Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, hogy a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy a barátom ne érezze úgy, hogy önző vagyok?

Figyelt kérdés

Abszolút nem tartom magam önző embernek, szívesen segítek bárkin, ha pedig az illető még fontos is nekem, akkor tényleg bármit megtennék érte.

Viszont valahogy mindig elszúrom, rosszul kommunikálom, vagy nem tudom, és minden ismerősöm önzőnek nevez egy idő után. Mindkét exemnél előjött ez. :(

Nem akarom, hogy a jelenlegi párommal is ez legyen!

A legnagyobb baj, hogy őszintén értetlenül állok a dolog előtt, mert olyan dolgok miatt kaptam meg, hogy önző vagyok, hogy csak pislogtam... Oda jutottam, hogy abszolút nem értem már az embereket, hogy mi számít önzőségnek az általános norma szerint, és mi nem.

A párommal erről már beszéltünk, azt mondja nem lesz semmi baj, szerinte abszolút nem vagyok önző. De mindenki ezt mondta először!! :(

Mire figyeljek? Miket csináljak, hogy elkerüljem ezt? Tudnátok tanácsokat adni?

23/L


2016. okt. 4. 22:45
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#7

Koszi a valaszod.

A bonbonos es a boros sztori nem a parommal tortent, hanem csaladtagokkal. A csoki csomo ideig kint volt a konyhaban, barki vehetett volna belole, egy ido utan ugy vettem, hogy mas nem ker belole, es mivel egyedul voltam otthon, megeszegettem. Ha otthon van mas is, akkor mindig megkinalom.

A bor volt eletemben az elso ajandek, amit a kesobbi paromtol kaptam, ezert konkretan az a palack fontos lett volna nekem. Ha szol elore akkor viszek neki akarhany uveg bort.


A problema-megveszelos dologhoz:

Az akkori parom haborodott fel azon, hogy meg akartam volna beszelni valami fontosat, es egy random haverom kerte ki maganak, hogy nem kerdezem meg mindig, hogy mizu. A komolyabb problemairol epp, hogy kerdezgettem mindig, de az nem erdekelt, hogy epp melyik buszon ul, meg hasonlok, legalabbis annyira nem, hogy kulon rakerdezzek. Utalom a "mizu - semmi" szintu beszelgeteseket, epp hogy elveszi az idot a fontos dolgokrol.


Akik irtak, hogy dobjam ki meg stb: Ezek az exeim, a mostani parom abszolut nem ilyen, csak felek hogy elrontok valamit es ilyen lesz kesobb o is.

2016. okt. 5. 10:42
 12/13 A kérdező kommentje:

#8

Koszi a reszletes valaszt!

A szobas dologhoz: Nem volt sehany szobank, nem eltunk egyutt, meg nem is keresgeltunk lakast, csak ugy random beszelgettunk a dologrol, mikor igy felhaborodott.

2016. okt. 5. 10:46
 13/13 anonim ***** válasza:

Némi párkapcsolati tapasztalattal a hátam mögött azt vallom, hogy KELL egy egészséges önzés a kapcsolatban. Sőt, elengedhetetlen. Ha ugyanis te magad nem érzed jól magad a párkapcsolatodban, akkor a másik félnek sem tudsz örömet nyújtani. Tudod, a repülőn is azt mondják, hogy először saját magadra tedd fel az oxigénpalackot, mert csak így tudsz másoknak segíteni!

Én a párkapcsolatomban vállalom, hogy önző vagyok, és a páromat is arra biztatom, hogy legyen az. Olyan mértékben, hogy a saját igényeink kielégüljenek. És csodák csodája, attól, hogy rendben vagyunk, egymás számára is képesek vagyunk nyújtani annyit, ami elég a harmonikus párkapcsolathoz.

Szóval én azt mondom, legyél önző, ne rendeld alá magad, várd el, hogy a te igényeid kielégüljenek (egészséges kompromisszumokat persze lehet kötni). És ha valaki nem veszi figyelembe a te igényeid, azzal nincs dolgod. Ennyi a titok.

2016. okt. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!