Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egy férfi nem vitázik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy férfi nem vitázik a nővel, annak milyen okai lehetnek? Úgy értem, hogy összezördüléskor inkább elvonul, és nem reagál, úgymond ráhagyja a nőre.

Figyelt kérdés
2016. okt. 12. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk nem akar értelmetlen vitákban részt venni, hagyja inkább, hogy had köpje a tüzet a sárkány, majd lenyugszik. Szűkebb családommal én is így vagyok.
2016. okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kíváncsicska ***** válasza:
Az én férjem is ilyen.A kezdetektől.Megvárta míg lehiggadok és tud normális emberi hangnemben,higgadtan beszélni velem.Egy részből útálom,mert siha nem lehetett vele egy "jót" veszekedni, viszont higgadtan emberi módon tudtuk megbeszélni a dolgaink.
2016. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Az hogy buta. Nembtudja mit szeretne, és ha tudná sem lenne képes elkommunikálni. Önérvényesítés nulla.

Így hát meghúzódik.


Vita minden kapcsolatnak fontos része. Ha a felek képesek eredményes vitára, problémájukat win/win megoldani, akkor a felek sokáig boldogok maradhatnak :)

2016. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Párom is ilyen - ő azért, mert tudja magáról, hogy a vita hevében képtelen a normális emberi kommunikációra. Ergo bunkó, méghozzá nagyon, és valószínűleg olyat mondana, amit maga is megbán.

Ezért aztán nem hajlandó vitázni, ha gond van, messzire kerül.


Nála tartozik ehhez egy konfliktuskerülő személyiség is - a gondokat kivárja, míg maguktól apróvá válnak, nem beszéli meg, ha nem muszáj. Utóbbi tulajdonságon szerencsére lehet javítani. :)

2016. okt. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

A ráhagyás számomra is egy konfliktuskerülő, de semmiképpen nem proaktív, vagy egyáltalán felnőtt,érett gondolkodásmódot tükröző hozzáállás.

Ha valaki rendszeresen és gyakran így rendezi le a felmerülő gondokat az életében, párkapcsolatában, az szerintem egyszerűen vagy nem tiszteli a másikat, vagy nem akar/nem tud elég energiát, érzelmeket stb. fektetni a kapcsolat fenntartásába, működéséhez így csak egyelőtlenül, kisebb részben járul hozzá vagy egyszerűen alapvető készségei, képességei hiányoznak a problémamegoldáshoz (megbeszélés, probémafelvetés, egyeztetés, kompromisszum, saját álláspont megfogalmazása, engedmények stb.)


Egyik lehetőség sem túl vonzó számomra.


Az elvonulást én egyébként még akár passzív agressziónak is tudom értelmezni, mert ez is egyfajta presszió, a téma erőszakos lezárása, kivonulás- egyáltalán az esélyét sem adja meg annak, hogy egyeztessünk, beszéljünk, ki-ki elmondhassa - kultúráltan persze- a véleményét, érzéseit, javaslatait. Mi van, ha én kíváncsi lennék az övére- hiszen véleménye vagy érzése csak van a történtekkel kapcsolatban?

Az ilyen passzív agresszív személyiségű ember még a döntést is elveszi a másik féltől, hogy egyáltalán meg akarja-e oldani vele közösen a felmerült gondokat.


Felnőtt, érett embernek, nőnek tartom magam.

Számomra nem egyenrangú az a kapcsolat, ahol rendszeresen és folyamatosan így zárja a partnerem rövidre a konfliktushelyzeteket. Ez nem hoz sem megnyugvást, sem megoldást, legfeljebb konzerválja vagy elodázza a problémát- egyik sem túl jó előjele egy hosszútávú, tiszteleten és megbecsülésen alapuló szeretetkapcsolatnak.

(...és különösen utálom, amikor az ilyen passzív agresszív ember a "de csak jót akarok, csinálj ahogy neked jó" szöveg mögé bújik, szóval még a döntés felelősségét is lepasszolja, biztos, ami biztos :)

2016. okt. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Az oka? Hogy az átlagnál intelligensebb.
2016. okt. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Most komoly az ittei vélekedés, hogyha sárkánykodik, kötö(s?)zködik a nő akkor ha nem reagálsz az őrjöngésre akkor gáz vagy, hanem be kellene szállni "kussojjá má, mert én vagyok férfijjállat!" stílusban?
2016. okt. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9%
Ezer oka lehet, az egyik pl. az, hogy úgy gondolja, hogy a nővel úgyse lehet értelmesen, érvek mentén megvitatni a dolgot - akár úgy általában sem, vagy csak akkor, amikor épp elszáll az agya.
2016. okt. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy túlságosan szereti a nőt és nem akar vele vitát, vagy leszarja már az egészet és nem érdekli.
2016. okt. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!