Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mikor jött el az a pont, h itt a vége a házasságának, nincs tovább? Mi történt? Ki hova ment, hogyan szakítottatok ott, ahol gyerek is volt? Az

Figyelt kérdés
Férjemmel 12 éve vagyunk együtt, nagyon sok mélypontunk volt már a kapcsolatunknak, de én mindig kitartottam mellette. Most azonban valami megtört bennem, úgy érzem végleg. Tudni kell, h komoly pszichiátriai betegségben szenved, bipoláris depresszió, amit gyógyszerekkel jól be lehet állítani, szinten lehet tartani. Viszont most kitalálta, h sok a gyógyszer, leveteti orvosi segítséggel. Viszont nem lett jó, elviselhetetlen ember lett belőle, rohama is volt, elkezdett rajtam ördögöt űzni, Anyósom a szomszédba menekült a gyerekkel, és hívott segítséget, visszakerült a kórházba, visszaállítják a gyógyszereit, hétvégére hazaengedik. Én azonban rettegek tőle azóta is. Teljesen más ember lett, egy agresszív, flegma, mintha nem is a férjem lett volna. Van egy 3 éves kislányunk, őt imádja, szereti, rá nincs veszéllyel (?). Most, h a férjem kh-ban van, itt van anyósom, ő segít a gyerekkel. (12 órában dolgozom, ha dolgozom.) De bennem valami elmúlt. Félek tőle, félek a szemébe nézni, elutasítom a közeledését (zsigerből, nem gondolkodom). Nem kívánom, pedig nincs más. Ilyenkor ő persze mérges lesz, h elmegy akkor prostihoz, de őszinte leszek, az sem érdekel. Ha elválunk, ő szó szerint utcára kerül, nincs hova mennie, van munkája, de kb 70-80ezret keres. Albérletben lakunk. Egyedül én sem tudom fenntartani, pláne nem tudom ezt a munkát egyedül csinálni a kislányommal (140-170e - t keresek), tehát haza kell költöznöm a szüleimhez 250 km-re vidékre (oda bármikor mehetnénk)... Most Bp-n élünk. Egyszerűen nem látok esélyt arra, h a férjem visszaváltozna olyan szerető családapává, mint volt. Már ott tartok, h nyugtatón kezdek élni én is, és rettegek a hétvégéről mikor hazajön. Annyira nem tudom, h mit csináljak...
2016. dec. 4. 00:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
Támogatni? Hát én elkövettem azt a hibát, hogy egy ilyen embert támogattam. Fizikailag nem bántott, de lelkileg tönkretett. Még mindig nem hevertem ki, pedig már lassan egy éve megszakítottam vele minden kapcsolatot. Szóval kérdező, menekülj, amíg még tudsz!
2016. dec. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

A 7-es látja át a helyzetemet a legjobban. A férjem tényleg beteg. És tényleg a betegségéből kifolyólag teszi azt, amit tesz. Nem alkoholista, nem drogos. Amúgy egy szerető, gondos családapa és férj, rentegetet segít itthon, a gyerek körül is. Jelenleg is albérletben lakunk, ez lenne a legkevesebb, innen lenne a legkönnyebb megpattanni, közös vagyonunk sincs már, a gyerektartás érdekel most a legkevésbé. Munkahelyem is lenne abban a vidéki városban ahol jelenleg dolgozom. Pár hónapon belül biztos. Igazából egy szar embernek érzem magam, amiért el akarom hagyni azért, mert beteg, h magára akarom hagyni. A gyógyszereit amúgy szedi, ezzel sincs gond, de most valahogy úgy látom, h nem jó... Egyre rosszabb, ahogy a kórházban lévő többi ember befolyása alá kerül, kiokosítják. Az a baj nála, h aki "kedves" hozzá, azt azonnal a barátjának tekinti. :(

Az orvosával folyamatos kontaktban vagyok, ő is látja, h nincs jól, de a férjemnek egyáltalán nincs most betegségtudata, az orvos egy patkány, és szándékosan szórakozik vele - szerinte. (Mikor nem ez a dr nő kezelte, őt istenítette, h milyen komoly ember, és az volt szemét, aki előtte volt.) Az is a baja, h még mindig a kórházban kell lennie. Hétvégére hazaengedik, de egyszerűen elviselhetetlen a helyzet. Nem bánt, de akkora a feszültség köztünk, mondja a hülyeségeit egy nagyképű, fellengzős, flegma dumával, én meg ha ráhagyom, azt hiszi, ez így van jól. Amíg bírom, ráhagyom, h ne legyen balhé, de nem bírom sokáig. Olyankor meg ha szólok, átszellemül, pszichózisba kerül, és mindenképpen ki akarja belőlem űzni az ördögöt, mintha nem tudná elviselni a kritikát, nem akarja tudomásul venni, h ezt tényleg én mondom neki. Habár tegnap már azt mondta, h már 2x (!) sikerült neki, olyan nincs, h valakibe 3x belemegy. Én meg már rettegek a szemébe nézni... Mert olyankor kezdi.

Sokszor azon is gondolkodom, h lehet, h ha hazajönne, idővel jobb lenne, kikerülne a negatív befolyásoltság alól, és minden menne a régi kerékvágásba. Hjajj, nem tudom... :(

2016. dec. 4. 09:17
 13/21 A kérdező kommentje:
A munkahelyes sztori kicsit félreérthető, most Budapesten élünk, dolgozunk, de van kirendeltsége abban a városban is, ahol a szüleim laknak, szóval pár hónap alatt biztos lenne ott is valami üresedés.
2016. dec. 4. 10:11
 14/21 anonim ***** válasza:
93%

Tok jo de mégis miért akarod tönkretenni a gyereketeket is??? Mert ok, apa csak néha hülye és agressziv de akkor nagyon.

Én éltem együtt t ilyen emberrel, hát amint tudtam, elmenekültem. Fizikailag nem bántott, de lelkileg ronccsá tett. Hol üvöltözött, hol bögött, ha olyan kedve volt megverte a gyerekeit -engem nem, mert nem a gyereke voltam. Hol napokig ki sem mozdult aztán naponta kitakaritotta a lakást, és kést fogott arra aki összemászkálta.....

2016. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
100%

#3, a te sztorid se semmi.

Én nem írom le az én történetemet, de szintén volt bipoláris emberrel egy viszonylag hosszú kapcsolatom. Én tényleg sajnálom őket, mert betegek, de végül úgy döntöttem, hogy nem vagyok hajlandó a saját életemet tönkretenni sajnálatból. Az a baj velük, hogy elképesztően gázos dolgokat képesek művelni, és nem is értik, hogy mi a probléma azzal, amit csinálnak, de egy normális ember számára elviselhetetlen.

Kérdező, az okos döntés az, hogy otthagyod a férjedet, mert nem fog ebből kigyógyulni, nem tudsz rajta segíteni. Ha vele maradsz, akkor az egyetlen, amit elérhetsz, hogy te is tönkremész, rajta viszont ezzel sem fogsz segíteni.

2016. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem akarom tönkretenni... :( Pont őmiatta vacilálok. Ha lépek esély van rá, h soha többé nem látja az apját. (És nem azért, mert én nem engedném.) Őt nagyon szereti a férjem, soha egy rossz, negatív megnyilvánulása nem volt felé. Megtehetem ezt a lányommal?! Ugyanott a másik oldalon meg már egyre jobban fogja fel, h mi történik (3 éves) , az ördögűzés elejét látta, foglalkoztatja hetekkel később is, sokat kérdez róla, h Apa mit csinált, anya miért sírtál, látja h boldogtalan vagyok, sokszor sírok, hallja, h veszekszünk. Nem, ezt nem akarom, h így nőjön fel. De volt jó időszakunk is, egész mostanáig szinte évekig egy hangos szó nem volt. Ezért is vállaltuk a gyereket...
2016. dec. 4. 11:09
 17/21 anonim ***** válasza:
44%-os azért nem vette be még a gyógyszerét,mert már beb@cott pár felest! :D Ma osztani akarja majd azt észt,csak figyeljetek! :D
2016. dec. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
63%
Hát anyukám, akkor mondom másképp. Veresd magad hülyére úgy mint én, sokkal jobb lesz a gyereknek, ha nem csak a veszekedést hallja, meg azt látja, hogy bőgsz, hanem azt is, hogy kék-zöldre vagy verve. Sőt, ha ma-holnap kib*elez, mert ördögöt akar űzni, akkor majd kíváncsi leszek, ki magyarázza meg a gyerekednek, hogy apuka nem akart ám ártani, csak beteg. Sok sikert hozzá! Hozzáteszem, most bántalmazott nőkkel dolgozom, és megsúgom, sajnos a gyerekeik ezt a mintát veszik át, és sok esetben ők is bántalmazottak vagy bántalmazók lesznek.
2016. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem aki ilyen agresszívan nyilatkozik ebben a témában, annak nincs fogalma a mentális betegségekből, nem nekem. Vagy neki is van valami baja (a 44%-osnak tutkó).


Kérdező, szerintem nem ott van a hiba, hogy nem hagytad el a férjed, hanem ott, hogy kiengedik ilyen állapotban, mikor nemhogy a kórházban, hanem egy ideig a zárt osztályon lenne a helye, mert nagyon súlyos állapotban van. Teljesen normális lehetne, ha beállítanák a gyógyszereit, és járna mellette hatékony terápiára is. De ez láthatóan nem történik meg. Nemcsak a te és a gyereketek élete megy így tönkre, hanem a férjedé is. Ugyanis ha nem kapja meg a megfelelő kezelést, akkor a társadalom periférfiájára szorul, egyre jobban lerobban. Igenis segít neki a támogató családi háttér, a gyógyszeres kezelés mellett konkrétan elengedhetetlen, ugyanis ha az orvos követ el hibákat, elnagyolt a kezelése, akkor a család felelőssége is, hogy keressen mást. Ez nem játék.


Én nem beszélnék rá senkit arra, hogy egy bipoláris beteget válasszon társnak, de a kérdező már választott (kíváncsi lennék, mióta tud a férje betegségéről). 12 évről és gyerekről van szó, és egy olyan problémáról, amiről egy lepkefingot sem tehet az a szerencsétlen, a mostani állapot annak köszönhető, aki levette a gyógyszereit, valamint annak, aki nem képes megadni neki a megfelelő kezelést a kórházban.


Amúgy minden eset más és más, egyáltalán nem borítékolható, hogy hülyére fog bárkit is verni.

Én azt is elfogadom, ha valaki tényleg feladja egy idő után, mert nem bírja elviselni ezt az egészet, de szvsz nem erre kellene bíztatni elsősorban, és úgy beszélni a férjéről, mintha szemétláda lenne és tehetne róla, vagy mintha lehetetlen lenne segíteni rajta. Ha valaha szerető családapa volt, akkor az a valódi személyisége, és csak ki kéne vakarni végre ebből a súlyos pszichózisból egy normális pszichiáternek.

2016. dec. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azóta mi történt?
2019. jan. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!