Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nekem rossz a hozzáállásom?

Figyelt kérdés
A kapcsolatunk során eddig szinte mindent én fizettem. Fiatalok vagyunk, ő végzős, csak zsebpénzen él. Én a zsebpénzemen és az ösztöndíjamon. Nyáron meg mindketten dolgozunk. Sokkal jobban állunk anyagilag, legalábbis a családom, én azért egy közepesnek mondható fix havi összeget kapok az egyetemi távollétemre+ az ösztöndíjam. Őket az átlagosba sorolnám, szóval nem az van, hogy annyira megszorultan élnének. Szóval az a helyzet, hogy mondtam neki, hogy szeretnék elmenni a nyáron nyaralni.(Idén nyáron elvittük a családdal, nem kellett semmit sem fizetniük, nincs is ezzel baj.) De most úgy szeretnék, hogy csak mi ketten. Úgy tervezem, hogy minél kisebb költséggel menjünk. Na és itt jön a baki. Én folyamatosan gazdálkodom, hogy ide-oda el tudjam vinni(sokszor még egy köszönömöt sem kapok), a karácsonyi pénzemet is lekötöttem. A szülinapi és névnapival is ezt tervezem. Tulajdonképpen nélkülözök, azért, hogy legyen 1 közös nyaralós hetünk. Mellesleg szeptember óta gyűjtögetek, szerintem júniusra összejön körülbelül 200 ezer forint. És az itt a baj, hogy neki meg sem fordul a fejében, hogy legalább egy kicsit is gyűjtsön rá. Én már azt sem bánnám, ha mondjuk az 5-10%-át ő állná. Úgy gondolom, hogy 1 év alatt simán össze tudna annyit gyűjteni. De eszébe sem jut, mindig mondja, hogy nem tudja miből, de azért napi szinten a mekiben és egyéb gyorséttermekben kajál a barátnőivel. Azok a kommentelők, akik azzal jönnek, hogy apuci anyuci pénzéből könnyű eljutni ide-oda, ne is írjanak, mert szerintem elég korrekt az én részemről, hogy képes vagyok még az egészet is kifizetni és csak azért várnám el azt a minimális összeget, hogy érezzem, hogy fontos neki, hogy én képes vagyok hónapokig gyűjtögetni miatta és nem akarja, hogy az egészet nekem kelljen állni.
2017. jan. 4. 15:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

ez ismerős, ráutaló magatartást se tesz hogy fontos lenne neki a dolog, mármint hogy ugy tenne mintha próbálna besegíteni neked valahogy..


Ez itt a gyakorin is téma mindig, jó nem nyaralással, de ugyanez pepitában megy máshol is..

Az emberek ilyenek, kapni szeretnek.


Sajnos ő ilyen, ilyen lesz ilyen is marad, vagy bevállalod vagy mész tovább.

2017. jan. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mintha az exemről lenne szó...

Csak nálunk én vagyok a női fél. Emberünk átlagot kapott fizuba és sose tudott egy kanyit se megspórolni. Ő volt az az ember, akinek 12.-én egy ft nem volt a zsebében. De menni nagyon szeretett mindenhova. Én meg úgy voltam vele, hogy jobb mint a 4 fal között ülni. Spórolos vagyok, így volt pénz kirándulni, étteremre, nyaralni stb... Ő egy vasat se adott bele soha. Hülye voltam, de aztán felnyílt a szemem. Felnőtt ember tartsa el magát. Kiraktam. Azóta egyedül járok kirándulni.

2017. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem szeretem azonnal temetni a kapcsolatokat, de ez nem tűnik nekem valami nagyon jól működőnek.


Az eltérő igények az egy dolog, azt még össze lehetne hangolni, bár amúgy ha hosszú távon eltérő élményekre vágytok, akkor örökös hiányérzete lesz valakinek vagy olyan dolgokban kell részt vennie, amiben nem szeretne, vagy pedig ha külön utakon jártok, akkor túl sok lesz a külön töltött élmény és kevés a közös alap.


Másfelől szervezzetek olyan programot, ami nem kerül pénzbe, egy jó túrázás a környéken pár szendviccsel és egy üveg vízzel nem nagy tétel, és legalább lenne alkalmatok csendben és nyugodtan beszélgetni, együtt lenni. Ha pl. ezt heti egyszer megteszitek, nemcsak egészséges kikapcsolódás, de szorosra is fűzi a kapcsolatot, és ha ő csendesebb típus, akkor talán pont ezek a kirándulások kellemesek lennének neki és kicsit kirángatnák az otthonülésből.

2017. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!