Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Kívülről ti, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Kívülről ti, hogy látjátok ezt? Tanácsokat várnék!

Figyelt kérdés
Van egy gyermekem házasságomból,de már 7 éve szétmentünk, elváltunk. Apuka nem része az életünket, évente 1-2 alkalommal bejelentkezik. Közel 4 éve van kapcsolatom. Mivel nagyon megégettem magam, így az egész dolog lassú ütemben haladt. Van saját lakásom, nem szorulok anyagi segítségre, párom is hasonló helyzetben van. Probléma az, hogy nem akar összeköltözni (én már szeretnék), pedig lehetőség lenne rá, akár nálunk, akár nála. Szeret úgy érzem, mindennap nálunk van, de csak heti pár alkalommal alszik nálunk. Neki így megfelel, kényelmes. Nem hajlandó kimozdulni a komfortzónájából. Sokat beszélgettünk, vitatkoztunk ez miatt, de már kezdek belefáradni. Azt mondja eljön az ideje az összeköltözésnek és gyermeket is szeretne tőlem. Teljes mértékben megbízom benne és nem gondolom azt, hogy van valakije. Nem tudom mi tévő legyek már? Félek mennek az éveim fölöslegesen, mert sose lesz változás , de magamban meg mégis ott a remény.
2016. nov. 5. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az összeköltözést mindkét félnek akarnia kell. És valószínű, hogy ő nem szeretne, mert ha akart volna akkor rég odaköltözhetett volna hozzátok. Sajnos kialkudni, veszekedéssel rávenni senkit sem lehet. A barátnőméknél nem volt probléma, nem is ígérgetett csak költözött. Én nem vennék rá mérget, hogy komolyabban tervez veled, így most jó neki, kényelmes.
2016. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Noblesse Oblige ***** válasza:

A kulcsszót leírtad: kényelem. Mindene megvan ami kell, amit akar tőled. Többet nem. Mert tenne érte.

Reménykedhet, az szokott meghalni utoljára. És amikor ez bekövetkezik, akkor nézel szembe az ürességgel és keserűséggel. Mert az embernek KÉNYELMESEBB (mekkora fricska, hogy ugyanazt csinálod!) reménykednie és hitegetnie magát, mint szembe nézni a valósággal.

2016. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyermeked, mennyire fogadta el? Összeköltözésnél ez lényeges. Ismerőseim, ebben a helyzetben a gyerek végett nem költöznek össze.
2016. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére köztük nincs probléma.
2016. nov. 5. 14:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű.

Lehet jól meg vagytok, de azért felnőtt fejjel már 4 év alatt lehetett volna lépni, pl összeköltözni.

De ahogy Te is írtad, neki így a kényelmes. Ha ennyi idő után se lett rá vevő akkor ne várj csodát. Külső szemmel én csak annyit látok, hogy vagytok egymásnak, de semmi komoly, ami nem fog változni később se, szerintem csak az idődet veszi el.


Én is megégettem már magam kapcsolatban, nagyon is, attól függetlenül erre nem foghatod, hogy 4! év eltelte után szinte semmit nem haladtatok előre.


Nálunk sose kellett emiatt veszekedni, mármint az összeköltözés miatt. Ment magától minden.

2016. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az összeköltözés, már fél házasság. Ha egyszer majd én is elvált férj leszek, és utána egyenesbe jövök, akkor már engem sem fog soha többé egy nő sem "férjül venni".

Egyszer lehet hibázni, de abból tanulni kell. A második hiba, már nem hiba, hanem döntés.

Ha eléred, hogy 1000%-osan bízzon benned, akkor a tenyerén fog hordozni. De az az igazság, hogy az előző feleségében is bízott... És te is elváltál már egyszer, semmi sem "mondja" azt neki, hogy ez nem fog mégegyszer megtörténni. Még belegondolni is rossz, hogy milyen lehet kétszer is kivert kutyának lenni. Egyszer átéli az ember, de aki mégegyszer megkockáztatja, az nem 100-as. Egy bolond, meg gondolom, neked sem kéne...

Örülj, a jelenlegi helyzetnek, és élvezd, hagyd, hogy a dolgok haladjanak, mert különben őt is elveszíted.

2016. nov. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!