Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom mindig azt mondja....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom mindig azt mondja. Hogy gerjesztem a feszültséget. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Mindenre azt mondja,hogy feszültséget generálok vagy éppen hisztizem, pedig ilyenkor csak a számomra felmerülő problémákat próbálom vele megbeszélni. Mit tegyek? Egyáltalán hogyan tálaljam a gondjaimat úgy hogy közben ne érezze azt hogy őt támadom, direkt hibát keresek benne?
2017. febr. 2. 00:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáfűzném, hogy alapjáraton elég zárkózott vagyok és viszonylag nehezen mondom ki azt amit bánt. Általában meg kell emésztgetnem a dolgokat és utána újra átgondolom,értelmezem a történteket. Ezt neki is említettem már, azt felelte rá,hogy megértette és elfogadja, de én nem ezt érzem..
2017. febr. 2. 00:45
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

"Egyáltalán hogyan tálaljam a gondjaimat úgy hogy közben ne érezze azt hogy őt támadom, direkt hibát keresek benne?"


Erre válaszolva ajánlom a Zsiráf és Sakál nyelv tanulmányozását. Az előbbi a jó, utóbbi a rossz kommunikáció mintázata. Neten biztos találsz róla írást. A Zsiráf nyelv elég egzakt. Ezeket a mondatokat, technikákat tudatosan gyakorold, hogy beleégjen egy idő után a stílusodba.


A másik pedig az asszertív kommunkáció, de az főleg hozzáállás és stílus kérdése. De azért jó, hanem vagy agresszív. Hanem törekedsz az asszertivitásra.


Ja, és ha egyszer-kétszer tudatosan összeraksz pár mondatot zsiráf nyelven, és elgügyögöd neki, akkor ne várd, hogy egyből ezzel majd jó lesz minden. Ha már megszokta, hogy mindig támadod és egyből védekezően vagy éppen visszatámadóan lép fel, akkor egy sima agressziót nem tartalmazó mondatod után is lehet, hogy reflex szerűen visszatámad, mert megszokta/fél.


Ez a kommunikáció csak arra jó, hogy hivatkozhass arra, hogy Te nem mondtál semmi sértőt, bántót, támadót, szimplán csak felhívtad a figyelmet a tényekre. Ha szó szerint elismétled a mondatod ezután, akkor lehet, hogy feltűnik neki, hogy tényleg nem leosztod éppen. Idő kell, amíg Te is megtanulod, és amíg ő is megszokja.


*Ha a párod idióta és nem a te kommunikációddal van gond, akkor amit leírtam azért olvasd el, de megoldást nem tudok adni. Sok szerencsét.*

2017. febr. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Kérdés, ezt hogyan adod elő neki, illetve ha minden egyes apró lelki rezdülésednek hangot adsz, az idővel borzalmasan idegesítővé tud válni.

A nők imádnak minden apró dolgot kibeszélni órákon keresztül, (már amelyik olyan) férfiak ezt nevezik "hisztinek"

Ez idővel nagyon kikezdi a kapcsolatot, tenni ellene nem tudsz, az ember a saját személyiségét nem tudja megerőszakolni.

Ilyenkor az élet alakít mindent...sajnos.

2017. febr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. febr. 2. 13:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy benne nincs empátia és te vagy a rossz, hogy problémáid mernek lenni. Ha támadó is vagy, az is jobb, mint nem kommunikálni.
2017. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Sunshinedoll ***** válasza:
46%
Generáld tovább, aztán dobd a p-csába. Mi az, hogy szerinte folyton "hisztizel"? Ami jogos, az jogos.
2017. febr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondanál példákat ezekre a tipikus problémákra?
2017. febr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A legtipikusabb a beszélési stílusa..hogy konkrét példát mondják segítettem neki a házi munkában és nem úgy végeztem, ahogy ő szokta csinálni, elvárta tőlem volna és ezt az "életképtelen" kifejezéssel adta tudtomra..azt hiszem,hogy ez után jogos volt a sértődöttség érzése nálam. Nem egyszerűen bunkó volt, de szerinte ezt viccnek szánta pedig a hangsúlyából egyértelműen nem ezt jött le. Gondolom a poén kategóriával akarta menteni a menthetőt, de ettől függetlenül engem nagyon megbántott aminek hangot is adtam utána.
2017. febr. 5. 21:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos volt!
2017. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 omba ***** válasza:
38%

Ez egy sült paraszt, nyilván tehenek közt nőtt fel, az emberi beszéddel nem tud mit kezdeni.


Egy emberi kapcsolatban vannak megbeszélendő dolgok, de ő ilyenre nem vágyik, te csak azért vagy neki, mert kényelmesebb egy nőt dugni, mint egy kecskét.

Küld vissza a tanyára, mást nemigen tehetsz.

2017. febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!