Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Honnan lehet azt tudni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan lehet azt tudni, ha igazán szereted a párodat? Főleg ha nem vagy érzelgős fajta alapból?

Figyelt kérdés

Szóval nekem mindig is problémáim voltak az érzelmekkel. Akár párkapcsolatról, akár barátságról vagy bármilyen más emberi kapcsolatról legyen is szó. Gondolom ez onnan fakadhat, hogy az anyámnak mindig is púpvoltam a hátán és sokszor bántott lelkileg, belém rúgott ha kellett, ha nem, gyerekkoromtól. Az apámat nem is ismertem, szóval szeretetet, meg ilyeneket kb hírből ismerem csak. Soha nem tudtam senkihez úgy szorosan ragaszkodni. Se barátokhoz, se egyik párkapcsolatomban sem egyik pasihoz se, meg úgy senkihez. Már 27 éves vagyok és jelenleg egy 3 éves párkapcsolatom van, amiben szintén mindigis passzív voltam, a párom meg ilyen túlszeretős fajta, ami eleinte tetszett, hogy végre valaki szeret,viszont én ugyanolyan érzéketlen maradtam és az idő múlásával irritálni is kezdett ez a "majomszeretet ". Nem tudom eldönteni, hogy egyszerűen csak ő sem illik hozzám, vagy én vagyok ilyen érzelmi analfabéta, ugyanolyan vagyok mint az anyám. Egyébként felnézek rá mint ember, mint férfi. Iszonyat jó ember, csupaszív, csupa jó indulat, korrekt, lelkiismeretes, céltudatos, szóval minden.... Csodálom és felnézek rá, mert olyan amilyen. Mégis úgy érzem teher nekem a kapcsolatunk inkább, mint boldogság vagy megnyugvás. Azt gondolom hogy én amúgy is egy alacsonyabb rezgésszinten vagyok, mint ő, szóval alacsonyabb rendűnek érzem magam emberileg mint ő.. ő társasági ember, mindenkivel kijön, felpörög. Én introvertáltabb vagyok,.csak kevés emberrel tudom magam jól érezni. Azt mondja őt ez nem zavarja egyáltalán és nem gondolja, hogy olyan különbözőek lennénk. Pedig ő ilyen küzdő típus, nagyravágyóbb, én beérem a kevéssel is, nem szeretek annyira előre törni és minél többet akarni. Ezeket az eltéréseket leszámítva, honnan érzi azt egy ember, hogy igazán szeret valakit? Kell hogy hiányozzon mindig, ha nem vagyunk együtt? Sajnos csak péntek estétől vasárnap délutánig vagyunk együtt, ami nem sok, de már nem zavar. A munkája miatt van ez. Eleinte zavart, jobban hiányzott, de így 2 év után, amióta ez megy már nem hat meg annyira. Péntek este mikor hazaesik, kb olyan érzés, mint másoknál amikor minden este tudod hogy hazajon. Nem rendít meg annyira, hogy nem láttam 5 napja. Sőt... Mikor megjön, olyan mint egy idegen. Kb szombaton js egész nap úgy érzem, hogy jaj minek van már itt. Aztán elkezdem megszokni a jelenlétét és vasárnap délután mikor indul, akkor meg már az a bajom, hogy miért megy el már megint... Alig vagyunk együtt, nincs idő semmire, csak pihenésre mert fáradt (ezt nyilván megértem), nincs közös program, stb.... és sokszor már úgy vagyok vele, hogy nem is érdekel az egész. De belül meg marcangolom magam, hogy miért nincs itt hétköznap, miért nem működik soha semmi velünk. Lassan belekattanok ebbe. Tavaszra tervezi, hogy kivesz kint egy lakást, ha bebiztosította az anyagi hátteret és kiköltözök én is, meg csinálunk gyereket, stb. Én meg nem tudom mi lesz addig...... akarom-e ezt vele egyáltalán. Vagy fogok-e akarni valaha bárkihez úgy ragaszkodni, hogy családom legyen.

Szóval összességében mit érez az az ember, aki úgy gondolja, hogy szereti a párját és vele akar élni? Mindig jó együtt lenni? Soha nem idegesít, soha nem irritál? Soha nem érzitek egymást tehernek? Mindig minden szép és jó és boldogság? Soha nincs unottság közönyösség? Hozzáteszem, hogy megcsalni nem akarom és nem is akarnék más párt keresni. Milyen az, amikor tudod, eldöntötted, hogy a párod kell neked és vele szeretnél mindent? Soha nem tántorodnak meg az emberek, hogy "biztos ő kell nekem?" Mire alapozódik egy tudatos társkapcsolat egyáltalán?


2016. nov. 28. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha szereted akkor nem kell megkerdezned h szeretede. Ennyi az egesz. Ha kerdezned kell akkor nem szereted
2016. nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember de azoknál akik az anyjukkal rossz kapcsolatok volt kialakulhat felnőttkori kötődési zavar. A gondok hasonlóak mint amiket leírtál. Lehet érdemes lenne felkeresned szakembert.
2016. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén nem olvastam végig amit írtál,mert úgy gondolom egyértelműen te Nem szereted őt!Mi a párommal 3-éve vagyunk együtt.S mikor reggel elmegy máris hiányzik.Egész nap estemben van.Sokat gondolok rá.S alig várom h újra együtt legyünk.Valamelyik nap olyan szinten hiányzott,hogy képes voltam hazajönni a melóból ,mert iszonyatosan hiányzott!Akkor du -s voltam.Belebetegednék ha nemlennénk napokat együtt.Amiket leírtál a volt párommal voltam így.Nemérdekelt ha nincs otthon.s mikor elment hetezni a Balcsi környékére nem hiányzott.S mikor hazajött idegennek éreztem.Kis idő múlva elis hagyttam.Nem szerettem.A mostanit imádom,Ő életem értelme!Tehát sztm.te nem szereted.S gondold meg,h boldog vagy e így!
2016. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az hogy a munkából hazamész inkább, mert annyira hiányzik és belebetegednél abba, ha pár napot nem találkoznátok, az meg a másik véglet szerintem... ez sem tűnik teljesen egészségesnek és ne haragudj, nem megbántani akartalak. Csak az én meglátásom
2016. dec. 1. 15:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Keress fel egy szakembert!


Nem, a párkapcsolatban nem minden csupa jó és boldogság... Egyébként nincs neked véletlenül túl sok időd agyalni? Olyan sok szöveget írtál. Beszélgetsz te egyáltalán másokkal úgy a való életben?

2016. dec. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem szó szerint értettem h belebetegszem.De igen van,h nagyon hiányzik.s 1x volt h ilyen szinten,h nembirtam ki estig.De az biztosan tudom.Akit szeretünk az hiányzik ha nincs velünk.Nemmondom,h folyton egyben kell lenni.Nemlehet megfolytani egymást.Bár nemérezzük soha tehernek egymást.Az igazi szerelemben.Őszinte vagy mindenben.Szeretsz vele tervezni.S lassan ahogy a pénz engedi megis valósítani.Szeretnéd ha lenne közös gyereked.Mindíg tudttok jókat veszélgetni.Hülyésjedni.Együtt nevetni.Együtt sírni.Nállunk minden így van amit leírtam.kb most ennyi jut eszembe.S igen szoktunk vitázni is,de annál édesebb a kibékülés! :-)
2016. dec. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs,össze vissza írásért.Érintős telóról írok...
2016. dec. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs egy sema h igy szeret aki igazan szeret.Nekem kb 12evvel az elso parkapcsolatom utanra kristalyosodott ki h talan milyen a hozzam (!) illo ember es amikor jott,akkor merhetetlen nagy nyugalom szallt meg h vegre jo helyen vagyok.

Honapokig azt ereztem h meg kell koszonnom az anyukajanak h megszulte nekem,annyira nekem talaltak ki ot.

Nincsenek dramak,folosleges jatszmak,egymas javat akarjuk es ejjel sokszor fogjuk egymas kezet pedig nem vagyunk tinik.Szoval nekem az elsopro langolas helyett minden nap az az erzesem van h minden rendben van a szerelmi eletemmmel,tobbet nevetek,amiota ismerem (nem vagyok egy nagy vidam tipus egyebkent,de o szebbe teszi minden napomat).Ettol fuggetlenul vannak neha nezetelteresek,de meg tudjuk beszelni.Azonos a vilagnezetunk,azonosak a celjaink,egy iranyba tartunk,kieltem magam,nekem nem kell jobb vagy masabb,nem erzem h lemaradok barmirol ha vele maradok.

2016. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!