinted ettől nem rossz a kapcsolat, akkor semmi gond. :)

2016. szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi számít vitának. Mert véleménykülönbségek nálunk is vannak, meg szerintem mindenhol, hisz egyikünk sem papucs, hogy mindenre bólogasson (csak kérdés, hogy az adott pár hogy reagálja, le mert ebből is lehet 3 napig nem szólok hozzád állapot). De én is azt vallom, és a párom is, hogy nekünk még nem volt vitánk, mert nekünk a vita a kiabálós, ajtócsapkodós, otthonról elmenekülős, napokig nem szólunk egymáshoz állapot.
2016. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi az egy év alatt talán egyszer vitáztunk csak. Ez nem jelenti, hogy magunkba folytjuk a nézeteltérést, csak én nem vagyok olyan ideges típus, párom meg velem normálisan oldja meg a dolgokat, nem veszekszünk, pedig a munkahelyén szokott azért kiabálni az értetlen kollégákkal. :D Itthon más, egy kapcsolatba nem hiányzik a feszültség.
2016. szept. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs ket egyforma ember, nincs ket egyforma ertekrend, velemeny. Epp ezert, ha egyuttt el ket ember, az hetszentseg, hogy adodik nezetelteres. Ha ezt szonyeg ala sopri valamelyik fel, akkor nincs belole vita. De nyilvan nem ez a jo megoldas. Egeszseges kapcsolatban a vita elkerulhetetlen szerintem. (35/N)
2016. szept. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Ahol nincs veszekedes Nincs megfelelö kommunikacio!!nincs 2 ugyanolyan ember es nincs tökeletes parkapcsolat sem!ahol nincs veszekedes vita ott nincs meg a megfelelö kommunikacio.En ezt tudom elözö kapcsolatom 2 evig tartott,soha nem veszekedtünk en azt hittem milyen jo dolog es milyen jol összepasszolunk.csak sajnos minden olyan dolgot ami vitat okozott volna inkabb elhallgatta,aztan egymas utan derültek ki dolgok,vegülis,at is vert csunyan nem csalt meg de voltak nö ügyek meg hasonlok amiket elhallgatott aztan idövel mastol tudtam meg.ha megfelelöen öszinte lett volna hozzam es meglett volna a kommunikacio a bizalom talan ma is együtt lennenk mert nem csinalt olyan dolgokat amik miatt szakitottam volna,de igy utolag nagy csalodasz okozott magam hibaztattam h biztos nekem nem lehet elmondani semmit de vegül rajöttem h gyava volt neki az a megoldas ha titkolja mert abbol nincs veszekedes.ez nem parkapcsolat,ez nem jobsn -rosszban!mert csak a jot tudtam rola.szoval inkabb neha veszekedes vita,jelenlegi parommal neha szoktunk van h csunyan is,de utana az ölelesek az összebujas h neharagudj ram ugyerzem kell.neha az unalmas hetköznapokban egy veszekedes utan ujra erötör az emberböl h mennyire de mennyire szereted a parod es nem akarod elvesziteni,egy vitamentes kapcsolat egy idö utan unalmas lesz
2016. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!