Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tudok párommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok párommal olyan önzetlen lenni mint a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat gondolkodtam azon hogy ha a gyerekemről van szó akkor a saját érdekemet háttérbe szorítom,mindig ő az első.Ha tenni kell érte valamit,ha anyagiakról van szó,stb. Inkább lemondok dolgokról csak neki legyen meg ami fontos.

Amit nem értek,párommal miért nem tudok ilyen lenni.Vele szemben igenis nézem a saját érdekemet,és elítélendő vagy nem,inkább saját magamat veszem figyelembe és a gyerekemet.Nem is szívesen költök rá.Mintha sajnálnám tőle az anyagiakat,úgy érzem magamtól vagy a gyerekemtől veszem el.Pedig szeretem.Más is szokott érezni ilyet?Mi lehet az oka hogy ilyen vagyok?


2016. okt. 13. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Egy bizonyos fokig természetes. Azt mondják az okosok, hogy a világon nem létezik olyan tiszta, önfeláldozó szeretet, mint az, amit az anyák a gyermekükkel szemben éreznek. Ez a szeretetnek a legmagasabb foka. (Nyilván akadnak kivételek, hiszen vannak végtelenül önző anyák is...)


Másrészről viszont, a párunkkal való kapcsolatban is kellene valami hasonlónak érvényesülni... Nem ugyanazon a szinten, de azért... ha valakit szeretek, fontos, hogy neki jó legyen. Az ő öröme az én örömem.

Persze lehetnek gátló tényezők. Nem lehet, hogy valamiért haragszol a párodra?

2016. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De lehet hogy haragszom bizonyos dolgokért,persze nem nyíltan,inkább tudat alatt.Ő sem önzetlen velem,ez tény.Ezért lennék ilyen vele?

Vissza gondolok,volt egy élettársam akit szerettem,sok mindent tettem érte önzetlenül.Mondjuk ő is,utána még is megcsalt.Körülbelül azóta érzek így egy férfi iránt hogy nem az érdekel leginkább hogy neki mi a jó.

Tudom hogy nem így kellene lennie,de fogalmam sincs mit tehetnék az érzéseim ellen.

2016. okt. 13. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy mit érzel, hanem hogy mit csinálsz. Szerintem, ha úgy csinálsz, mintha szívesen adnád és nem féltenéd a pénzt, akkor azt van jogod érezni, amit szeretnél. Egy idő után pedig természetes(ebb) lesz.
2016. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valamennyire normális az, hogy a gyerekeddel önzetlenebb vagy, hisz őt feltétel nélkül szereted, bármit is tesz vagy csinál szeretni fogod, függ tőled stb. Viszont a párodat nyilván úgy választottad valamiért, mert kedves, jóképű, figyelmes, tőrődik veled, ezek nélkül valószínűleg nem szeretnéd. Viszont az már túlzás amit te írsz, hogy nem szívesen költesz rá. Attól, hogy anya vagy még nő/feleség is. Te tartod el egyébként vagy hogy érted egy ajándékot is sajnálsz tőle? mert az már nagyon gáz.
2016. okt. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
# 2: Azt tudod tenni, hogy tudat fölé hozod a problémát és megbeszélitek. :) Lehet, hogy tényleg te is vágysz arra, hogy költsön rád, és ez amolyan passzív agresszív megnyilvánulás részedről. De ezt csak te tudod érdemben tisztázni: elsősorban magaddal, másodsorban a pároddal.
2016. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Párom kedves,bár inkább normális modorúnak mondanám.Jóképű,legalábbis nekem.De sokszor nem veszi figyelembe mit szeretnék,és nem is költ rám.

Például ajándékot sem kapok soha tőle,apróságot sem.

Pedig jólesne ha valamennyit anyagilag is költene rám,ellenkező esetben azt érzem hogy sajnálja tőlem a pénzét,ez rosszúl esik. Talán ezért vagyok vele ilyen?

2016. okt. 15. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!