Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szétköltözni? Mi legyen?

Figyelt kérdés

Párommal hat éve együtt vagyunk, ebből lassan három éve együtt élünk albérletben. Azonban most nagyon megemelte a tulaj a bérleti díjat. Semmi pénzünk nem maradna. Én szeretném már kifizetni a hitelemet, mert akkor több pénz maradna. Ehhez azonban az kell, hogy haza költözzek egy évre, mert csak úgy tudnám kifizetni és aztán gyűjteni is lehetne. De hozzánk nem jöhet a párom lakni és én se mehetek hozzájuk. Ő viszont egyedül alig élne meg az albérletben, haza a szüleihez nem akar menni, mert hogy állandóan csak a veszekedés lenne.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Ha maradunk akkor soha az életbe nem fogom tudni kifizetni a tartozásomat és kb semmire se lesz pénzünk. Viszont ő nem akarja, hogy menjek.


2016. okt. 13. 08:44
 1/8 Költőnő? ***** válasza:
100%
Másik, olcsóbb albérlet?
2016. okt. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vad ötletem támadt: új albérlet?
2016. okt. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még drágábban vannak albérletek és mivel kauciót is kérnek két havit ki se tudnánk fizetni.
2016. okt. 13. 09:16
 4/8 anonim ***** válasza:

A kaució gondolom nem okozna gondot, hiszen a jelenlegi lakásból kiköltözéssel visszakapjátok, amit ide erre a címen adtatok, az nagyjából elegendő a következő bérleményhez "beugrónak" (vagy lelakjátok és addig meg összegyűjtitek a következő kaució általában 2-3 havi összegét, de ez már csak technikai kérdés).


Több lehetőségetek is van, de ezt csak ketten tudjátok egyeztetni méghozzá úgy,hogy leültök közösen és osztotok-szoroztok, hogy melyik verzióval pontosan mennyi pénzetek marad, mennyire megterhelő, elviselhető stb. listát kell írni és vágigrágni normálisan, ezt szerintem nem lehet megúszni.


Lehetőségek józan ésszel:

- maradtok a jelenlegi helyen, a magasabb díj miatti különbözetet más kiadáson próbáljátok megspórolni (nyilván itt senki nem lát a pénztárcátokba, de pl. ha ez úgy megy, hogy kisebb megtakarítást tesztek el havonta vagy a szórakozásra fordított keretből csíptek le, esetleg ha valaki dohányzik az leteszi, csökkenti stb.)- ez áldozattal jár, lehet, hogy nem fér bele, nem lehet megvalósítani. Ha nem írsz konkrét összeget, akkor nehéz okosnak lenni.

- ugyanezen vonalon: tartozásodat átütemezni, hosszabb futamidőre kérni, ezzel egy kis időre fellélegezni, maradni a jelenlegi drágább bérleményben időlegesen, de legalább nem SOS és kutyafuttában kell új helyet keresni

(egyébként azért nőként is nagyon szúrja a szememet: miért gondolod, hogy a TE tartozásodat közösen kellene fizetnetek? ha ilyen kényszerítő körülményeid vannak, akkor nem nagyon fair, hogy a párodnak is a te korábbi felelőtlen pénzügyi döntéseid miatt kell a nadrágszíjat meghúznia- inkább az lenne a normális, érett viselkedés, ha te spórolnál a saját kiadásaidon és/vagy te keresnél jobban jövedelmező munkát vagy keresetkiegészítést stb.)

- a környéken lévő KISEBB bérlemények nyilván olcsóbbak, mint a jelenlegi- ha van mozgásteretek a lakásméretet illetően, akkor ebben talán érdemes legalább időlegesen kompromisszumot kötni (nem egy hosszútávú és kényelmes megoldás, de egy fiatal, huszas évei elején járó párnak pl. időlegesen egy kis garzon is megfelelhet, azért annak rezsivel együtt sem százezres mértékű a költsége havonta, tehát két keresetből reális lehet!)

- ha a környéken megoldhatatlan az olcsóbb/kisebbe költözés, akkor tessék egy picit jobban kimozdulni a komfortzónátokból, körülnézni, hogy a települás más részein vagy esetleg a szomszédos, közeli kistelepülésen stb. nincs-e valamilyen elfogadható hely? Nyilván akkor ez esetleg több utazással jár, de ha lényegesen olcsóbb, akkor még a közlekedés költségeit hozzászámítva is lehet, hogy értelmes döntés lenne

- Milyen típusú munkátok van? Ha a kiadáscsökkentés nem megy, akkor lehet (és ilyen helyzetben szerintem elsődlegesen kell is!) a bevételnövelésen gondolkodni. Lehetséges, hogy valamelyikőtök tudna jobban fizető állásra váltani (megint kellene kimozdulni, dönteni, nem csak a szűk városban, lakókörnyezetben gondolkodni, ha fiatalok, gyermektelenek vagytok, akkor nem kell röghöz kötöttnek lenni). Különösen javaslom ezt a gyors váltást, ha vagy alacsonyabb szintű (betanított jellegű pl. eladó, operátor stb.) munkátok van, ilyen az ország más pontjain is könnyűszerrel lehet találni, akár olcsóbb lakhatással, lakhatási támogatással- legalább arra az időre, amíg összeszeditek magatokat anyagilag.

- ...és bizony mérlegre kell tenni az időleges hazaköltözést is, rágjátok át, hogy mennyire vállalható mégis HATÁROZOTT időre- mondjuk a TE tartozásaid miatt az élettársad helyében én is morcos lennék, ha 25+ évesen haza kellene menni a szülői házba, de ezt nektek kell lemeccselni egymással.

2016. okt. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is keressetek olcsóbb albérletet,ha külön költöztel az a kapcsolat halála
2016. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, őszinte leszek, nemtől függetlenül ha engem a párom magamra hagyna és hazaköltözne, úgy hogy én nem tudok hova menni. (Jó szülők, de az se játszik ha állandóan viták lennének) Akkor az a kapcsolat végét jelentené, mert ennyire nem számíthatnék rá.

Hidd el, lehet hogy most erre nem gondol, de ahogy magára marad a gondolataival, ezen fog érlelődni, viták lehetnek belőle és 100% szakítás, és hozzáteszem teljesen jogosan, és valószínűleg te is ezt csinálnád fordított esetben :)

2016. okt. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A kauciót nem kapjuk vissza, mert anno úgy írta alá a párom a bérleti szerződést, hogy ha onnan elmegyünk, akkor az lelakható 2 hónapig.

A diákhitelemet én fizetem teljesen, neki soha egy fillért nem kellett beleadnia.

Sajnos ami sok pénzt elvisz, az az autó, mert használtan vette és sok minden ki kell cserélni rajta és ugye az evvel járó plusz kiadások tankolás heti 5000 ft stb. Plusz a majdnem 10 ezres telefonszámlája mert új telefont vett.

Ő nem akar munkát váltani, mert neki ahol van, ott kényelmes, közel van.

Az én munkahelyem is biztos, szoktam kapni plusz pénzeket, de az általában az autóra ment el vagy kajára, ha az autó miatt nem volt épp pénzünk.

2016. okt. 14. 08:41
 8/8 anonim ***** válasza:
BP-n éltek vagy vidéken? Mennyi pénzből tudtok gazdálkodni? Mennyi a kiadásotok?
2016. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!