Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi értelme van a "barátság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van a "barátság extrákkal" nevű meghatározhatatlan viszonynak?

Figyelt kérdés
2 hete vagyok egy ilyen fura helyzetben. Nagyon jókat beszélgetünk a sráccal egyelőre online, pár nap múlva fogunk találkozni először. Teljesen jó az összhang, tetszünk egymásnak, naponta többször beszélünk hosszan, viszont ő állandóan azt hangsúlyozza, hogy milyen jó ez a mi kis speciális kapcsolatunk "barátság extrákkal". Az oké, hogy egyikünknek sincs senkije, szóval belefér az, ami mindkettőnknek jó, de miért nem közeledik hozzám komolyabb szándékkal, ha annyira áradozik rólam mindenféle értelemben. Lehet, hogy megégette magát korábban, mert mondogatja, hogy a szerelem fájdalmas dolog, a párkapcsolat sem ér semmit. Én még nem voltam senkivel ilyen helyzetben, ráadásul most jöttem ki egy fájdalmas szakításból 1,5 év után. Az az igazság, hogy nem szeretnék sérülni érzelmileg. Mit tanácsoltok, belemenjek ebbe a "kapcsolatba", aztán csak élvezzem?
2016. okt. 29. 22:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Ha kapcsolatot akarsz, akkor ne pazarold ra az idodet. Csak belelovallod magad, aztan belezugsz, ugy hogy ot te nem is erdekled, de ranezesre tipikusan az a fajta no vagy aki "de mi van akkor, ha", "de lehet hogy..." fantaziavilagban el.



Ellenben ha neked is eleg a szex, hogy tudod, kislegulsz, megkapod, ami kell akkor oke.


Noi szemmel nezve viszont a legtobben az 1-es kategoria vagyunk, kellenek az erzelmek...

2016. okt. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Tuti, hogy nem fogom közel engedni magamhoz.

Megtartom annak, aminek ő is engem, így tudom a helyén kezelni az egészet. Csak szex, és semmi felesleges kommunikálás.

Köszi mégegyszer.

2016. okt. 29. 23:53
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kapcsolatnak a nagy előnye, hogyha tartjátok magatokat a "hűséghez", akkor teljesen egészséges egészségügyileg. Nem váltogatjátok a partnert, de a szükségleteitek ki vannak elégítve.

Viszont van egy óriási hátránya, ami itt is kirajzolódni látszik. Vagy mind a kettő, vagy rosszabb esetben az egyiknek jobba be fog jönni a másik, mint egyszerű "barát". Jelen esetben te tűnsz esélyesnek. Még el sem kezdődött, de te már azon agyalsz, hogy miért nem akar többet. Úgy hogy még igazán nem is kötődsz hozzá. Mi lesz ha még az ágyban is bejön neked, ráadásul rájössz, hogy milyen kedves, rendes, aranyos, fivyelmes, stb? Erre gondoltál már? Arra felmészültél, hogy most oké, hogy a dolgokat így látja és mondjuk egy ideig ebben a kapcsolatban lesz, de mi lesz ha jön egy lány, akivel meg akarja próbálni a dolgot,nem csak barátság szinten? Ugyanis akkor egy szó nélkül el kell engedned, mivel csak "barátok" vagytok,nem tartozik neked válaszadással. Elég paradoxon helyzet.

Szóval szerintem ezen azért gondolkodj el. Nekem az a tippem, hogyha valaki sérülni fog, az te leszel, ne haragudj! Nem azt mondom,hogy ne próbáld meg, de ne lepődj meg, ha sírás lesz a vége, mert rajtad már most érződik, hogy ennyi nem lesz elég!

2016. okt. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%
Tok normalis lanynak tunsz. Ne menj bele ilyen megalazo hulyesegekbe. Undorito az ilyen helyzet ugy altalaban emberekre nezve.
2016. okt. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Nektek.

Nem megyek bele, mert nem az én világom, bár sokan csinálják így, csak ők nem hangoztatják.

Nekem problémát okozna, ezért is kértem itt segítséget, azért nem olyan egyszerű szitu ez.

2016. okt. 30. 09:45
 16/20 Titusztitusz ***** válasza:
46%
FÉRFIAKNAK az ilyen jellegü kapcsolatok a legtöbb esetben szerintem ideálisak,nekem is megfelelne mondjuk a világ végéig is egy,vagy inkább egyszerre több, ilyen jellegü kapcsolat,viszont egy NŐNEK? El nem bírom képzelni azt,hogy MILYEN LELKIVILÁGA is lehet egy olyan nőnek,akinek tetszik egy ilyen jellegü kapcsolat,és belemegy ilyenbe...Jobb,ha inkább bele se gondolok...
2016. okt. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ne menj bele, nem érezned jól magad. Kedves , odaadó, gondoskodó lánynak tűnsz, nem hiszem h képes lennél lelki sérülés nélkül élvezni egy kölcsönös kihasználáson alapuló kapcsolatot. Főleg ha már most többet szeretnél tőle, szex után a kötődés még erősebb lenne. Hagyd a fiút!
2016. okt. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Az az igazság, hogy nem szeretnék sérülni érzelmileg." Leírtad a lényeget, ne menj bele.


A barátság extrákkal nevű képződmény nem működik. A szexkapcsolat igen. Ez két külön dolog.


A szexkapcsolat annyit jelent, hogy alapvetően nincs köztetek semmi, csak mindketten testileg megfeleltek a másiknak és ha épp mindketten szabadok vagytok és az egyikőtöknek hiánya van, akkor felhívja a másikat, hogy lenne-e kedve. És ha van, találkoznak, dugnak, aztán mindenki szépen megy a dolgára. Nagy eséllyel még csak együtt sem alszanak. Tiszta, működik. Kell hozzá azért a gumi, mert semmiféle kizárólagosság vagy féltékenység nem tartozik hozzá. (Nem való ez mindenkinek, de önmagában a koncepció nem rossz.)


A barátság extrákkal nem erről szól. Ott az a különbség hogy a két fél ezen kívül is kommunikál. Alapvetően legalább az egyik, jó esetben mindkettő szingli. Jó barátság + jó szex (mivel nyugodtan lehet őszintén beszélni az igényekről, sokkal könnyebb kimondani bármit, mint egy kapcsolatban, nem tudom elmagyarázni jól, de kisebb a nyomás)... -> mindkét fél elkezd ragaszkodni a másikhoz. Személyiségfüggő, hogy ez kinél miben nyilvánul meg. Előbb utóbb az egyik többet akar, de ez se pontos megfogalmazás. Simán lehet, hogy egyik fél sem akarna kapcsolatot, de mindkettő féltékeny lesz. Ezt egészséges lelkű ember nem tudja hosszútávon kezelni. Meg a kontrollmániások és a társfüggők sem. Meg úgy kb senki.


A leírásod alapján neked egyik sem való. Ha dughatnékod van, menj el szórakozni és találj ott valakit egy éjszakára aztán felejtsd el. Azt könnyebb kezelni.

2016. okt. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó tényleg. Teljesen egyetértek.:)
2016. okt. 31. 11:33
 20/20 A kérdező kommentje:

Akkor már inkább a sima szexkapcsolat kommunikáció nélkül.

De ez a "barátság extrákkal" ez valami szörnyű nagy hülyeség, utálom a nem egyértelmű dolgokat, a tiszta helyzetekben hiszek.

2016. okt. 31. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!