Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jól működő kapcsolatot fenntar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól működő kapcsolatot fenntartani, ha a felek kerülik egymást a munkaidejük miatt?

Figyelt kérdés
Mennyire lehetséges ez, ha együtt élnek? Az egyik fél minden hétköznap reggeltől estig dolgozik 12-13 órát, és szombaton is 5-6 órát...a másik pedig összevissza beosztásban napi 10 órát hétvégén és ünnepek alatt is. Olyan ritkán adódik hogy egy szabad 2 napos hétvégéje legyen. A hétköznapi pihenőnap alatt pedig tulajdonképpen ugyanúgy nem látja a párját, mert az dolgozik, este meg csak fürdik, eszik, megy aludni. Persze ha néha van egy szabad szombat délután, vagy egy szabad vasárnap, akkor együtt lehetnek, de érdemi időt egy-egy nap alatt nem lehet eltölteni, főleg azzal a tudattal hogy korán le kell feküdni, nem ihatunk meg egy üveg bort, mert másnap már munka. Így a hétvégi kiruccanások is kiesnek, hogy elmenjünk valahová wellnesezni. Nos, tudom hogy emberek milliói vannak ilyen helyzetben, vendéglátás, közlekedés, egészségügy stb stb. Ti hogyan tudtok minőségi időt tölteni a párotokkal? Vagy ezt már megszoktátok, és nem hiányoznak a közös hétvégék, örültök annak amennyi idő jut?
2017. jan. 2. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet így fenntartani egy kapcsolatot hosszútávon, hiába működik jól.

Ha már megszokja valaki, hogy nem hiányzik a párjával töltött közös idő, hétvége, programok, szerintem ott már nincs olyan hogy "örül annak amennyi van", hanem maga a kapcsolat is egy megszokássá válik.


Ha csak átmenetileg van így, azt át lehet vészelni, pl kis figyelmes dolgokkal. Egy-egy cetli a másik ebédje mellé, amit a munkában vesz észre, vagy a kabát zsebébe csempészve a kedves csokija egy kis aranyos üzenettel, egy-egy kacér sms, vagy ha egy szál virág várja a nőt otthon.

Szóval szerintem ilyen kis apró meglepikkel lehet ezt ÁTMENETILEG fenntartani, ha mellette legalább az egyik fél másik munkát keres és vált is, amint lehet.


Gondolj bele: a párkapcsolatba rengeteg energiát kell beinvesztálni, hogy jól működő legyen. Ha ezt nem tudod megtenni, mi fogja összetartani? Az emlékek, és ezek a kis dolgok, amiket fentebb írtam. De hosszú távon szinte biztos a szakítás/elhidegülés, mert nincsenek közös élmények, lakótársakká válnak a felek.

2017. jan. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2017. jan. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én szingliként sem akarnék így élni, magadra sincs időd így, nem hogy egy másik emberre...


Ebben nagyon gyorsan ki lehet égni, elég egy apró konfliktus szituáció és már robban is a "gyűlölöm az életem" bomba.

2017. jan. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!