Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos, ha nem akarok találkozn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos, ha nem akarok találkozni a barátaival?

Figyelt kérdés

A párom mindig velem van, mivel kollégista, és a szabadidejét velem akarja tölteni.

Ha találkozik a barátaival,azt csak úgy, ha én is ott vagyok. Számtalanszor mondtam, hogy nyugodtan menjen velük beülni pár órára, de csak úgy akar, ha ott vagyok, máskülönben nem megy, én viszont NEM ÉRZEM JÓL MAGAMAT a barátai között.

Az egyikük rendszeresen füvezik. Nem agresszív, nem tesz rosszat, szimplán a párom szobájában tekeri a füves cigit, elvette a telefonomat, hogy azon tekerje, stb. Én ezeket annyira nem preferálom. Meggyőzte a páromat, hogy a fű az egészséges, nem árt semmit. Hála az égnek a párom nem próbálta ki.

Amikor összegyűlik a társaság, állandóan üvöltöznek, a politika a téma, az egyik japánul bekiabál a beszélgetés közepébe mondatokat. Amikor összeülünk, értelmetlen videókat kell néznünk(például, hogy sétál egy tyúk, a háttérbe meg robban egy bomba. ENNYI a videó).

A párom teljesen megváltozik a környezetükben, és egyfolytában nekem esik, hogy én miért ülök síri csöndben és hogy miattam már mindenki kínosan érzi magát. Úgy ülök mint egy zombi.

Nem tudok mit hozzá szólni ezekhez a témákhoz, ha meg feldobok valamit, nem kapok rá reakciót. Bírnak engem, de nincs semmi téma, és szerintem nem is kellene kialakítanom, elvégre egyáltalán nem érzem jól magamat. Számtalanszor próbálkoztam, mentem velük inni, közös programokra, de ha nem megy akkor nem megy. Próbáltam összehozni az én társaságommal ezt a társaságot, de mindkét társaság különcködött.

A párom meg egyfolytában engem hibáztat. MIÉRT KÖTELEZŐ ott lennem, ha egyszer nem érzem jól magamat?

Ki van akadva, hogy én inkább külön tölteném az időt. Megmondtam neki, hogy NEM KÜLÖN, csak szimplán ha ő akar a barátaival lenni, én meg nem, akkor had ne kelljen már magamat kényszerítenem.


2017. febr. 17. 11:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%

Jogos, marmint en nem latok semmi rosszat igy leirva a haverjairol, de ha te nem erzed jol magad, akkor ez van. De az ember altalaban elegge hasonlo a barataihoz, szoval akkor elmeletileg a parodat se fogadod el igazan, mert o is csak viselkedik, amikor veled van, de igazabol olyan amilyen a baratai.

Nekem ez nem igazan tetszene.

2017. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Nincs baj velük, mert amúgy mindig számíthat rájuk a párom, csak szimplán nem az én társaságom.

Amit írtál, részben igaz, de inkább fogalmazzunk úgy, hogy a páromat nagyon könnyű "befolyásolni". 2 társasága van(az egyik akikkel nem érzem jól magamat, a másikkal igen, csak azok koleszosok és messze vannak). Mindkét társaságban teljesen máshogy viselkedik, ezt már mások is észre vették. A messzi társaságban soha nem volt ilyen gondom, hogy rosszul érezném magamat. Csak azt elég nehéz összehozni.

2017. febr. 17. 11:36
 3/17 anonim ***** válasza:
Az természetes - ha komolyabbra fordul a dolog -, hogy nagyobb ünnepekre elkíséred a családjához, és ő is téged a tieidhez. A barátok más kategória. Ha az egyik életében történik egy nagyobb esemény (pl. házasság vagy temetés), akkor valószínűleg elkíséred a párodat, de a heti bulikon nem kell részt venned, ha nem érzed jól magad.
2017. febr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Nekem egyszer volt egy proli tarsasaggal rendelkezo parom. Hamar meguntam az egesz kapcsolatot, mert a madarat tollarol embert baratjarol elv nagyon is igaz, es mukodik.
2017. febr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Egyfelől jogos, hogy nem akarsz a társaságukban lenni (meg isértem), másfelől viszont számolj azzal, hogy ha a párod őket a barátainak tekinti, akkor lassan vagy ő is belefolyik ebbe az életmódba, vagy ha sokat nem találkozhat velük miattad (mert te nem akarsz menni, ő meg nem megy nélküled), akkor ez idővel mindenképpen konfliktusokhoz fog vezetni és megmérgezheti a kapcsolatot.
2017. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Imádom az elitistákat #4 :D

Míg a "proli" barátok azért vannak veled, mert úgy bírnak téged, amilyen vagy, az ilyen nőknek általában olyan drága barátai vannak, hogy 4 méterre elmegy a közelükből és már ki is beszélik.


Kérdező: Persze, ez teljesen jogos.

2017. febr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyikőtöknek.

Igen, egyedül én is attól félek, hogy ez majd megmérgezi a kapcsolatunkat. Pedig én úgy érzem, alkalmazkodtam. Ráadásul nem is hárpiáskodom, hogy: "Hééé, nem mehetsz velük, legyél velem és válassz engem!".

Ennél többet már én sem tehetek.

CSaládi dolgokra, meg főbb baráti dolgokra elkísérem.

2017. febr. 17. 12:25
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"elvette a telefonomat, hogy azon tekerje"

Ezt fejtsd már ki, légyszi :D Voltam már tanúja nem 1, nem 2 cigi "születésének", de soha nem vettek igénybe hozzá telefont, elképzelni nem tudom, hogy melyik munkafázisban lehet rá szükség, és tényleg érdekel :D


Amúgy nem értem, ha elmondod neki, hogy menjen nyugodtan nélküled, mert nem érzed jól magad, te meg addig otthon filmezel/olvasol, vagy elmész a barátnőkkel valahova, akkor mit reagál? Meg se hallja? Vagy miért nem lehet megbeszélni ezt vele? Értelmi fogyatékos? Vagy mi? :DDDD

2017. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Utolsó! :)

Hát, elvette, és akkor azon kezdte el készíteni, meg "kiütögette" a telefonommal a felesleges "töltetet". Nem tudom, hogy írjam le, én még cigizni se cigiztem soha, sajnos csak így tudtam elmagyarázni. :)

Ha ezt mondom neki, akkor közli, hogy inkább maradjunk otthon, meg, hogy mi bajom van. :D

meg hogy az milyen már, hogy én otthon olvasok míg ő szórakozik(Ezt nem értem).

ha kettesben vagyunk, akkor sem olvashatok, mert hogy az milyen gáz, hogy én annyira unatkozok, hogy olvasni akarok mellette. :D

2017. febr. 17. 12:48
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Jogos. Ha te elfogadod őket, nem próbálod meg elszakítani a barátodat tőlük, nem tiltod el tőlük, sőt, ahogy írod, bátorítod, hogy találkozzon csak velük nyugodtan, akkor részedről teljesen korrekt a dolog. Nem egészséges összekötve élni egy kapcsolatban, ő menjen csak a haverokkal, te meg addig találj más, hasznosabb vagy kellemesebb elfoglaltságot. Amúgy nem értem, hogy eddig mi kényszerített arra, hogy velük legyél.
2017. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!