Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tegye fel a kezét aki úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegye fel a kezét aki úgy érzi megrekedt a párkapcsolatában, és se jobbra se balra nem halad. Kik éreznek még így, pláne az anyagiak miatt?

Figyelt kérdés

27 évesek vagyunk, és bár már együtt élünk, de egymáson kívül szinte semmink sincs. Hiába tanultunk, hiába gürcöltünk, alig van fizetésünk, abból épphogy fenn tudjuk tartani magunkat.

Sokadik alkalommal kapok már sírógörcsöt, és vetnék véget az életemnek legszívesebben, mert nem bírom már elviselni ezt az állapotot. Az iskolával is csak a költségeim nőttek, befejeztével nem hogy jobb lett, még rosszabb mint volt. Diplomával takarítóként vagyok kénytelen dolgozni.

Gyerekvállaláson törném a fejem normál esetben ennyi idősen, ehelyett nem hogy gyerek nem lesz, örülök, hogy ha az albérletet nem veszik el a fejünk felől (aki ismeri a budapesti albérlet árakat, tudja, hogy miről beszélek).. és hogy már az esküvőről ne is beszéljek.

A kislányként megálmodott életemből, lassan látom, hogy semmi sem lesz. Tudom, hogy még fiatalok vagyunk, de 30 éves kor után egy nőnek romlik az esélye a teherbeesésre is, ami miatt szintén nagy nyomás van rajtam. (egyébként sem vagyok sajnos egészséges ilyen szempontból)

Szóval csak repül az idő, hipp-hopp elmegy az élet nekem pedig nincs semmim, csak a hitem, hogy lehet még jobb... gondolkodtam külföldi munkán, de sajnos egyéb okokból az nem megoldható.


Nem keseregni akarok, de olyan jó legalább kiírni magamból ezeket... járt így rajtam kívül valaki? Meséljetek kérlek, hogy ne érezzem egyedül magam ennyire nyomorultnak.


2017. jan. 16. 19:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem csak a főváros van az országban, ...mi a végzettségetek?
2017. jan. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Pályakezdőként ma álláshirdetéseket nézegettem. A minimálbért "kiemelkedő bérezés / versenyképes fizetésnek" nevezik.

Ilyen országban élünk. Innen menekülni kell

2017. jan. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
voltam ilyen helyzetben egészen addig amíg egyszercsak szembe nem jött velem az álom-munka ;) szóval kitartás!
2017. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem nincsen párom, de mi az anyagiak miatt mentünk szét. Én jól keresek relatíve a munkámmal, kb. Mo-i átlagfizummal, de a párom megelégedett egy minimálbérrel, így szétmentünk, mert nekem 30+-osként már több kellett. Nem éreztem, hogy bármerre is halad a kapcsolatunk, nekem pedig már több kell, és egy gyerek/háztartás fenntartása nem két fillér... Ráadásul amúgy nekem sem egyszerű a gyerekvállalás.
2017. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem csak a főváros létezik, de mi szinte szó szerint ide vagyunk láncolva. Nekem gazdasági végzettségem van, a páromról pedig nem szeretnék beszélni, de az ő munkája miatt vagyunk idekötve.
2017. jan. 16. 20:10
 6/17 anonim ***** válasza:
Sajnos velunk is ez van ..csak az tartja bennunk a lelket hogy szeretjuk egymast :(
2017. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit kemény leszek, de szerintem benned van egy hatalmas adag önsajnáltatás, míg megoldáskeresés, problémamegoldás már annál kevesebb. Ha valami nem tetszik, akkor változtatni kell. Pont. Menni, keresni, kutatni, és nem idejönni (lehet idejönni, csak nem picsogni, hanem kérdezni, érdeklődni, hogy "oké, én nem tudom, szerintetek mit lehetne?") siránkozni. Elhiszem, hogy szar az országban a helyzet, de azért, amikor Budapesten közgazdászként nyelvtudással takarítónő vagy, ott azért valami nekem nem kerek vagy szimplán nem mentél eleget (a kérdésed alapján ez beleillene a képbe, amit magadról festesz) vagy valamit kihagytál a kérdésből.

Fontos tudatosítanod magadban, hogy mindent lehet! Nem szabad feladni, megoldást kell keresni. Én elhiszem, hogy nehéz, de hadd adjak neked egy példát a saját környezetemből: a szüleim mindketten szakmunkások, később tették le az érettségit, tehát semmi flancos háttér vagy oktatásuk nem volt. Ma negyvenesek, évekig szenvedtek ők is mindennel, de sosem álltak le a kereséssel, így ma apukám teljesen ingyen át tudta magát képezni közel az 50-hez (még ösztöndíjat is kapott) egy olyan szakmába, ahol itthon is félmillió körüli a kezdő fizetés, míg anyukám idővel (nem kapcsolatokkal) talált egy kényelmes irodai munkát hasonlóan jó fizetésért. És mindez miért? Mert keresték a megoldást, és nem álltak meg, akkor sem ha épp szar munkájuk volt. Ha akarod, akkor megtörténik.

Ellenben, ha kifogásokat keresel, hogy ezért és azért nem tudok mozdulni, de jaj, miért nem történik semmi, és jaj, de szegény vagyok, akkor egyet garantálhatok: 5 év múlva is pontosan ugyanitt fogsz tartani.

Tessék, naponta akár 100 helyre is elküldeni az önéletrajzot, máshogy nem megy. Itt nem fog megoldódni.

2017. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel.... valami itt nem kerek. Nem a takarítói munka ellen mondom, mert semmi gondom azzal, de körülnéztél te manapság az álláspiacon?? Két kézzel kapnak emberek után. Ha meg gazdasági diplomád van, mehetsz multihoz, 200+ nettó a minimum.... Ennyire ne légy életképtelen. Én 22 éves korom óta vagyok önellátó, és mivel volt ambícióm és tanultam (semmire se mentem a bölcsészdiplomámmal), minden évben jobb volt, most bőven viszek haza pénzt.


Ha nem vagy motivált és a jelenlegi kapcsolatod visszahúz, menjetek szét. Igen, horror árak vannak, de kintebbi kerületekben kicsit jobb, lakóközösségben.


30-on túl meg nem áll meg az élet, utálom ezt a felfogást. Ismerősömnek 26 évesen megmondták hogy nem lesz soha gyereke, bár nem 1 lombikon vett részt, de 40 évesen megszülte a gyönyörű, egészséges kislányát.


Legyél te is sokkal ambíciózusabb, és keress magad mellé egy olyan srácot is. Vagy ha kényelmes, maradj így, azt biztos sokat megold....

2017. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#4-es: Te aztán nagyon szerethetted a párodat, ha azért szakítottál vele, mert minimálbért keresett. Eléggé anyagias lehetsz. Persze, kell egy átlag fizetés, hogy kényelmesen megéljen az ember, de ha te többet keresel mint a minimálbér, akkor azért nem hiszem, hogy éhen haltatok. Na mindegy, sok az ilyen anyagias ember a mai világban sajnos.

A kérdésre válaszolva pedig: Ne legyél türelmetlen. Eléggé unalmas, hogy a nőknél most ez a divat, hogy ketyeg a biológiai óra, és bepánikolnak. Család nem tud segíteni? Én direkt nem költözök albérletbe a barátnőmmel, hogy tudjak spórolni és 3 év múlva tudjak venni egy lakást. Addig meg a szülőknél élek, így segítenek, hogy tudok félretenni. Persze, ha nálatok ilyen lehetőség nem áll fent, nehezebb a helyzet. Javaslom, ha tudtok, költözzetek oda valamelyikőtök szüleihez egy kis időre, amíg félretesztek, mert így elmegy minden pénz az albérletre, és sosem fogtok tudni kitörni, ördögi kör.

2017. jan. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet, én veled egykorú vagyok, párom már 30 feletti.

Félretenni nem tudunk, házasságról, gyerekről, saját lakásról álmodni sem merünk, bár én azt gondoltam, ennyi idősen már bőven meglesznek ezek mind.

Megértem a gyerekvállalási félelmedet, oké, hogy most az a divat, hogy 40 évesen is lehet még szülni, de azért ha hosszabb távon gondolkodik az ember, a gyereknek sem jók, ha ilyen idősek a szülei... Láttam, tapasztaltam eleget, és nekem hatalmas szerencsém van a fiatal(abb) édesanyámmal.

Igazából tényleg csak a keresgélés, na meg a hatalmas adag szerencse marad. Nálunk tervben van a külföldi munka - párom kockáztatna, mert neki alacsonyabb végzettsége van, és ha nekiindul, akkor ha mégsem jön be, nem biztos, hogy talál mást vagy visszaveszik a mostani cégéhez... Én otthagytam a szakmámat, hogy jobban fizetőt keressek, de az az igazság, hogy nehéz. Hiába mondja mindenki, hogy a fővárosban kapnak az ember után, meg 200 nettó meg stb, a gyakorlatban engem azért nem vettek fel sehova, mert túl magas volt a fizetésigényem - nettó 150-ben gondolkodtam. (Volt, ahol ezt kereken közölték is, hogy szép meg jó minden, de nekik ez nem fér bele.) Pedig állítólag diplomával ennek a dupláját kéne keresni. Oké, de hol?

Nekem most szerencsém volt (talán), mert ismerős beajánlott a saját munkahelyére, és ha túlélem a próbaidőt, és tetszem is a vezetőségnek, akkor 160-170-et azért meg tudok keresni. Igaz, ezért cserébe annyit dolgozom, hogy páromhoz csak aludni járok haza, mást nem nagyon, mert itt hétvégén is munka van.

Sajnos a fiatalok elindulását az életben nagyon megnehezítették itthon, és bár kegyetlenül hangzik, ismerősi körben is azt látom, hogy csak azoknak jött össze 26-27 éves korra a saját élet, saját ház, ahol X rokon meghalt, hátramaradt örökség és/vagy ingatlan... És ez szomorú. Nagyon.

2017. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!