Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Együttalvás babával, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttalvás babával, ha a férj ellenzi?

Figyelt kérdés

Fél évig letojta hogyan alszunk, sokáig nem is aludtunk együtt, csak a fogzás óta.

Majd anyós tudomására jutott, hogy én a gyerekkel, férjem pedig külön szobában alszik (1 hetes korában költözött el, zavarta a sírás), tőle is megkaptam a magamét.

Probálom lerakni, de fél-egy óra múlva sír, szoptatom, lerakom, újabb fél óra..

Sokszor észre se veszi ha átmegyek, reggel kérdezi, hányszor kelt a gyerek és mióta maradtam vele. Este kicsit együtt vagyunk, házasélethez nem az együttalvás kell, amúgy is horkol, a gyerekkel jobban alszom.

Nyilván nem akarok örökre vele maradni, talán kis idő mulva nem ébred ennyit, kb 1 hónapja még átaludta az éjszakát egyedül.



2016. nov. 10. 16:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Amit most kifejtettél az alapján azt gondolom, hogy ilyen férfinek nem is kellett volna gyereket szülnöd. Inkább aludj a babával és pihend ki magad. A férjed meg szégyelje magát.


10# te meg olvasd már el újra!

2016. nov. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
28%

A helyedben tényleg segítséget kérnék, mert az egyáltalán nem normális, hogy te szoptatás kőzben gyerekkel a karodon elalszol, és majdnem leejted, meg elesel vele, stb...

Nem szégyen, ha megvisel az anyaság, és mersz segítséget kérni, de az az, hogy a babád épségét ilyen szinten semmibe veszed.

2016. nov. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Kértem segítséget, véleményt, a védőnő szerint aludjunk együtt, az orvos szerint egy szobában, oldalkocsival. Anyám szerint is együtt aludjunk, ők is velünk aludtak és nagyon jó a házasságuk, szemben anyósékkal, akik sosem aludtak egy szobában gyerekkel. Viszont 2 kutya velük alszik. Azt lehet?

Facebook babás csoportokban is legtöbben azt mondták, hogy ha tudunk együtt pihenni, pihenjünk.

Nem a férjem tart el, a gyedemből fizetem a kaját, számlákat... bölcsibe is bejelentkeztem, de még itthon maradnék, tanfolyamot végzek, minumum annak a végéig.

A férjem akart jobban gyereket, én toltam volna még kicsit. Amig ketten voltunk nem volt különösebb probléma a kapcsolatunkkal, unokaöcs babával is eljátszott. Az nem neki sírt...

Ilyeneket meg nem beszéltünk meg a terhesség alatt, nem tartom magam ősanyának de beleástam magam babatémába, az is baj volt hogy fél évig csak szoptattam, mert már ehetné a húslevest, stb..

Amióta szerinte itthon nem csinálok semmit változott nagyot.

2016. nov. 11. 11:25
 14/20 anonim ***** válasza:

A férfiak nagy többségénél később alakul ki a mélyebb kötődés a gyerekük iránt, általában akkor kezdik magukat tényleg jól érezni a gyerekkel, amikor már interaktívak, tudnak vele játszani, kommunikálni. Ezzel nem a férjed akarom védeni, mert ettől még az ő gyereke, és a babák mást nem nagyon csinálnak mint hogy alszanak, sírnak, bekakilnak és esznek, nem tudom Ő mire számított.


Szerintem nem lehet megmondani a "nagy igazságot", hogy hogyan kell aludni, mindenkinek más válik be.


Azt tudom tanácsolni, hogy nyugodtan üljetek le a pároddal, és beszéljétek meg, ki hogy érez, és mi lenne a megoldás. Hallgasd meg te is, hogy benne mi játszódik le, mert a férfiaknak sem valami könnyű, hogy a gyerek érkezésével háttérbe szorulnak (ez természetes, mert a gyerekről való gondoskodás az első)

2016. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

14-es, sztem meg az ilyen férj bacca meg a k.anyját, hogy felnőtt fejjel nem képes felfogni, hogy most nem az ő pici sejhaja lesz kinyalva, hanem a SAJÁT gyerekéé, akit ő megcsinált!


Kérdező, a férjed már ne is haragudj, de egy önző és kretén fsz, nincs megérve az apaságra, fogalma sincs róla és később sem nagyon lesz.

Attól, hogy nincs benne kialakulva a kötődés, még toleránsnak kéne lennie!

2016. nov. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok. Pedig rengeteg férfi emészti ezt meg nehezen, nagyon sok kapcsolat megy tönkre a gyerek születése utáni egy két évben sajnos. Nem akartam mentegetni a kérdező párját, ahogy azt le is írtam. Bár az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy sok esetben a nők is hibásak. Sokan teljesen átmennek anya üzemmódba, kirekesztik a férfit. Ezért gondolom azt, hogy meg kell beszélni a helyzetet.
2016. nov. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

16-os, persze, hogy átmennek anya üzemmódba, jogosan!

Milyen másik üzemmódban kéne lenniük, amikor egy gyerek megszületik?

Mit gondol a férj, hogy a csecsemő majd önellátja magát?

Aki nem bírja felfogni, hogy amikor a gyerek megszületik, akkor ő lesz az első, az maga is gyerek!

Így meg persze azt hiszi, hogy vele kell foglalkozni.


Lehet durván fogalmazom meg, de ilyenkor egy anyának kötelessége telibe szarnia az apa igényeit, mert a gyerek a legfontosabb!

Nem egy eset volt már, hogy az elhanyagoltság miatt meghaltak kisbabák, mert azt hitte a kedves anyuka/apuka, hogy a gyerek meg tudja oldani magának a szükségleteit.

2016. nov. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
40%

17-essél teljesen egyetértek!!!

Kérdezi, aludj a babával, amig ébred!

2016. nov. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát nem, nagyon nem kéne telibe szarni a párunkat, mert ott a gyerek. És nyilván ez nem azt jelenti, hogy akkor meg a gyereket hanyagolom el. Nincs átmenet, csak végletek? Miért ne lehetne odafigyelni 3 ember igényeire? A gyerek, az anya és az apa igényeire is? Természetesen a gyerek az első. Persze ehhez az kell, hogy az apa is ugyan úgy részt vállaljon a gyerekről való gondoskodásból, de igen is kell időt szakítani magára a párkapcsolatra is. Félreértés ne essék, ez nem csak az apa érdeke, ez az anya érdeke is és a gyereké is. Emberi lények vagyunk, nem lehet valakit a sarokba állítani 3 évre, hogy csak és kizárólag anyák legyünk. Ki a fenének teszünk ezzel jót?
2016. nov. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 omba ***** válasza:
36%

Én csak négy gyerek apja vagyok, de mégis úgy látom a férjed egy éretlen kis pöts, és még buta is.

A legkisebbiknél volt, hogy 99%-ben én keltem fel hozzá éjjel, ha valami baja volt - egy szobában, külön ágyban - és még most is látszik a kapcsolatunkon. Mindegyikkel jól vagyok, de ő a legragaszkodóbb- ezt hagyja ki az a kripli.

Akkor se nem fürdeti, se nem pelenkázza, semmi?

De gáz...

2016. nov. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!