Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tűrjek az anyósnak vagy inkább kockáztassam meg a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés
A párommal albérletben laktunk, de ki kellett költöznünk nyáron, mert megvették a lakást. Úgy döntöttünk akkor, hogy egyenlőre ő is az anyukájához hazaköltözik és én is haza a szüleimhez és keresünk egy új albérletet. Viszont ő kitalálta, hogy inkább lakjunk az anyjánál és így tud jobban gyűjteni, hogy tavasszal tudjunk venni egy kisebb házat. Az anyját viszont 2 óra hosszáig se bírom elviselni be nem áll a szája, folyton okoskodik, kibeszél másokat stb. A dolgon nehezít, hogy 7 hónapos kismama vagyok. Veszélyeztetett terhes mert nyitva van a méhszájam, folyamatosan feküdnöm kell és nagyon hülyén érezném magam, hogy ott más házánál feküdjek csak. Ráadásul az anyja ezt nem is fogja fel, mert mikor egy héten egyszer elmegyek este akkor is folyton mondja, hogy gyere máskor is, nem igaz, hogy nem bírsz ki 20 perc utazást. A párom ő azt mondja, hogy gyerekkel nem lehet már albérletbe menni ahonnan bármikor kitehetnek amiben igaza is van, de anno nem erről volt szó, hogy anyóssal lakunk és már egyre többet veszekedünk, mert azt egyáltalán nem nézi nekem mi a jó. Hozzánk nem költözhetünk, mert nincs hely sajnos.

2016. szept. 28. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Erre mondják, hogy a muszáj nagy úr. Ha tavasszal tényleg el tudtok költözni, akkor érdemes lenne ezt bevállalni, mert ha ti most szétköltöztök, és a gyerek születése után is külön laktok egy jó darabig, akkor annak elhidegülés lesz a vége.

Onnan, kisbaba mellett, szinte lehetetlen helyrehozni egy kapcsolatot. Gondolom, világos, miért kockázatos ez a kapcsolatodra nézve.


Amúgy is elég érdekes lenne, hogy közös gyereket vártok, de külön laktok. Erős visszalépés, és a legtöbb embernek ez a verzió nem is jutna eszébe.

Csak abban tudnék én is gondolkodni, hogy vagy együtt költöztök valahová, vagy sehogy.


Az anyóst meg el lehet viselni pár hónapig, az ő unokáját várod, csak képes lesz megérteni, hogy nem jókedvedből van nyitva a méhszájad, és nem szeretnél koraszülést. Ha gond lesz, akkor a párod tegye helyre anyukát, ez az ő dolga, és ezt előre tisztázd is vele.


Neked pedig jelenleg (és úgy nagyjából életed hátralévő részében) azt kell nézned, hogy mi lenne a legjobb a babának. Az pedig az, ha az apjával is lehet az első perctől fogva, ugyanúgy az élete része, mint te, ez pedig csak együtt lakva lehetséges.

Illetve az a jó neki, ha biztos a lakhatás, amire egy saját kis otthon tökéletes lenne kezdetben.

2016. szept. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Tudom, hogy le leszek pontozva, de én többek között ezért sem értek egyet ezzel a fene nagy függetlenséggel.

A lakhatás nincs megoldva, anyuka + apuka nem házasok, de a gyerek persze már úton van.

Éljen két ember felelőtlenül addig, amíg a saját életüket rontják el, de amikor ártatlan gyerekekről van szó.... Ennek a picinek biztos, hogy az a legjobb, hogy valamelyik nagyszülőnél kell megkezdenie az életét, valószínűleg apa nélkül? Az jó lesz neki, ha az oviba a szülőire egy szülőpár fog elmenni (már amennyiben akkor még együtt lesznek), és nem egy házaspár? A gyerek mit fog mondani az anyjára? Azt, hogy az anyja, aki az apja barátnője?

2016. szept. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
2es sok embernek van gyereke és nincsennek összeházasodva szerintem ez a mai világba már nem szégyelni való dolog. Kedves kérdező próbáld meg akkor úgy,hogy eleinte csak elmégy pár napra meglátod,hogy érzed magad anyós,hogy viselkedik. Aztán meg ha annyira nem jó neked úgy pátod is meg értheti,hogy nyugalomra van szükséged és próbáld meggyözni,hogy vegyetek ki valami olcsóbb albérletet mert te vele szeretnéd kettesben meg élni azt a csodát,hogy kisbabátok lesz. Mennyivel jobb lenne,ha majd a kórházból is ha mentek haza nem lennének ott okoskodó,idegesítö emberek. Vagyis én igy gondolom
2016. szept. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Terveztétek a gyereket, vagy csak becsúszott? Mert ha utóbbi, az sok mindent megmagyaráz.

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez a férfi nem hiszem, hogy készen áll az apaságra, és gyanítom, hogy rövid időn belül egyedülálló anyuka maradsz ott, a szüleidnél. Összeköltözés ebből nem nagyon lesz.

Úgy volt, hogy kerestek lakást, de egy átlátszó ürüggyel simán leállította a dolgot. Számomra furcsa, hogy nem akar a veszélyeztetett terhes feleségével lenni, èn ettől nagyon ki lennék borulva, hiszen nem az anyám csinálta a gyereket, mégis kvázi ő segít most neked mindenben.

Amúgy meg mit dolgozik a férj, hogy tavaszig egy érkező baba, az orvosok, és a beszereznivaló babakelengye mellett félte tud annyit tenni, hogy jusson egy házra is?

2016. szept. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező!

Ne légy hülye!

Idézlek:

1. "úgy döntöttünk akkor, hogy..., keresünk egy új albérletet. Viszont ő kitalálta, hogy...."

2. "anno nem erről volt szó"

3. "egyre többet veszekszünk"

4. "egyáltalán nem nézi nekem mi jó"


Ez a férfi pont akkor hagy téged cserben, amikor a legnagyobb szükséged lenne rá is, meg a nyugalomra is.

Van egy olyan érzésem, hogy tavasszal is lesz kifogás, hogy miért nincs ház.

2016. szept. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Girgoy ***** válasza:

Próbálom összerakni a szitut, de már ott fennakadtam, hogy ha 7 hónapos kismama vagy, akkor nem télen érkezik a gyerek? Mindegy, ez csak azért fontos, mert ha akkor már tuttira látszik rajtad és tuttira nem fognak Nektek albérletet adni.


Tehát a legkönnyebb tényleg az, hogy az anyóst viseld el valahogy, de részedről leginkább ez kéne, mással ne terheld magad, szüljél egészséges gyereket!


Esetleg önkormányzati lakásra tudtok pályázni, annak is utánanézhetsz, nem tudom hol laktok, de a legtöbb helyen lehet ilyenre pályázni az önkormányzatnál. De minél előbb, mert hosszadalmas az ügyintézés.


Másfelől viszont a párod pontosabban mit csinál? Van melója, készül arra, hogy apa lesz és ez felelősséggel jár? Képes normális otthont teremteni a családjának? Mert ha azért költözött vissza anyucihoz, mert nem nőtt le róla, az gáz. Meg hát jön már egy ideje ez a gyerek (akárhogy is számoljuk), mondjuk gondolhatott volna rá, hogy akkor már jó lenne egy saját lakás. Hárman még kisebb helyen is elfértek, járjatok utána kedvezményes lakáshitelnek, stb. Nem feltétlenül több a lakáshitel törlesztőrészlete, mint egy albérletnek. Szóval a leendő apa gyötörje már magát, ha jön a gyereke. Ameddig pedig nincs lakás, addig is beszéljen az anyjával, hogy ne szivasson Téged (Bár nem tudom, mennyire szivat, ilyenkor hajlamos az ember túllihegni a dolgot is, mert ha nem olyan vészes, akkor egy tapasztalt anya azért sokat segíthet a szülés és kezdeti gyereknevelés körül, ha más nincs).

2016. szept. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Girgoy ***** válasza:
Ja bocs, most láttam, hogy a költözés van tavasszal, valami miatt azt hittem, már az új lakásban akartok szülni.
2016. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2 gyerekem nevelkedik alberletben,nekunk semmi gondunk ezzel,sot egyik foberlonek sem volt,rendesen fizetunk.


Az mar nagyobb gaz h anyos zsarnokoskodik es a parod nem all ki melletted.Ez kihatassal lesz a parkapcsolatodra es lehet h az idegeskedes a szoptatasra is.En nem engednek ebbol.Max tolodik a sajat lakas vasarlasa de nyugodt kornyezetben,ketten neveljetek a bebit.


Ha kidobnak alberletbol meg mindig ott a lehetoseg h anyoshoz mentek.

2016. szept. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szokásos. Egy újabb gonosz anyós kérdés.
2016. szept. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!