Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem nem hajlandó nélkülem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem hajlandó nélkülem kimenni külföldre, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A férjemnek problémái adódtak a munkahelyén, hülyét csináltak belőle, így váltani szeretne.

Iszonyatosan necces a dolog, mert én jelenleg nem dolgozom, és ez egészségügyi okokból hónapokig így is fog maradni ha nem tovább, tehát nem tud csak úgy kiugrani a pozíciójából.

Rengeteg megoldás felmerült a továbbiakra, a legésszerűbbnek a külföldre költözés tűnik. Odakint szinte bárhol megkeresi a mostani fizetése dupláját, túlórák nélkül, még a magasabb árakat is figyelembe véve...

Na és itt ütköztünk némi ellentétbe. Ő nem szeretne egy napra sem itthagyni minket a kutyánkkal, de nyilván úgy sem fog működni a dolog, hogy egy átlag fizetésből itthon félreteszünk annyit, hogy rögtön olyan albérlettel indítsunk, ahová vihetünk állatot is.

Nyilván legalább egy-két hónapot el kellene töltenie kint munkásszállón (én meg anyámnál, hogy ne fizessünk itthon albérletet), hogy legalább az iszonyatos mértékű kauciót összeszedje.

Addig míg elintézi a kiutazást és összegyűjtünk némi pénzt, én is összekapom magam, költözünk ki hozzá és munkát is tudok vállalni remélhetőleg, de ha nem is, biztos, hogy megyek utána.

Na ahogy említettem, ezt ő élből elutasítja, mondván, nem bírja ki nélkülünk egy hétig sem.

Marad a B verzió, amikor is csöbörből-vödörbe ugrik, elvállal itthon egy másik alulfizetett melót, bánkódik és stresszel a túlórák miatt, én pedig ezt nem bírom nézni.

Ajánlottam neki, hogy képezze át magát, megoldjuk, de tanulni meg egyszerűen már nincs kedve, és nem bízik benne, hogy bárhol máshol jobb helye lenne.

Ilyenkor mi a teendő? Vegyem rá, hogy legalább fizetetlen szabadság alatt legyen kint kicsit, hogy kipróbálja, de legyen hova visszajönnie? Nyaggassam, hogy induljon? Ez nem rám vallana. Hagyjam rá az új itthoni munkahelyet, amikor kint sokkal jobb esélye, esélyünk lenne a boldogulásra?

Ti hogy döntenétek? Ami biztos, hogy a jelenlegi helyzet tarthatatlan.


2016. nov. 18. 01:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

Sokat dolgoztam külföldön és ha valaki nem kívánkozik oda, akkor jobb ha nem is megy így ki, szóval ne nyaggasd még ha elvileg ez is a jó megoldás, mert gyakorlatilag egyáltalán nem biztos, hogy az.

A másik, hogy igen biztosra veszed a kinti sikert. Ebben ritkán lehetsz biztos (komoly nyelvtudás+erős hiányszakma), szóval ezzel is óvatosan.

2016. nov. 18. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

"...Ajánlottam neki, hogy képezze át magát, megoldjuk, de tanulni meg egyszerűen már nincs kedve, és nem bízik benne, hogy bárhol máshol jobb helye lenne..."


Amúgy ez meg egy baromi rossz mentalitás alapban, de külföldi munkavállaláshoz végképp az. Szóval rossz anyagból van gyúrva ehhez a tervedhez, tényleg nem oda való és nem azért, mert nem akar tőled külön lenni. Ez inkább csak kifogás.

2016. nov. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

" nem bízik benne, hogy bárhol máshol jobb helye lenne "

.....akkor meg minek elindulni?!

2016. nov. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
én megértem az embert,együtt könnyebb lehet sok esetben.akkor hadd boldoguljon itthon.már nem vagytok gyerekek úgyhogy tanácsot adhatsz neki de ő eldöntheti mit akar csinálni.egyszer készülödtem én is messze menni a párom azt mondta menjek csak egyedül és ,ha már tuti ,mindent megalapoztam akkor jön ő is. 😂 azt elhiszem úgy én is szeretném ,ha valaki kitaposná az ösvényt elöttem ,ezzel persze le is szerepelt elöttem .ne akard te is így.
2016. nov. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
28%
Más szesmszögböl is nézhetitek ezt a helyzetet. Pl ha van annyitok hogy kimenjetek, te meg ùgysem tudsz most dolgozni, akkor a kutyát kell odaadni a rokonnak ( átmenetileg) és akkor megtudjátok pròbálni ketten. Így azt is megtudnád valòban miattad nem megy, vagy ez csak kifogás.
2016. nov. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
26%
Keress te munkát és már meg is van oldva
2016. nov. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
27%

Hajnalban netezgezni van erőd, akkor akár valami pénzkereső tevékenységet is csinálhatnál.


"de nyilván úgy sem fog működni a dolog, hogy egy átlag fizetésből itthon félreteszünk annyit, hogy rögtön olyan albérlettel indítsunk, ahová vihetünk állatot is."

Ezt komolyan egy felnőtt ember írta le? Pontosan ugyanannyiba kerül a kutyás és a kutyátlan albérlet (Németországból írok, a kutya itt horkol mellettem) ezt honnan szedted, hogy az plusz költség? Így tehát az egész "menjen ki a férjem külföldre" cirkusz csak a te hisztid, ugyanis nincs hozzá kezdő tőke.

2016. nov. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
36%
Nyugodtan, hagyd ra, a nyomorgast es a szegenyseget minden hulye megunja elobb vagy utobb, plane ha van jobb lehetosege. Itthon nyomorog meg egy picit, esetleg osszeszed a stressz miatt egy jo kis magasvernyomast, es maris nem lesz olyan csunya az az x ezer euro x kilometerrel arrebb. Hulye, csokonyos ember csak a sajat nyomoran tanul.
2016. nov. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Diavolino44 ***** válasza:
10%

En kulfoldon elek. S a 8-as válaszoló valószínű sosem élet meg egy percet sem kulfoldon. Az emberek 50%-a aki kijön az fordul haza egy ev elteltével. Szepen hangzik az x euró. Csak forintra átszamolva egy szoba bérlése is 6 számjegytol kezdődik. Lakás bérlése szinten 6 számjegyű es nem egyessel kezdődik. S melle, közel sem garantált, hogy talal munkát, amiből kifizeti az életet es a fennmaradó pénzből, fenntart egy kocsit, hazalátogató évente kétszer, meg egy külföldi nyaralás es ismét nullan vagyunk.

Kérdező, hogyan tovabb? Azt nem tőlünk kellene megkérdezni hanem a párodtol. Mivel most o a pénzkereső, neki kell eldöntenie mit szeretne. Annál nincs undorítóbb mikor egy no mondja meg a férfinek mit csináljon. Mindenki törődjön a sajat életével. Ami pluszban marad azzal építitek vagy romboljatok a kapcsolatot.

2016. nov. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%
De utolso, szerencsere elek is :D. Termeszetesen, nem mosogatasra meg ehhez hasonlo munkakra gondoltam, amibol odakint is nyomorog az ember, hanem a kerdezo altal felvazolt szituaciora "Odakint szinte bárhol megkeresi a mostani fizetése dupláját, túlórák nélkül, még a magasabb árakat is figyelembe véve..." - tehat felteteleztem, hogy az uriember nem padlot mosni menne a mekibe :'). Es ha valoban igy van, akkor pedig mindenkepp megerne kimennie.
2016. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!