Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kellene tennem a békülés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene tennem a békülés érdekében?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kapcsolatom, ami most nincs éppen túl jó állapotban, mivel a hétvégén összevesztünk, azért mert ő mondott valamit, amit viccnek szánt, én pedig nem tartottam egy kicsit sem viccesnek, és megsértődtem. Nem ez volt már az első ilyen alkalom, éppen szakítottam vele. Ez viszont egy nagyon elhamarkodott és meggondolatlan döntés volt, amit aztán persze jól megbántam. Bocsánatot mondjuk továbbra sem kért azért, mert megbántott, mert nem értette bárhogy magyaráztam neki, miért és mivel okozott fájdalmat. A szakítást követően óvatosan elkezdtem lépéseket tenni afelé, hogy megoldást találjunk és, hogy kibéküljünk, és mindezt úgy, hogy a méltóságom is megmaradt, mert nem alázkodtam meg előtte, mivel mégiscsak ő bántott meg engem már sokadjára. De úgy gondoltam a probléma megoldható lenne, ha megtalálnánk a megfelelő kommunikációs formát, amivel kikerülhetnénk az ilyen félreértéseket, mikor ő viccnek szán valamit én meg teljesen máshogy értem az egész szituációt. Tudom, hogy nem egy rosszindulatú ember, szándékosan tényleg nem bántana. Vagy legalábbis ezt gondoltam addig, amíg meg nem próbáltam kiengesztelni és a beszélgetést a békülés útjára terelni. Elkezdett kígyót-békát kiabálni rám és én minél higgadtabban próbáltam reagálni, ő annál inkább csak folytatta a sértegetéseket. Azt mondta, hogy ő nem fog futni utánam, ami egyébként az egész kapcsolatunkra jellemző. Ezt a kijelentését követően én még próbáltam lenyugtatni és normális hangnemben beszélni vele, de mikor egy fél nappal később még mindig ott tartottunk, hogy ő nem tudja mit akar, úgy döntöttem feladom és én sem küzdök ezért így tovább. Ezt neki is megmondtam és azóta szépen be is tudom tartani, de pokoli nehéz. A hét végén valószínűleg találkozunk, és szeretném kiváltani belőle azt a reakciót, hogy lássam rajta, tényleg akar engem és küzdeni kezdjen értem. Elvégre ő bántott meg újra és újra. nyilván én megértem miért volt dühös, hiszen belegázoltam az önbecsülésébe azzal, hogy kidobtam, de egymás szidása nem hozott még soha senkinek megoldást. Szeretem és szeretnék vele újra együtt lenni, mert a kapcsolatunkban az ilyen apró kommunikációs félreértéseket leszámítva minden nagyon szépen működik és szerintem erre is találnánk módot, de ehhez ő is kell. Viszont én már nem fogom győzködni, hogy legyen velem, ha nem érzi magától, hogy ezt akarja, akkor nem számít mit mondok neki. Nem fogok se megalázkodni előtte, se könyörögni neki, és a büszkeségemet sem fogom feladni, mert korábban már megtettem mással és annak nagyon csúnya vége lett. Szóval vele akarok lenni, de nem bármi áron. Mit tegyek vagy ne tegyek amikor majd találkozunk, amitől úgy érzi velem akar lenni? Hogyan viselkedjek vele, vagy mit mondjak neki?

#kibékülés #motiváció #kommunikációs gondok
2016. nov. 28. 22:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, én 19/L a barátom pedig 22.
2016. nov. 28. 22:20
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod többszörösen megbánt, szerintem ez a srác nem is szeret téged igazán. Jó, van egy mondás, hogy azt bántjuk a legtöbbet, akit a legjobban szeretünk. De ettől függetlenül szerintem ő benne van egy olyan dolog, hogy téged bármikor bánthat és úgy is visszarohansz hozzá. Szerintem hagyd a francba, mert ez úgy sem fog megváltozni.

4 hónapja vagytok együtt, ergo, azt se tudod hogy ez a kapcsolat mennyire lehet jó, mennyire lehet rossz. 4 hónap az semmi a másik kiismeréséhez. Az a srác, nem akar megváltozni.

4 hónap nagyon kevés ahhoz, hogy köztetek már viták alakulhassak ki. Ha ez idő alatt kialakulnak ilyen dolgok, annak nem lenne jó vége a jövőben sem.

2016. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Arról írsz, hogy jól megvagytok, szereted, de a kommunikáció nem működik köztetek. Ez nagyon látszik, ez itt a legnagyobb probléma.


Szerintem hagyd ezeket a felesleges játszmákat, hogy "hogyan viselkedjek hogy küzdjön értem?" meg "mit csináljak hogy foglalkozzon velem?", mert ez felesleges, ha szeret, megteszi magától, ezt nem lehet kiharcolni és nem is szabad olyan emberért küzdeni, aki nem küzdene érted.


Beszélj vele egyenesen, szemtől szemben és őszintén, hogy szereted, vele akarsz lenni, és hogy szeretnéd helyrehozni a kapcsolatotokban ezt a problémát és megbeszélni. Ha ő is így látja és szeret, be fogja vallani ő is. Ebben nincs szerintem semmi "megalázkodás", ugyanis te csak őszintén közlöd vele hogy mit szeretnél. Ő is elmondja hogy mit szeretne, és meg van oldva. Nem kell itt taktikázgatni, egyszerűen beszéljétek meg, annak több értelme van, mint a "játszmáknak".

2016. nov. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak reagálva írom, hogy sajnos ez nem vált be. A lehető legegyenesebb módon kijelentettem ezeket így sorban, hogy szeretem, vele akarok lenni... de továbbra is az a reakció jött, hogy ő nem tudja, hogy akarja-e folytatni. És azt hiszem igaza van az első kommentelőnek. Nyilván én is átfuttattam már magamban azt, hogy nem fog megváltozni, vagy nem szeret igazán, de ha egy külső szemlélő is ezt mondja, akkor azt hiszem tényleg így van. Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segített, rendesek vagytok! :)
2016. nov. 28. 22:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt leszamitva, hogy a srac nem akar veled lenni, es egy normalis dialogust nem vagytok kepesek lefolytatni egymassal, tenyleg nagyon jol megvagytok... ha 4 honap utan itt tartotok (en egyes tartos elelmiszerekkel hosszabb kapcsolatot apolok), akkor ennek az egesznek semmi ertelme. Kommunikalni se tudtok, nem is akartok, mindketten jatszmaznatok helyette, mert a nyilt beszelgetes nem megy, mert jon a kigyo-beka kiabalas. Ne pazarolj erre tobb energiat. Teljesen felesleges.
2016. nov. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!