Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A feleségem a barátnőivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem a barátnőivel együtt kitalálták, hogy el akarnak kezdeni vadászni. Ez 36 éves nőknél normális? Ti mit csinálnátok ha a párotok egy ilyen dologgal jönne elő?

Figyelt kérdés

2017. jan. 19. 14:45
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem beszélve, hogy ezt a fegyvert, amivel vadászni óhajt, kötik valamihez. Csak úgy a levegőbe nem lehet fegyvertartásit tenni. Gondolom egyiküknek sincs olyan végzettsége, ami ezt lehetővé teszi.


Vadászati célú lőfegyvertartási engedély megszerzésének menete

Jelentkezzen a megyei vadászkamaránál vadászvizsgára! A vizsga három főrészre osztható: a) elméleti vizsga teszttel szóbelivel b) hatósági fegyvervizsga c) gyakorlati lövészeti vizsga, melyet az elméleti rész előtt meg kell csinálni. A lövészeti vizsga koronglövésből és puskás céllövészetből áll. A vadászvizsga keretében tett hatósági fegyvervizsga csak a hosszú lőfegyveres részt fedi, vagyis maroklőfegyverre a vadászvizsga keretében vizsgázni nem lehet.

Szerezze meg a fegyvertartáshoz szükséges pszichológiai alkalmasság igazolását!

Szerezzen lőfegyvertartáshoz szükséges II. csoportos egészségügyi alkalmassági igazolást! Ez az igazolás 5 évre érvényes.

Váltsa ki az éves vadászjegyet, melynek ára 10000 Ft, ehhez hozzájön 4000 Ft kamarai tagsági díj és 1000 Ft biztosítás.

Alakítsa ki a lőfegyver tárolóhelyet! (vonatkozó szabályok: 253/2004 kormányrendelet 42. §)

Adjon be engedélykérelmet a lakhelye szerinti igazgatásrendészeten!

Az engedélykérelemhez csatolja/mutassa be a

kérelem formanyomtatványát kitöltve

személyi igazolvány és lakcímkártyája másolatát (mindkét oldal)

vadászvizsgája oklevelének másolatát

vadászjegyének másolatát

pszichológiai alkalmassági igazolását

II. csoportos egészségügyi alkalmasságának igazolását

Töltse ki és adja fel a postákon elérhető hatósági erkölcsi bizonyítvány kérelmet, mellyel bizonyítja, hogy nem szerepel a szabálysértési eljárási adatbázisban. A dokumentum kitöltése előtt egyeztessen a helyi igazgatásrendészettel a hiánytalan kitöltés végett. Ezen adatok beszerzésével megbízhatja az igazgatásrendészetet is a jogszabály szerint. Ez intézhető ügyfélkapun keresztül is.

A hatóság 30 nap alatt bírálja el a kérelmet, mely határidő egyszer 30 nappal meghosszabbítható. Az engedélyezési eljárásban ellenőrzik a tárolóhelyet.

Pozitív elbírálás esetén határozatot kap, mely alapján megvásárolhatja első lőfegyverét. A vásárlás után 8 napon belül be kell mutatni a fegyvert a helyi igrenden, ahol kitöltik fegyvertartási engedélyét.


Na ezek után lehet fegyvere egyáltalán hozzá, de akkor még sehol sincs a tagság, ráadásul sok helyen felvétel sincs, csak kihalásos alapon. De a többi helyen milliós összegekről van szó, bár látom a pénz nem akadály, de önmagában ez nem teszi lehetővé a vadászatot. Ahogy már írtam, a vadászvizsga egyedül is baromi nehéz, ha meg lőni nem tud, akkor eleve veszett ügy - akik ezzel foglalkoznak, ott is 10ből 6-7 biztosra veheted, hogy bénázik, pedig nekik volt alkalmuk gyakorolni -, de a pszichológiai teszt az igazi rosta. Arra még készülni sem lehet, se becsapni. A vizsga pedig olyan hihetetlen szintű elméleti tudást vár, amit bemagolni lehetetlen, de még ha érdekel akkor is nehéz, mindenre kiterjedő anyagból áll.

2017. jan. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki a bestgore.com illetve a rotten.com oldalakat, ha bírja, akkor fogjon pármillitót és remélhetőleg pár éven belül elmehet vadászni.
2017. jan. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Kérdés az, hogy mire, kire? :-) Vagy csak poénnak szánták!


35N

2017. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
67%

A feleseged jart mar vadaszaton? Volt hajto, vagy vitt kukoricat telen az etetobe vagy zsigerelt mar ki lelott allatot?

Szerintem a barna-zold szinek tetszettek meg neki, nem a vadaszat...

2017. jan. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"A pszichológiai teszt is nagyon kemény"


Tényleg nagyon kemény lehet az a teszt..

[link]

[link]

[link]

Meg a vadászerkölcs is legendás:

[link]

2017. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. jan. 20. 08:38
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 35-ös, nyilván van aki átmegy a rostán, de ez nem feltétlenül a teszt hibája, az meg így nem látszik, hogy ezen felül még hányan akadnak fent. De mint mondtam, ez csak a teszt, még ott van a rengeteg elméleti anyag a vadászvizsgához és a lövészet is.

Ha mindenkinek menne, sokkal többen foglalkoznának ezzel.

Tudtommal pedig ezeket szakmán belül is lenézik, amiket linkeltél. Hallottam én is hajmeresztő sztorikat, sok a barbár, de ez ugyanúgy ilyen erővel például az orvosokra is igaz. Köztük is van olyan aki segít és gyógyít, meg olyan, aki sz*rik a pofádra és félre is diagnosztizál talán, annyira nem érdekli az egész... mégis ő is orvos lett valahogy anno.

Bocsánat kérdező az offért, csak ezt muszáj volt leírnom, hogy barbárok és amatőrök mindenhol vannak.

2017. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Ha két nő kitalál valamit, amit pasik nélkül kell űzni, hááát nem tudom... nekem ez a vadászat dolog sántít. Mondhatod, hogy gyanakvó vagyok, de egyik napról a másikra ilyet kitalálni. Ahhoz hosszú éveken keresztül kellett volna nézni a Fishing and Hunting csatornát, hogy bevegyem...
2017. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!