Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Őszintén, nektek ez hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őszintén, nektek ez hogyan esne? Engem bánt, vajon jogosan? Fonto$ lenne

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg annyi,hogy a barátom sofőr, ezért hétközben utazik, a hétvégéket töltjük együtt. Idáig nem volt gond, mert néha szerda este is hazaérkezett, szóval volt 3 napunk, főleg ha hétfőn indult útnak.

De már elkezdtem az egyetemet, igy hétközben én is ottvagyok, hétvégére sietek haza. Szóval megint lecsökkent a találkozások száma, főleg,hogy vasárnap este utaznom kell vissza. Eléggé kevés ez az idő, de úgy vagyok vele,ha kihasználjuk a kevés adott időt, akkor átvészeljük.

Most úgy alakult,hogy csak szombat estére ért haza, én meg vasárnap este utazok. Szóval egy rövidke napunk lenne. Ebből az este elmentünk a már 2 hete tervezett szórakozóhelyre.(ahol szintén találkozott a haverjaival) Hazafele úton meg mondja,hogy mondta a haverja itt a buliban,hogy másnap menjenek beülni valahova. Kérdi,hogy megyünk, nem? Mondom én nem szivesen megyek, mert nincs kedvem sem, és gondoltam ha már ilyen kevés időnk van azt legalább ketten töltjük. Erre ő, hogy velem akar menni, szóval együtt leszünk ott is. Hát én valahogy nem igy gondoltam az együttlétet,ha értitek...

Mondtam neki ha akar menjen nyugodtan én addig tanulok itthon.

Persze nagyon rosszul esik belül, de nem tilthatok meg semmit. Csak én gondolom úgy,hogy ebben az esetben normálisan egy pár együtt kéne kihasználja azt a csepp időt?

Nem arról van szó,hogy mindig velem kell lennie és félretegye a haverjait, mert máskor mindig megyünk ki velük is, velük szilveszterezünk stb.

Szerintetek jogosan bánt ez? :( 20L


2016. nov. 20. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jogos a sértődésed. Mindig igyekszik ő is kihasználni azt az időt, amit együtt tudtok lenni, hadd találkozzon már jéha a barátaival is... Azok alapján, ahpgy írtad, minden szabadidejét veled töltni, a barátait meg alig látja, ne legyél már ilyen szinten önző. Ráadásul nem nélküled akart menni, hanem veled!

22/L

2016. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha sofőr, akkor ez ilyen, még csoda, hogy ennyi ideje is van. Nekem is megvan az összes jogosítványom, belekóstoltam ebbe a fajta életbe, de inkább megyek el hullamosónak, vagy szenet lapátolni, vagy kubikusnak, mint sofőrnek.

Persze, jogosan bánt Téged, érthető.

Nehéz így kapcsolatot fenntartani, pedig most vagytok még fiatalok. Szomorú ez. :(

2016. nov. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jajistenem... ha bármi bánt, nincs olyan, hogy jogos/nem jogos, rosszul esik és kész. Ez van.

Nekem nem hiszem, h sz..r lenne, de minden ember más. ;) (meg azért 11 év után néha "uncsi már" a másik xD)

Persze, nem tilthatsz semmit, ezt jól látod, de nem is kell. Szerintem itt a megoldás a kommunikáció, és az empátia, mindkét féltől! Nyugodtan mondd el a párodnak, h ez neked rosszul esett, mert kettesben akartál lenni vele, stb... ez nem hiszti, csak beszámolaz az érzéseidről. Próbálja megérteni, h pontosan mi a baj, miért volt ez neked rossz. Te pedig szintén gondold végig/hallgasd meg, hogy ő nem csak téged, hanem az összes emberi kapcsolatát hanyagolja a munkája és kevés szabadideje miatt. Gondolj bele, te a suliban találkozol a barátaiddal, teljes mértékben "ki vannak elégítve" a szociális igényeid, a "maradék" már tényleg csak a párodé. Neki viszont ez nem jut, alig látja a haverokat, veled már megvolt a programja, őrájuk is szüksége van - és látod, nem téged akart kizárni (hiszen hívott, h menj vele), csak velük is lenni...

Nahszóval fel a fejjel, mire legközelebb találkoztok, fogalmazd meg az érzéseidet/problémádat, és mondd el neki. Aztán hallgasd meg az övéit, legyél nyitott és empatikus, képzeld magad a helyébe. Aztán összebújás, vigaszszex. ;)

2016. nov. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos.

Neki csak egy napja van, hogy ebbe mindent belesűrítsen, beleértve téged és a barátait. Igyekezett a lehető legjobban megoldani, hogy a barátját is lássa, és veled is együtt lehessen. Erre te bevágod a hisztit, ha nem lesz kizárólag veled, akkor egyáltalán ne legyen veled, és menjen a haverjával, inkább tanulsz egyedül.

Ez szerinted NEKI hogy esik?

Nem mondhatod, hogy "találkozhattak volna máskor is", mert nincs másik szabadnapja.

És valahol pont azt fejezted ki ezzel a viselkedéssel, hogy vagy te, vagy a barátai, választania kell, egyszerre a kettőt nem kaphatja meg!


Aki itt jogosan megsértődhetne, az pont a párod!

2016. nov. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Azt is meg kellene értened, hogy amíg te el tudod osztani az egész hetet a barátaid és közte, ő ezt nem teheti meg. Neki csak a hétvége van, abba kell mindent belesűrítenie, míg te tudsz addig a barátaiddal lenni, míg ő nincs otthon.

A párom külföldön dolgozik, sokszor csak 3 napra jön haza, de számomra természetes, hogy ilyenkor a barátaival, családjával is szeretne lenni, nem csak velem.

2016. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Nem mondod :D ***** válasza:
50%
Vagy csak én tudom értelmezni az olvasottakat, vagy nem tudom mi van...de a kérdező is egyetemen van, tehát ő is csak hétvégén lehetne a barátaival. Szerintem ezt meg kellene beszélni... Nekem is rosszul esne, ha most pont egy fél nap maradna, s azt nem tölthetnénk kettesben. Barátokra jövő hétvégén is lesz idő, de az ilyen kis semmiségnek látszó dolgok vezetnek ahhoz,hogy felgyűl a sok ilyen és vagy egyik vagy a másik elhanyagoltnak érzi magát és enm is mondom, hogy mi lehet a vége.
2016. nov. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hát én itt ott elengednem a helyedben,hagy Legyen a barátaival is. Nem minden hétvégén de havonta- kéthavonta simán.
2016. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor lenne jogos a hisztid esetleg ha nélküled menne beülni haverral, de téged is hívott. Erre te ahelyett hogy elmennél inkább bevágod a durcit és leszel egyedül. problémamegoldás nulla....
2016. nov. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként én csak egy barátnőmmel tudok találkozni az egyetem alatt, a többivel itthon, igaz kevés jó barátom van. Csak én mindig előtérbe helyeztem a barátom. Hétvégéken vagy az ő barátaival, vagy az enyémekkel mentünk találkozni, sőt volt,hogy összeegyeztettünk és mind együtt voltunk. Szóval nem szoktam problémát csinálni ebből, mikor tudom, hogy van két, kettő s fél napunk nyugodtan haverozhatunk...

Viszont most,hogy alig egy egész nap jutott volna kettőnkre, nagyon rosszul esett,hogy ezt sem teljesen velem akarja tölteni. Tényleg elhanyagoltnak érzem magam, de ő csak nem érti, azt mondja nem haltam volna bele egy órába. De nekem az az egy óra is számit, én ki akartam vele használni ezt a kis időt.

Amúgy ebben a hónapban már másodjára volt úgy, hogy csak kedd reggel kellett mennie, szóval ott volt az egész hétfő,hogy a barátaival legyen, mivel én már elvoltam utazva. :((

2016. nov. 20. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!