Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 2 probléma a barátnőmmel. Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 probléma a barátnőmmel. Ti hogy kezelitek az ilyesmit?

Figyelt kérdés

Hiába takarítok, ha nálam van a barátnőm, mindig mocskot csinál. Odavizez a fürdőbe vagy a konyhába, aztán ahogy belelépünk papuccsal, lábnyomok maradnak. Utálom. Állandó probléma hogy mindenhova odavizezik. Volt hogy részben emiatt nem akart átjönni, mondtam hogy de jöjjön, mi értelme a kapcsolatnak ha nem akarunk találkozni? Aztán persze megint szétvizezett mindent, mérgelődtem, és mondta hogy na ugye ő mondta hogy ez egy nyomós érv volt hogy ne jöjjön. 😒 És nem mossa fel. Mert nem veszi észre, szétszórt. Ha észreveszi, vagy mondom, akkor felmossa szó nélkül, de legtöbbször én mosom fel. Meg csomószor mikor elmegy szanaszét hagy mindent. Itt egy pulcsim amit ő hord itthon, ott egy otthoni nadrág, amott koszos tányér, stb.

Amúgy nem háziatlan, be szokott nekem is segíteni ha nagyobbat takarítok, meg náluk is felmos, mosogat, stb. A szobájában rend van, pedig az egész lakás rendetlen, szóval van igényszintje. De pl. por van a szobájában, meg ritkán van minden letakarítva és felporszívózva, de attól még rendben vannak a holmijai, míg a többi családtagja nagy kupiban él.

Ez volt az egyik. Jön a másik.

A barátnőm sose kér semmit ami pénzbe kerülne, meg lehetőségeihez mérten beszáll a költségekbe. Van hogy meglep valamivel, amiknek egy jó része pénzbe kerül, szóval nem élősködő. De mindenképpen megsínyli a pénztárcám hogy kapcsolatban vagyok. Nem nagyon keres, csak ilyen semmi kis munkái vannak egyetem mellett, meg otthon azért ellátják. De főleg kajára meg egyéb dolgok miatt megy el pénz, pedig kis lábon élünk. Én sok pénzt gyűjtök, pl. hogy következő nyáron el tudjak vele utazni Toszkánába, meg távolabbi célokra is. Megy is a gyűjtögetés mert jól keresek, de mindemellett visszafogottan kell élnem. Ez pedig mivel kapcsolatban vagyok, nagyon nehéz. Amúgy nem sajnálok tőle semmit, mint mondtam ő sose kér, de attól még nyilván muszáj ezt azt, pl. ha velem van és nem otthon, akkor etetnem kell, meg magamtól is szoktam adni neki használati tárgyakat, meg ezt-azt. Van hogy velem van és ő állja a kajáját, de legtöbbször ez nem jön össze neki.

Mondjuk ehhez a második problémához nem hiszem hogy lehet különösebb tanácsot adni, de nem törlöm ki most hogy már leírtam. :D


2016. okt. 20. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem illik hozzád, ennyi.

Egyrészt rendmániásnak tűnsz a leírásod alapján, ha olyan patáliát csinálsz egy feltörtlésből, hogy már nincs kedve hozzád átmenni.

Másrészt neked fontosabb a pénz, mint az együtt töltött idő. Komolyan nem értem, ha egyetem mellett dolgozik is, és vásárol is neked ezt-azt, néha kaját is vesz, tehát ami tőle telik, azt megtette, mit vársz még tőle?!

Neked olyan csaj való, aki ezt a rendmániát természetesnek veszi, és anyagilag azonos szinten van veled, vagyis már főállásban dolgozik és jól keres.


Az ilyen apró, mindennapi sérelmek azok, amit miatt elmúlik a szerelem, és egy idő után már csak idegesíteni fogjátok egymást.

2016. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%

1. részhez: Akárhogyan is magyarázod, a barátnőd rendetlen! Nem kell rendmániásnak lenni ehhez, h rájöjjünk, főleg, h te kismilliószor megkérted őt, h erre a problémára figyeljen oda. Szerintem nem várod el, h egy csepp víz se menjen a padlóra, hanem ha vizes lesz a padló, akkor takarítsa fel maga után... Ez nem nagy kérés. Lehet neki természetes, de alkalmazkodni kell a másik szokásaihoz. Ez nálad nem rendmánia, teljesen normális dolognak kellene lennie. Azt tanácsolom, h akkor takaríts mindenképpen (mindegy, h mekkora takarításról van szó), amikor ő is nálad van! Sose egyedül! Így ő is lehet előbb-utóbb rájön, h ha maga után feltöröl, akkor kisebb a rendetlenség!


2. A kaját én a helyedben közösen venném. Ha mondjuk ott van nálad X napig és mentek arra bevásárolni, akkor felezném a költségeket! Én is voltam úgy a párommal, h ő kereső ember volt, én nem, de mindig beszálltam a kaja költségeibe, meg amibe csak tudtam. Volt, h én vettem alapanyagokat a vacsorához és megfőztem kettőnknek, ami kitartott másnapig... Nem tudom, ennek alap dolognak kellene lennie, h segítem a másikat, még akkor is ha ő a kereső ember...

2016. okt. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ha a barátnődnek kevés a pénze nem toszkánába kell utazgatni...


amúgy tényleg rendmániásnak tűnsz.

2016. okt. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, szegény barátnőd. Én tuti nem bírnám ki veled.

Segít neked, még NÁLAD is takarít, pedig nem is él ott. Kényszeres vagy szerintem

2016. okt. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
1. hozzászóló! Az első részeddel nem értek egyet! Ez nem rendmánia! Azért mert fel kell törölni a vizet, h ne hordja szét a lakásban és ne kelljen minden 2. nap felmosni a házat mert megáll rajta aztán a por vagy a kosz?! Ugyan, mennyi időbe telik megfogni a felmosót és csak végighúzni a lecsepegtetett részen? Az lenne a rendmánia ha fel is mosatná vele az egész helységet... A 2. részeddel viszont egyetértek. Ha vesz kaját, meg abban próbál segíteni, akkor nincs okod panaszra kérdező! Nem várhatod el, h annyi kaját hozzon haza mint egy kereső ember!
2016. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Vicces, mert bár mindkét probléma apróságnak tűnik, szerintem tökéletesen elég egy szakításhoz. Nem azért, mert hirtelen építi le a kapcsolatotokat, hanem lassan, idegörlő módon. Téged a takarítási szint mindig fog zavarni, ő meg sosem lesz elég alapos hozzád. Ezeken nem lehet változtatni, csak kényszerítve, ami nem tartós. Újra és újra és újra probléma forrása lesz, vita, hiszti, stb.


A pénz dettó. Ha eddig nem volt igénye arra, hogy a semminél több pénze legyen, később sem lesz. Ebben minden ismerősöm pontosan ugyanolyan maradt egész életében, mint fiatal korában. Vannak emberek akik egyszerűen úgy születtek, hogy képtelenek a pénzzel bánni. És ez szintén összeegyeztethetetlen hosszútávon.


Sajnálom, tudom, hogy kis dolgoknak tűnnek, de borzasztóan meg tudják keseríteni az ember életét.

2016. okt. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz olyan nőt találni aki minden elvárásodnak megfelel. Az első a felmosàs dologra inkább, hadd ne reagáljak..


Azt írod, hogy "mindenképp megsínyli a pénztárcád a párkapcsolatot". - Nos ez az a pont ahol elárulod magad.

Mindenkinek megsínyli, de nem is az a célja a párkapcsolatnak, hogy anyagilag jól járjunk, ráadásul a barátnődnek nincsenek is elvárásai feléd, te írod.

Ha téged zavarnak ezek a dolgok nem kell barátnő, a pénzednél maradsz, és mehetsz egyedül Toszkánába.

2016. okt. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 RoseTyler ***** válasza:
100%

Jaj, hasonlítasz a páromra. :D Kb. tíz éve újra és újra összekapunk (bár már egyre ritkábban) azon, hogy neki rend kell, nekem meg nem. Nem tudom, tervezel-e majd gyereket vállalni, de ha igen, készülj fel rá, hogy akkor fel kell adnod a rend- és tisztaságmániád egy jó részét. :D Különben az egész napod abból áll majd, hogy próbálod elpakolni, amit a gyerek szétpakolt. És majd, ha beledolgozza a csokit a frissen kimosott kanapéhuzatba... és hasonló nyalánkságok. :D De nem dől ettől sem össze a világ.


Szerintem tanulj meg kicsit lazítani. Ahol meg a barátnőd vizezni szokott, tegyél oda valami jó nedvszívó törlőkendőt/rongyot és kérd meg, hogy mielőtt eljön onnan, gyorsan törölje át. Ez nem egy nagy meló a békességért.

A rendrakás meg... tudod, sokan úgy érzik otthonosan magukat, ha a szobákon látszik, hogy lakják őket és élnek bennük, vagyis nincs mindig rend, hanem itt-ott széjjel vannak a használati tárgyak. Aki így van ezzel, az sosem fogja ezt kinőni, max tud erőfeszítést tenni azért, hogy neked is kedvezzen és gyakrabban igyekszik rendet hagyni maga után. De cserébe neked is lazítanod kell és hagyni, hogy neki is jó legyen, ne csak ő feleljen meg a te elvárásaidnak.


A pénzügyek meg... Akivel együttélünk és szeretjük, arra nem sajnáljuk a pénzt. Szerintem.

2016. okt. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Rendmániás és anyagias és mégis van nője.


Amúgy a vizezés igazán nagyon apróság, a pénzzel meg neked vannak gondjaid. Sulizik, költ rád a semmi pénzéből és még neked van problémád, hogy a munkádból származó 10x nagyobb jövedelemből egy kicsit kevesebbet tudsz félretenni, mint szeretnél?


Szerintem sem kellene nálad takarítania. Ha a csempén marad víz, semmi baja nem lesz. Ha a parkettán marad lábnyom az sem vészes. De ha ott áll a víz, ahol tönkreteszi az anyagot, csak akkor szólnék.


Szerintem is szakítsatok nem illetek egymáshoz.


Olyan lelkiismeretfurdalást okoztál a barátnődnek, hogy átmenni se akar, csak legyen nyugta tőled.

2016. okt. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A felmosásos sztorit még megértem, de ez a második?? Te hol hallottad, hogy anyagilag megéri barátnőt tartani ?:D Vicces vagy. Akkor legyél szingli bakker, ha neked nem az a fontos hogy együtt legyél a szerelmeddel, hanem ,hogy utazgass. Ami tényleg szép dolog, nekem mondjuk mindig adtak pénzt a szüleim ha a párommal mentem nyaralni, de ha választani kéne akkor inkább a szerelmemet választom. Mi a sz.arér vagytok ti együtt?
2016. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!